Thursday , 23 February 2023

POLITIKE

Kryeministeri Edi Rama ne Kelmend

Kryeministri Edi Rama ka qene I pranishem ne komunen e Kelmendit pr t inspektuar ecurin e projekteve pr kthimin e ksaj zone n nj nga atraksionet e mdha turistike t Shqipris. Kryeministri u ndal n Leqet e Hotit, ku sht ndrtuar edhe nj ndr ballkonet panoramike, q parasheh ndrtimi i rrugs deri n Tamar. Kryeministri sht ndalur n nj nga …

Lexo me shume

REAGON ZYRA E PARTISE DEMOKRATIKE NE LEZHE

Perqendrimi i vemendjes se policise ne shume aksione qe mund te kryhen lehtesisht nga institucionet qe e kane detyrim po i jep me teper hapsire krimit. Reagimi vjen nga zyra e partise demokratike ne Lezhe. Kreu i demokrateve ne kete rreth Paulin Marku ka sjelle ne kujdes ngjarjet e fundit me prezantimin e maskave ne grabitje, duke kerkuar nga uniformat …

Lexo me shume

INVESTIMET NE INFRASTRUKTURE, DO ZHVILLOJME SHKODREN

Me prfundimin e sezonit turistik n plazhin e Velipojs kan nisur punimet pr ndrtimin e plot t pedonales pran bregut t detit. Kryeministri i Shqipris Edi Rama i shoqruar edhe nga t zgjedhurit vendor pan nga afr kwto punime. Gjat ktij inspektimi Rama theksoi se projekti synohet t prfundohet perpara sezonit turistik 2015, ndrsa u ndal edhe tek roli I …

Lexo me shume

HAFIZI: VLERESIM PER QEVERISJEN RAMA!

Gjate nje interviste per mediat, deputetja e qarkut Shkoder Mimoza Hafizi ka vleresuar punen dhe reformat e bera nga qeveria Rama. Sipas Hafizit dy nga reformat me te rendesishme kane qene ato te arsimit te larte si dhe lufta ndaj kultivimit te droges.Nga Shkodra deputetja Hafizi ka riperseritur thirrjen ndaj opozites per tu rikthyer ne parlament ne menyre qe te …

Lexo me shume

NE DEMOKRACI DEBATI POLITIKE NE PARLAMENT

Bashkpunimi brenda elits politike t vendit do t ndihmonte Shqiprin edhe m shum n procesin e integrimit, deklarata sht br nga ambasadori i Polonis n vendin ton Marek Jezioski gjat nj vizite me kryebashkiakun e Shkodres, Lorenc Lukn.I pyetur pr bojkotin e opozits n parlament, diplomati polak ka riprsritur fjalt e komisionierit Fyle lidhur m kt cshtje.Ambasadori Jezioski sht ndalur …

Lexo me shume

DHUNA NE KUVENDE, SHEMBULL NEGATIVE PER TE RINJTE

Qytetaret: Nuk jane shembulli i duhur per te na perfaqesuar! Dhuna e ushtruar nga dy deputett socialist, Arben Ndoka dhe Pjerin Ndreu duke goditur kolegun e tyre demokrat, Gent Strazimiri e cilau transmetua ne media eshte kritikuar nga qytetaret shkodran. Ato shprehen se keto politikan jane shembull i keq per adoleshentet. Nuk eshte incidenti i pare qe ndodh ne parlamentin …

Lexo me shume

M. MADHE, KONSITITUOHET PD- ja.

Zgjidhen 2 nenkryetaret dhe propozohen 4 sekretaret Edhe ne rrethin e Malesise se Madhe eshte mbledhur kryesia e Partise demokratike ndersa eshte bere edhe konstituimi I nekryetareve te kesaj force politike si dhe sekretareve. Ne lidhje me kete mbledhje ka folur edhe kryetari I selise blu ne Malesi te Madhe Pjerin Spathari. Sinkr Nderkohe nga Malesia e Madhe ne kuvendin …

Lexo me shume

Basha Fule: T mbyllsh syt para ksaj situate, sht bashkfajsi

Arsyet e bojkotit t Kuvendit, kreu i opozits Lulzim Basha ja bri t ditura Komisonerit n largim pr Zgjerimin n Bashkimin Europian Shtefan Fyle, n t fundit takim zyrtar q mbahet n Tiran, n kuadr t dialogut t Nivelit t Lart. Takimi q zgjati pr afro nj or, i shrbeu kryetarit Basha pr tia br srish t qart, si tha …

Lexo me shume

Rama: I krkova Presidentit nj Guvernator t huaj

Ashtu sikurse kishte premtuar, Kryeministri Rama foli prball gazetarit Blendi Fevziu pr arrestimin e Guvernatorit Fullani. Kreu i qeveris tha se ishte informuar pr ndalimin e kreu t Banks Qendore vetm pak or para ekzekutimit t vendimit t gjykats, ndonse pranoi se Prokurori i Prgjithshm e kishte lajmruar se hetimet pr skandalin e vjedhjes se parave mund t shkonin shum …

Lexo me shume

Presidenti Nishani takon Ministren e Mbrojtjes s Italis

Presidenti i Republiks Bujar Nishani priti sot n nj takim Ministren e Mbrojtjes s Italis Roberta Pinotti. N kt takim, kreu i shtetit shqiptar e konsideroi t shklqyer nivelin e marrdhnieve mes dy vendeve ndrsa vlersoi ndihmn q Italia i ka dhn vendit ton n fushn e mbrojtjes. Biseda u ndal edhe n misionet ushtarake t prbashkta n kuadr t …

Lexo me shume