Thursday , 23 February 2023

NEWS

POLICIA VAZHDON AKSIONIN N LAGJEN RUS PER SEKUESTRIMIN E DUHANIT

Pas aksionit t 3 ditve m par policia e Shkodres n bashkpunim me Agent Crown ka zbarkuar prseri n lagjen Rus duke sekuestruar tregtareve duhanin i cili shitet ne trotuare por dhe duke hyr n magazinn ku mbahet ai. Policia ka nisur aksionin q n ort e para t mngjesit ndrsa nuk kan munguar dhe dhunimi I qytetareve ana e …

Lexo me shume

DEKLARATE E MEDIAVE SHKODER DREJTUAR DPQSH

Lexo me shume

ASGJSOHEN 3394 RRNJ KANABIS SATIVA

  Shkodr, asgjsohen 3394 rrnj Kanabis, kultivuar n 24 parcela. Nga puna e shrbimeve t Komisariatit t Policis Shkodr dhe Puk, n vijim t operacioneve antikanabis, pr evidentimin dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, gjat dits s djeshme jan goditur tre raste t kultivimit t bimve narkotike, dhe konkretisht, n fshatin Barcoll, n Shkodr, jan gjetur dhe asgjesuar16 parcela …

Lexo me shume

VLLAZNIA ARRIN FITOREN E PAR. MUND 3-0 KAMZN ME 2 GOLA TE INARIT DHE DYCES

Vllaznia m n fund e ka gjetur fitoren e par n ndeshjet miqsore. N takimin e katrt, at t luajtur pasditen e djeshme n fushn sportive t Shtojit ndaj ekipit t Kamzs, skuadra shkodrane arriti t fitonte me rezultatin e pastr 3-0. N pjesn e par ka shnuar inari dhe po ky futbollist ka shnuar edhe n pjesn e dyt …

Lexo me shume

DREJTORIA E POLICISE MOHON DHUNEN E 1 DITE ME PARE

Drejtoria e policise se qarkut Shkoder vijon te mbroje dhunen e ushtruar dje gjate aksionit te sekuestrimit te duhanit. Sipas nje komunilate te derguar pikerisht nga zyra e shtypit prane kesaj drejtorise policia en me dije se M dat 29.07.2015, rreth ors 11.00, Agjencia Crown Agent ka zhvilluar nj kontroll n tregun informal t tregtimit t duhanit t grir …

Lexo me shume

REAGON KRYETARI I PD LULZIM BASHA PAS AKSIONI T POLICIS NE RUS

  N lidhje me incidentin e nj dit m par ndrmjet policis dhe fshatrve t cilt po tregtonin duhanin n lagjen Rus ka reaguar dhe kryetari I Partis Demokratike Lulzim Basha. Basha nprmjet profilit t tij n facebook shprehet : Pasi i mashtroi fermert se do tu rrisnin cmimin e duhanit, Edi Rama i ndrseu sot taksidart e tij t …

Lexo me shume

MASH KA PUBLIKUAR DATAT PR PROVIMET E MATURS SHTETRORE PR SEZONIN E VJESHTS

Ministria e Arsimit ka publikuar datat pr provimet e Maturs Shtetrore pr sezonin e vjeshts. Provimi i Gjuhs s Huaj do t zhvillohet m 1 shtator ndrsa provimi i Gjuhs Shqipe zhvillohet m 3 shtator. N deklaratn pr mediat MASH njofton se Provimi i Matematiks do t zhvillohet m 7 shtator dhe lndt me zgjedhje m 11 shtator Provimet kombtare …

Lexo me shume

VLLAZNIA, T MRKURN NDESHJE MIQSORE ME KAMZN

Pasditen e s mrkurs Vllaznia do t zhvilloj ndeshjen e saj t katrt miqsore n kuadrin e prgatitjeve pr sezonin e ri futbollistik. Prball saj kt her do t jet ekipi I Kamzs. Kjo do t jet ndeshja e par q kuqeblut do t zhvillojn n Shkodr, pikrisht n fushn sportive n Shtoj. Ajo do t nis n orn 18.00 …

Lexo me shume

LEZHE, 12 TE PLAGOSUR NE 2 AKSIDENTE

12 persona mbeten te plagosur pasditen e djeshme ne 2 aksidente te ndryshme te ndodhura ne rruget e qarkut te lezhes. Nga perplasja e 2 automjeteve ne segmentin rrugor rrubik rreshen ne zonen e mirdites u plagosen 10 persona, 7 prej te cileve ne gjendje te rende. Te plagosurit qe paraqiten komplikacione qe ne fakt ishin 4 persona jane transportuar …

Lexo me shume

BEKIM BALAJ, EDHE DY GOLA T TJER PR RIJEKN

Sulmuesi shkodran Bekim Balaj vazhdon t spikas me golat e tij n kampionatin kroat t futbollit. N ndeshjen e djeshme, t vlefshme pr javn e tret t ktij kampionati, 24 vjeari ka shnuar dy gola duke ndihmuar Rijekn t marr nj barazim n transfert. Sulmuesi i Kombtares shqiptare po tregon edhe njher formn e mir. N transfert Zagrebit, shkodrani ka …

Lexo me shume