Thursday , 23 February 2023

POLITIKE

GARA PËR KRYETARIN E RI NË PARTINË DEMOKRATIKE

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana, ka bërë me dije se tashmë ka përfunduar konstituimi i Komisionit Zgjedhor në PD duke u plotësuar me nga një anëtar përfaqësues për 4 kandidatët. Gjana thotë se janë mbi 75 mijë anëtarë të PD në total të mbyllur me sistem. Fushata ka nisur në datë 24 Maj dhe do të mbyllet …

Lexo me shume

BASHA: ME 25 PRILL DOLËM MË TË FORTË DHE MË TË BASHKUAR

Teksa zhvilloi një takim me strukturat e PD në Berat, kryedemokrati Lulzim Basha, tha se me 25 prill dolëm më të fortë dhe më të bashkuar. Basha shprehu bindjen se qytetarët janë të vetmit që kanë përvojën dhe kurajën për ta çuar deri në fund betejën për ndryshimin e vendit. Basha shtoi se Partia Demokratike është më e madhe se …

Lexo me shume

GARA PËR KREUN E RI TË PARTISË DEMOKRATIKE

Fatbardh Kadilli duket se nuk trembet nga kandidatët e tjerë për kreun e PD, me të cilët garon duke thënë se ai nuk ka rival as Bashën dhe as të tjetër. Sipas tij, ato nuk ofrojnë asnjë ide dhe program të ri, por gjëra të konsumuara dhe të dëgjuara. Gjithashtu, i pyetur se mos po garon për vendin dy në …

Lexo me shume

GARA PËR KREUN E RI TË PARTISË DEMOKRATIKE

Fatbardh Kadilli, Edit Harxhi, Agron Shehaj do të jenë ata që do të sfidojnë Lulzim Bashën në garën për kreun e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 13 qershorit. 4 kandidatët janë miratuar unanimisht nga Kryesia e Partisë Demokratike për të hyrë në garë. 5 kandidatë janë eleminuar, sepse sipas statusit nuk përmbushin kriteret për të garuar si kryetar të partisë. …

Lexo me shume

ZGJEDHJET PER KREUN E RI TE PD

Zgjedhjet e 13 qershorit për kryetar të Partisë Demokratike janë një mision historik në situaten ku ndodhet kjo force politike. Kështu shprehet Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Paulin Marku, sipas të cilit këto zgjedhje duhet tw jenw të lire dhe demokratike që çdo anëtar të shprehe vulletin e tij me votë për kandidatin e preferuar. Referuar kritikeve të Luzim …

Lexo me shume

ADEMI: NË 25 PRILL NJË SKEMË KRIMINALE NË TJETËRSIMIN E VULLNETIT TË SHQIPTARËVE

Në 25 prill u realizua një skemë kriminale në tjetërsimin e vullnetit të shqiptarëve. Prandaj, është detyrë e jonë ti kundërpërgjigjemi çdo regjimi që përpiqet të instalohet në vend. Kështu u shpreh kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, teksa mori pjesë në aktivitetin “Ditët e Qendresës”. Ndërkohë, për Nebil Çikën, kryetar i shoqatës antikomuniste të ish-të përndjekurve politik, Shqipëria sot është …

Lexo me shume

“ZGJEDHJET E 25-PRILLIT NUK ISHIN DEMOKRATIKE”

Zgjedhjet e 25 prillit nuk ishin aspak demokratike per nje vend anetare te Natos apo kandidate per ne BE siç eshte Shqiperia. Keshtu shprehet Anetari i Keshillit Kombetar te Partise Demokratike Paulin Marku, sipas te cilit pushteti ndikoi ne tjetersimin e votes se qytetareve. Marku permend dhe gabimet e Partise Demokratike gjate 8 viteve ne opozite, duke nisur nga ndarja …

Lexo me shume

KRYETARI I PD SHKODËR, XHEVDET AMULI, FLET PËR ZGJEDHJET

Kryetari i PD-së Shkodër Xhevdet Amuli i ftuar në emisionin “Autochtonous” u shpreh se në zgjedhjet e 25 prillit është bërë masaker, duke intimiduar dhe duke përdorur paranë publike për të blerë votën. Amuli shton se nuk është për të dhënë dorëheqjen Lulzim Basha dhe se Shkodra dhe anëtarësia e PD-së do e mbështesin Bashën masivisht në zgjedhjet e 13 …

Lexo me shume

META REAGON PËR ZGJEDHJET E 25 PRILLIT: ASGJË S’KA PËRFUNDUAR!

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish për zgjedhjet e 25 prillit. Nëpërmjet një postimi në facebook, Meta shkruan: “Më 25 prill 2021, të gjithë ju drejtuam kutive të votimit, për të zgjedhur, se cilët do të jenë përfaqësuesit tanë në Kuvendin e ri të Shqipërisë. Përpos kësaj dite, që fatmirësisht shkoi e qetë dhe pa problematika serioze, të gjithë ne …

Lexo me shume

LULZIM BASHA, TAKIM ME DEMOKRATËT NË SHKODËR

Kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me demokratët në Shkodër. Në Shkodër jam në një nga skenat e krimit të 25 prillit theksoi Basha, teksa hodhi akuza ndaj Ramës dhe Doshit. 25 prilli thelloi plagët e vjetra të vjedhjes së zgjedhjeve shtoi kreu i PD, i cili bëri me dije se do të vazhdojmë deri në fund betejën …

Lexo me shume