Thursday , 23 February 2023

NEWS

LAN DHE E MAJTA HOMAZHE TEK “VARREZAT E DESHMOREVE”

Edhe ne kete 29 nentor politika ne Shkoder ka festuar te ndare. Si do vit kan qn t majtt dhe veterant e Lufts Nacional lirimtare q kan prkujtuar ditn e 29 Nntorit, si ditn e lirimit duke vendosur kurora me lule pran monumentit dhe Varrezave t Dshmorve. Deputeti Namik Kopliku e po ashtu Kryetari I LAN Vehbi Fishta shprehen keqardhjen …

Lexo me shume

M.MADHE, BANORET: MBROHET HASHASHI, ARRESTOHEN FERMERET

Lexo me shume

M.MADHE, BANORET: QEVERIA NA MASHTROI

Lexo me shume

JUBANI: ADA DO T KRKOJ PIK NDAJ KASTRIOTI

Prej disa sezonesh ka qen pjes e ekipit t Lait n Superlig por duke mos gjetur hapsirat e duhura aty, ka vendosut q kt sezon ti bashkohet Ads. Bhet fjal pr mesfushorin Daniel Jubani t cilit drejtuesit e skuadrs i kan dhn edhe shiritin e kapitenit. Vet ai, n nj prononcim pr televizionin Rozafa ka br t ditur se me …

Lexo me shume

https://www.youtube.com/watch?v=Tc-F8Ov5BsE

Lexo me shume

FRPD, EMRAT PER KANDIDATE DEGA SHKODER

Lexo me shume

ARRESTOHET PERSONI I CILI KA SHKEMBYER ZJARR ME POLICINE NE SHOSH

Policia e shtetit vijon operacionet pr kapjen e prsonave t shumkrkuar. Brnda 12 orve Policia e shtetit kap nj tjetr prson t shpallur n krkim, t shumkrkuar. Operacioni i koduar Bjeshkt, i zhvilluar nga FNSH dhe Drejtoria e Policis Shkodr. Kapet prsoni q shkmbeu zjarr n Policin pr t mbrojtur parcelat me Canabis gjat ktij muaji n Shosh-Dukagjin. Kapet Gjin …

Lexo me shume

LEZHE, TESTIMI I INFERMIEREVE TE SHERBIMIT PARESOR

Infermieret e sherbimit paresor ne qarkun e lezhes i jane nenshtruar sot testimit te organizuar nga ministria e shendetsise. Testimi i tyre eshte zhvilluar ne lezhe dhe ka vijuar normalisht, ndersa niveli i tije eshte konsideruar mesatar. Kjo shihet si nje mundesi qe ne te ardhmen ministria e shendetsise te dije se ku te nderhyje per te permirsuar sherbimin ndaj …

Lexo me shume

ADA FITON PASTR NDAJ BURRELIT 2-0, TRAJNERI NOGA PRAN DORHEQJES

Ada ka arritur t bj realitet fitoren e par n kampionat teksa pasditen e s shtuns ka mundur ekipin e Burrelit me rezultatin 2-0. Ndeshja sht luajtur n fushn sportive Reshit Rusi dhe sht dominuar nga velipojakt q kan shnuar nga nj gol n seciln pjes loje megjithat rezultati duhej t kishte qen shum m I thell nisur nga rastet …

Lexo me shume

VLLAZNIA BARAZIM 1-1 PR KUP NDAJ POGRADECIT

Vllaznia nuk ka mundur dot t fitoj as n ndeshjen e katrt t ktij sezoni, at t kups t luajtur pasditen e s mrkurs n Pogradec. Ndaj skuadrs vendase sht fiksuar rezultati 1-1 megjithat ky rezultat konsiderohet I favorshm pr kalimin e skuadrs shkodrane n turin e dyt. Ndeshja ka nisur mir pr kuqeblut t cilt q n minutn e …

Lexo me shume