Monday , 20 September 2021

POLITIKE

SPAHIA BASHKËBISEDIM ME TË RINJTË SHKODRAN NË EMIGRIM

Me moton, “T’i kthejme rinine Shkodres”, kandidati i PD Bardh Spahia zhvilloi nje bisede online me te rinj te talentuar shkodrane, qe jane larguar nga vendi per shkak te keq-qeverisjes 8 vjecare te Edi Rames. “Korrupsion, kriminalitet, rryshfet, mungese meritokracie, shteti ka fytyren e Edi Rames, prandaj duhet ndryshim”- kane qene fjalet e te gjithe rinjve shkodrane, pjese e nje …

Lexo me shume

ÇELA: MOS KENI FRIKË NGA PRESIONET QË PO BËHEN PËR VOTËN

Ekipi i LSI prej 12 kandidatësh u ndal në qendër të Pukës, aty ku banorët i rezervuan një pritje të veçantë. Në fjalën e tij, kandidati Agron Çela premtoi se vota për nr. 6 dhe LSI-në, është votë për të frenuar ikjen e shqiptarëve, për punësim dhe investime në këtë zonë dhe të gjithë qarkun e Shkodres, i cili në …

Lexo me shume

FATMIR MEDIU NË TAKIM ME QYTETARËT

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi një takim me banorët e njësisë nr.2 dhe nr.4 në kryeqytet. Mediu u kërkoi qytetarëve që në datën 25 Prill të shkojmë të gjithë të bashkuar, që urrejtjen, përbuzjen, varfërinë, përcarjen, fjalën e keqe, që zotëron sot nga mëngjesi e deri në darkë tek Edi Rama, t`a zëvendësojmë me respektin, dashurinë, mirëkuptimin, dinjitetin dhe …

Lexo me shume

BARDH SPAHIA KUJTON 2 PRILLIN E VITIT 1991

Aktualisht është i vetmi politikan nga Shkodra pjesë e politikës që 30 vite më parë ndodhej së bashku me nxënësit e shkollës së mesme “Jordan Misja” në protestën e 2 Prillit. Bardh Spahia e kujton atë ditë si një ngjarje shumë emocionale, e cila nisi si paqësore që degjenroj në dhunen e policisë dhe me një epilog tragjik me katër …

Lexo me shume

ILIR META MESAZHE NGA SHKODRA NË PËRKUJTIMIN E 2 PRILLIT 1991

Në Shkodër është përkujtuar protesta e 2 prillit 1991. Në aktivitetin përkujtimor merrnin pjesë përfaqësues të pushtetit lokal dhe opozitës, por i pranishëm ishte edhe presidenti Ilir Meta. Ai foli për zgjedhjet e 25 prillit, ku tha se në krye të marshimit do të jetë pikërisht kryeqendra e veriut, për të cilën thotë se ka qenë dhe është frymëzim për …

Lexo me shume

LULZIM BASHA JEP PREMTIMIN NË KUKËS

Kreu i PD, Lulzim Basha, është zhvendosur për fushatë në veri, konkretisht në Kukës. Ai u prit nga dhjetëra demokratë, ndërkohë ka mbajtur një fjalë në Kalimash. Ai i ka premtuar qytetarëve se traun e Rrugës së Kombit do e shohin edhe tre javë, pasi më 25 prill nëse PD fiton atëhere ai do të hiqet. Për Bashën heqja e …

Lexo me shume

PD SHKODËR PËRKUJTON 2 PRILLIN 1991

Ngjarja e 2 prillit 1991 është përkujtuar edhe nga Partia Demokratike dega Shkodër. Nëpërmjet një njoftimi të shpërndarë për mediat, thuhet: “30 vjet më parë, Shkodra përjetoi një prej ngjarjeve më të dhimbshme, por dhe më heroike të pluralizmit shqiptar. Më 2 Prill 1991, qindra qytetarë shkodranë, të rinj e të reja do të protestonin kundër manipulimit të zgjedhjeve, kundër …

Lexo me shume

KANDIDATI SPAHIA TAKIM ME BANORËT E BËRDICËS

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike për Qarkun Shkodër, Bardh Spahia, ka zhvilluar një takim me banorët e Bërdicës. Kandidati Spahia u njoh nga afër me problematiken që kanë banorët që përveç përmbytjes që sipas tyre shkaktohet nga qeveria. Banorët e Bëdricës në takim me kandidatin Spahia u shprehen se këto 8 vite janë braktisur plotësisht nga qeveria Rama… Banorët …

Lexo me shume

KANDIDATI SOCIALIST ILIR BEQAJ TAKIM ME FERMERET

Kandidati per deputet i Partise Socialiste, Ilir Beqaj, takoi fermere te cilet kane perfituar nga vendimet e qeverise per naften pa taksa per bujqesine. Beqaj theksoi mbështetje për fshatin duke nisur nga disa programe qe jane shume te rendesishme, si shpenzimet e punimeve te mekanikes bujqesore jane pergjysmuar, me naftë pa taksa, me më shumë vaditje dhe kullim, me më …

Lexo me shume

MEDIU: RAMA NUK PËRFAQËSON AS TË MAJTËN, AS TË DJATHTËN

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime në zonën e Kodër Kamzës, ku takoi qytetarët dhe foli për shqetësimet e tyre dhe kërkesat që ata kishin për politikën. Gjatë këtij bashkëbisedimi, Mediu theksoi se 25 prilli duhet të jetë një ditë reflektimi për ti dhënë fund krimit dhe padrejtësive. Kandidati Mediu i ftoi qytetarët që të analizonin 8 vitet …

Lexo me shume