Thursday , 23 February 2023

POLITIKE

BASHA MARRËVESHJE ME SHOQATËN E FASONËVE

Kryedemokrati Lulzim Basha ka pritur këtë të premte në selinë e Partisë Demokratike Shoqatën e Fasonëve, ku dhe nënshkroi një marrëveshje me to, si formë garancie që zotimet e bëra prej tij, pas 25 prillit do të mbahen. Basha theksoi se prioritet për Partinë Demokratike është që të vendosë taksën e sheshtë 9% si dhe të ulet çmimi i naftës, …

Lexo me shume

MEDIU: RAMA NUK KA DASHUR DHE AS NUK DO TË JAPË LLOGARI

Teksa zhvilloi një takim me banorë të Paskuqanit dhe Bulevardit të Ri, kreu i PR, Fatmir Mediu tha se sot janë me qindra, me mijëra biznese që falimentojnë. “Edi Rama ka shkatërruar në këto 8 vjet cdo mundësi për të zhvilluar ekonominë e vendit tonë,” – theksoi Mediu. Sipas Mediut, Edi Rama ka një mosvlerësim për atë që është vlera …

Lexo me shume

KANDIDATI I PD, BARDH SPAHIA, TAKIME ME BANORËT E RAJONIT 2

Kandidati i Partise Demokratike i shtati ne liste Bardh Spahia ka zhvilluar takime me banore te rajonit numer 2 ne Shkoder. Spahia shprehet se takimet derë më derë me qytetarë të Rajonit 2 në Shkodër, bëjnë një panoramë të qartë të situatës kritike në vend. Ekonomi e rrënuar, papunësi e shtuar, pasiguri dhe humbje e shpresës. Partia Demokratike është alternativa …

Lexo me shume

AGRON ÇELA, TAKIM ME BANORËT E ANËS SË MALIT

Kandidati për deputet i LSI në Qarkun Shkodër, Agron Çela, ka kaluar një darkë festive me banorë të Anës së Malit. Ai i ftoi të gjithë banorët e kësaj njesie dhe Qarkut Shkodër të votojnë nr.6 dhe LSI-në, si zgjidhja më e mirë e problemeve të tyre. Ana e Malit ka qënë në vazhdimësi një prej njësive administrative, ku LSI …

Lexo me shume

LULZIM BASHA, TAKIM ONLINE ME ZV.PRESIDENTIN E KOMISIONIT EUROPIAN

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar këtë të enjte një takim online me zv.Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës, Margaritis Schinas. Në fjalën e tij, Basha tha se qeveria e tij e dalë pas 25 prillit, do të bëjë të mundur integrimin në Bashkimin Europian, e duke akuzuar qeverinë e tanishme se nuk …

Lexo me shume

KONFERENCA IPESHKVNORE, DEKLARATË PËR ZGJEDHJET E 25 PRILLIT

Konferenca Ipeshkvnore ka dalë këtë të enjte me një deklaratë për zgjedhjet e 25 prillit. Sekretari i konferencës, Dom Gjergj Meta, tha se kërkohet një proçes zgjedhjesh transparent dhe i ndershëm, ndërkohë u ndal tek disa problematika të tjera. Dom Meta theksoi se fenomeni i shit-blerjes së votës është një plagë e madhe që duhet zhdukur, dhe tha se kush …

Lexo me shume

BARDH SPAHIA TAKIME ME TREGTARËT NË ZDRALE

Kandidati për deputet i 7 në listën e Partisë Demokratike në Qarkun Shkodër Bardh Spahia zhvilloi takime me tregtarët e Zdralës. Tregtarët e Zdrales në Shkodër janë dëshmia më e qartë e dështimit të qeverisë shqiptare me ekonominë. Rritje të taksave, ulje të fuqisë blerëse dhe trajtimi i biznesit si armik dhe jo partner janë pasoja të krizës totale më …

Lexo me shume

KANDIDATI SOCIALIST, ILIR BEQAJ, TAKIM ME BANORËT E VELIPOJËS

Kandidati për deputet, i katerti në listën e PS në Shkodër, Ilir Beqaj, ka zhvilluar një takim me banoret në Velipojë. Beqaj foli për plan-zhvillimin që do të vitalizoje turizmin ne Velipoje. Në vjeshte do të filloje investimi 4 milion dollare të nenstacionit të Velipojes për energjine elektrike dhe investime në infrakstrukture dhe hoteleri. Koordinatori Politik për Qarkun Shkodër mori …

Lexo me shume

ÇELA: I PREMTOJ SHKODRËS NDËRTIMIN E PALLATIT TË RI TË SPORTIT

Kryesuesi i listës së LSI në Qarkun Shkodër, Agron Çela, zhvilloi një takim me personalitete të sportit nga Shkodra dhe Shqipëria. Çela premtoi se me marrjen e mandatit të deputetit, brenda vitit të parë, do të ndërtohet pallati i ri i sportit. Çela tha se falë insistimit të tij u ndërtua edhe stadiumi “Loro Boriçi”, duke i rikthyer dinjitetin futbollit, …

Lexo me shume

MEDIU: RAMA DO QË SHQIPTARËT TË LARGOHEN NGA SHQIPËRIA

Kreu i PR, Fatmir Mediu, ka zhvilluar një takim me shtabin elektoral në Tiranë. Mediu tha se Edi Rama ka ardhur tek ajo pikë që nuk ka ndodhur ndonjëherë në historinë tonë kombëtare, do të zhbëjë edhe vendin tonë dhe vlerat, traditën dhe çdo gjë që ka qënë e vlefshme dhe e pacënueshme nga ndonjë politikan. Mediu bëri me dije …

Lexo me shume