Thursday , 23 February 2023

NEWS

FAZA PRGATITORE E VLLAZNIS DO ZHVILLOHET N SLLOVENI

Faza prgatitore e ekipit t Vllaznis do t zhvillohet n Slloveni. Do t ndodh kshtu q nga dita e hn kur kuqeblut do nisen pr atje dhe do t qndrojn pr gati dy jav. Drejtuesit e klubit shkodran Kalamishi dhe Grima kan qen dy ditt e fundit n kt vend dhe kan par nga afr kushtet q ofronte kampingu ku …

Lexo me shume

MBETURINAT PUSHTOJN˔ QYTETIN

Ne vend te luleve, kete vere ne qytetin e Shkodres mbizoterojne mbeturinat. Pamjet qe ofrohen ne rruget e Shkodres nxjerrin ne pah, ne menyren me te shemtuar te mundshme, ate qe te gjithe e dine, ndotjen e tmerrshme qe ka mbuluar qytetin. Pergjegjes per situaten e krijuar eshte bashkia e Shkodres e cila sic duket ditet e fundit te mandatit …

Lexo me shume

VAZHDON AKSIONI PER ASGJESIMIN E BIMEVE NARKOTIKE

  Nga puna e shrbimet e Komisariatit t Policis Shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, u ushtrua kontroll i imtsishm territori n disa zona n Qarkun e Shkodrs ku u gjetn dhe u asgjesuan :Konkretisht : -N fshatinGegaj, n Shkodr, jan gjetur dhe asgjesuar :5 parcela me 272 rrnj bim렠 narkotike …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FEMRAVE MERR EDHE PORTIEREN E MAQEDONIS

Ekipi I Vllaznis n futboll pr femra vazhdon t marr lojtare cilsore. E fundit q ka ardhur ka qen portierja e kombtares s Maqedonis e cila do t jet si prforcim pr ndeshjet e Ligs s Kampioneve. Presidenti i ktij ekipi Lazer Matija ka br ksisoj realitet edhe prforcimin e pest n prag t ktyre prballjeve shum t rndsishme. Ajo …

Lexo me shume

ASGJSOHEN 700 RRNJ BIM NARKOTIKE T DYSHUARA CANABIS SATTIVA

    N vijim t operacioneve t njpasnjshme t zhvilluara nga Strukturat e Drejtoris s Policis s Qarkut Lezh , pr Parandalimin e kultivimit t bimve narkotike si dhe pr evidentimin dhe shkatrrimin e paracelave t kultivuara me bim narkotike,medats 31.07.2015, efektivat eKomisariatit t PolicisKurbinkan zhvilluar nj tjetr operacion pr kt qllim. Si rezultat i ktij operacioni,gjat kontrollit t ushtruar …

Lexo me shume

Flesh..Mbytet nje 14-vjear ne Ujrat e Lumit Buna. I riu ka rene nga Ura e Bahallekut ne Lume. Polumbaret po kerkojne trupin ne fshatin Zues.

Lexo me shume

VLLAZNIA, IKN RAMADANI, VJEN PR PROV HOXHA

Ardhjet dhe ikjet e futbollistve q duan t provohen te Vllaznia vazhdojn. Ditt e fundit me skuadrn sht strvitur mesfushori kosovar Ylber Ramadani. Lojtari i ardhur nga Prishtina dhe q pak dit m par kishte qen n prov edhe te Hajduku i Splitit, nuk ka arritur dot t qndroj as te kuqeblut. Ai nuk ka arritur dot t bind trajnerin …

Lexo me shume

PUNA N LORO BORII VAZHDON ME RITME T KNAQSHME

Lajmi pr moszhvillimin e ndeshjes Shqipri-Serbi n Shkodr nuk sht pritur mir nga banort e ktij qyteti. Ata me dshprim t madh kan akuzuar jo pak FSHF-n, por m shum Qeverin dhe Kryeministrin pr at q e quajn mashtrim ndaj tyre. Ndrkoh, sportdashsit shkodran, nga ana tjetr, kan menduar se tashm q u vendos pr luajtjen e ksaj ndeshjeje n …

Lexo me shume

ASGJSOHEN 582 RRNJ KANABIS N MIRDIT E LEZH

4 persona jan vn n prangat e Policis s Lezhs pr kultivimin e lndve narkotike, ndrsa n tjetr sht shpallur n krkim.Adem Mema, vje 73, banues n fshatin Fush Mamurrs, Kurbin. Pjeter Leka, vje 55, banues Rrasfik, Mirdit. Petrit Lesi, vje 41, banues Rrasfik, Mirdit. Vera Lesi, vje 41, banues Rrasfik, Mirdit, si dhe shpallet n krkim shtetasi K.Q, vje …

Lexo me shume

ASGJSOHEN 5916 RRNJ KANABIS SATIVA

    Nga puna e shrbimeve t Komisariatit t Policis Shkodr, Puk dhe Malsi e Madhe, n vijim t operacioneve antikanabis, pr evidentimin dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, gjat dits s djeshme jan goditur disa raste t kultivimit t bimve narkotike, dhe konkretisht : N fshatin Kaftall, n Puk, jan gjetur dhe asgjesuar: 16 parcela me 4192 rrnj …

Lexo me shume