Thursday , 23 February 2023

POLITIKE

MEDIU: NUK MUND TË KETË NJERI QË TË NA NDËRPRESË RRUGËTIMIN EUROPIAN

Kreu i PR, Fatmir Mediu, ka zhvilluar një takim në zonën e Laprakës. Pushteti i krimit dhe korrupsionit që ka ndërtuar Edi Rama, është parajsa e Ramës por është shkatërrimi i familjeve tona dhe të ardhmës tonë si shqiptarë tha Mediu në fjalën e tij. Sipas Mediut, lirinë, jetën, mundësinë për të ndërtuar lumturinë që na e ka falur Zoti, …

Lexo me shume

AGRON ÇELA, TAKIM ME PUNËTORËT SHKODRANË NË ULQIN

Kandidati për deputet i LSI në Qarkun Shkodër, Agron Çela, u takua me punëtorë shkodranë ditor dhe sezonal në Ulqin të Malit të Zi. Çela u njoh nga afër me problematikat që ato kanë dhe garantoi se do të jetë zëri i tyre në kuvendin e ri të Shqipërisë, për të lehtësuar proçedurat e kalimit në doganë, si dhe për …

Lexo me shume

BARDH SPAHIA, TAKIM ME ARTISTËT

Teatri “Migjeni” me ardhjen në pushtet të Partisë Demokratike do të marrë statusin e Teatrit Kombëtarë. Këtë lajm të jashtëzakonshëm për artin dhe kulturën në Shkodër e ka ndarë me artistët kandidati i Partisë Demokratike në Shkodër Bardh Spahia. Kandidati i 7 te listen e Partise Demokratike ka zhvilluar një takim me artistë të nderuar të Shkodrës më të cilët …

Lexo me shume

ILIR BEQAJ, TAKIM ME MJEKËT E SPITALIT TË SHKODRËS

Ilir Beqaj, kandidat per deputet i Partise Socialiste njeheresh dhe Koordinatori Politik i Partise Socialiste Qarku Shkoder, realizoi nje takim me doktore te Spitalit Rajonal te Shkodres. Gjate ketij bashkebisedimi u evidentuan permiresimet ne shume sherbime te ndryshme qe deri ne 2013 kryheshin vetem ne Tirane. Nderkohe Beqaj pergezoi mjeket per punen e bere gjate situates se Covid-19. Ne takim …

Lexo me shume

BASHA: MOS I HAPNI DERËN DËSHTIMIT PËR HERË TË TRETË

Kreu i PD, Lulzim Basha, në ndalesën e dytë të turit të kësaj të shtunë, ku do të vizitojë 9 qytete, ishte në Delvinë, nga ku u bëri thirrje edhe njëherë qytetarëve që të votojnë PD, duke premtuar mbështetje për fermerët. Ai akuzoi kryeministrin Edi Rama se e la Shqipërinë 8 vite në vendnumëro dhe kërkoi që mos ti hapet …

Lexo me shume

MEDIU: TË LARGOJMË NJË NJERI QË NUK PËRFAQËSON ASNJË VLERË POLITIKE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, ka zhvilluar një takim me banorë të Njësisë nr.1 në Tiranë. Mediu kërkoi që të largojmë një regjim të korruptuar dhe një njeri që nuk përfaqëson më asnjë vlerë politike. Është shumë e rëndësishme që ne të gjykojmë drejt në këto zgjedhje, për të ndalur hajninë, për të ndalur antivlerat, për të ndalur një njeri …

Lexo me shume

KANDIDATI I PD, BARDH SPAHIA, TAKIME NË VELIPOJË

Numri 7 në listën e demokratëve të Shkodrës, në zgjedhjet e 25 Prillit, Bardh Spahia, është takuar me banorë të zonës së Velipojës. Emigracion masive, mungesë vëmendje nga shteti, kjo është situate në Velipoje, ndërkohe qe banoret kane nje apel për të gjithe për të mos shitur votën… Kandidati I PD Bardh Spahia është shprehur se 25 Prill vë përballë …

Lexo me shume

ILIR BEQAJ, TAKIME NË PUKË

Kandidati i Partisë Socialiste për deputet në Shkodër, i katerti në këtë liste, Ilir Beqaj, ka zhvilluar një takim me banore të Pukes. Beqaj theksoi se ndryshimet në Puke janë shumë të dukshme fale investimeve të bera gjatë ketyre 8 viteve nga qeveria. Gjatë bisedës me banoret e Pukes, Beqaj premtoi se investimet do të vazhdojnë duke shkuar vota me …

Lexo me shume

AGRON ÇELA, TAKIM ME PESHKATARËT NË SHKODËR

Kandidati për deputet i LSI, Agron Çela, zhvilloi takimin e radhës me peshkatarët e liqenit të Shkodrës. Në fokus të diskutimeve ishin problematikat që ato hasin, që nga mungesa e subvencioneve me naftë, tek hedhja e rasatit të ri të peshkut, gjuetia e paligjshme, pajisja me rrjeta të reja, etj. Sipas Çelës, përveç mbështetjes që do të marrë sektori i …

Lexo me shume

META: TË RINJTË TË VOTOJNË, REFUZONI BLERJEN E VOTËS

Presidenti Ilir Meta, nga Vlora, ka ftuar qytetarët që të shkojnë dhe të votojnë në 25 prill, që vendi të futet në shinat demokratike. Meta i është përgjigjur edhe akuzave ndaj tij nga kampi kundërshtar, duke thënë se institucionet janë kapur dhe për këtë arsye po largohen të rinjtë. Ndër të tjera, kryeministrit Rama, Meta tha se do t’i japë …

Lexo me shume