Thursday , 23 February 2023

POLITIKE

ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, CELIBASHI PARALAJMËRON KOMISIONERËT

Teksa zhvilloi një konferencë me mediat, kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi, u ndal te siguria e proçesit zgjedhor, duke paralajmëruar komisionerët, që do të angazhohen në proçesin zgjedhor, se do të përballen me sanksione të rënda, nëse sjellja e tyre do të jetë në kundërshtim me detyrën që kanë. Ai kujtoi se ka sanksione shumë të ashpra ndaj atyre që …

Lexo me shume

REPUBLIKANËT E RINJ – TË BASHKUAR PËR TË DREJTAT E DHËNA NGA ZOTI

Partia Republikane organizoi konferencën e titulluar: Republikanët e Rinj – Të Bashkuar për të Drejtat e Dhëna nga Zoti ne bashkepunim me Republikanet e rinj Amerikan si dhe foles nga Kongresmene dhe ish perfaqesues te larte te Administrates dhe Gjermani si dhe Kryetarin Nacional të Republikanëve të Rinj në SHBA Rick Loughery. Pas falenderoi folësit, kryetari i Republikanëve, Fatmir Mediu, …

Lexo me shume

BASHA, KONFERENCË ONLINE ME PËRFAQËSUES GJERMANË TË TRAJNIMIT PROFESIONAL

Kreu i PD, Lulzim Basha, e nisi mëngjesin e kësaj të marte me një konferencë online me përfaqësues gjermanë të trajnimit profesional dhe organizatave të zejtarëve në Gjermani. Basha ka shprehur hapur synimet e tij për të nxitur e adoptuar modelin gjerman të trajnimit dual, reformën në arsimin universitar, frenimin e emigrimit masiv të të rinjve apo thithjen e investimeve …

Lexo me shume

KANDIDATI I PD, BARDH SPAHIA, TAKIME NË KIRAS DHE RUS

Mbështetje e pakursyer për djalin tonë, djalin e Shkodrës, Bardh Spahia. Me këto fjalë është pritur kandidati I Partisë Demokratike ne Shkodër Bardh Spahia në takimin me banorët e rajonit 2. Ai është mbështetur nga banorët ndërkohë që garantoi se programi I PD është një program që shkon për njerëzit. Kur na ndajnë edhe pak ditë nga dita e zgjedhjeve, …

Lexo me shume

ILIR BEQAJ, TAKIME NË GRUDË TË RE NË RRETHINA

Kandidati për deputeti PS- së në Qarkun e Shkodrës i katerti ne liste, Ilir Beqaj, gjatë një takim me banorë të fshatit Grud e Re te njesise adminstrative Rrethina të bashkisë Shkodër foli për investimet që do ti japin shtyse gjithe zhvillimit ekonomik te kesaj zone. Një problematike prej shumë vitesh në kete zone është uji i pijshem, Beqaj premtoi …

Lexo me shume

RRITJA E INVESTIMEVE NË ZONAT TURISTIKE TË SHKODRËS

Në grykëderdhjen e Bunës në Mal të Zi, aty ku ndahen nga vija ujore, kufiri mes Shqipërisë dhe Malit të Zi, e mbylli vizitën e tij në këtë shtet, kandidati për deputet i LSI, Agron Çela. Çela premtoi se pas 25 prillit ky model zhvillimi do të implementohet edhe në zonën e Velipojës, duke rritur investimet në zonat turistike të …

Lexo me shume

MEDIU: KRIM I MADH TË KËRKOSH T`I BLESH VOTAT E QYTETARËVE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, ka zhvilluar një takim me banorë të qytetit të Rrogozhinës. Në fjalën e tij, Mediu tha se ky nuk është shteti që u takon shqiptarëve, ky nuk është shteti që respekton shqiptarët, por është regjimi i korruptuar dhe i inkriminuar i Edi Ramës dhe gjithë klanit të tij. Nuk ka krim më të madh sesa …

Lexo me shume

KANDIDATI I PS, ILIR BEQAJ, TAKIM NË VAU I DEJËS

Në kuadër të takimeve që po zhvillon në Qarkun e Shkodres numri 4 i listës se Partisë Socialiste në Shkodër, Ilir Beqaj ka zhvilluar nje vizite në Bashkine Vau-Dejes ku foli për mbeshtetjen qe i eshte dhene bujqesise ne kete zone. Gjate bashkebisedimit edhe me kryetarin e Bashkise te Vau Dejes, Mark Babani, u evidentua edhe nxitja e nje projekti …

Lexo me shume

BARDH SPAHIA, KANDIDATI I PD, TAKIM ME MJEKËT E SHKODRËS

Bardh Spahia kandidati numer 7 ne listen e PD-se, per Qarkun Shkoder, sëbashku me kandidatët e tjerë të PD në Shkodër, ka zhvilluar një takim me mjekë të Spitalit të Shkodrës. Programi i PD për shëndetësinë ka qënë në fokus të disktumit, mes të pranishëmve ku Spahia u shpreh se programi i PD garanton zbatueshmërinë. Me programin e PD garantohen …

Lexo me shume

BASHA NGA HASI: QEVERIA IME, QEVERI E ÇDO SHQIPTARI

Teksa zhvilloi një takim elektoral në Has, kreu i PD, Lulzim Basha, u kërkoi banorëve të votojnë për ndryshimin me 25 prill. Në fjalën e tij, Basha tha se nuk do të lejojë një ndarje të dytë të Hasit, si dhe do të heqë traun në Rrugën e Kombit. 8 vite janë një kohë shumë e gjatë për të provuar …

Lexo me shume