Thursday , 23 February 2023

POLITIKE

BASHA MARRËVESHJE BASHKËPUNIMI ME PERSONAT ME AFTËSI TË KUFIZUARA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka firmosur këtë të marte marrëveshjen e bashkëpunimit me PAK. Basha tha se kjo marrëveshje është produkt i një dialogu dhe negocimesh prej dy vitesh, e cila konkretizon angazhimet dhe zotimet e qeverisjes së ardhshme ndaj mijëra personave me aftësi të kufizuara dhe familjeve të tyre në Shqipëri. Ndryshimi themelor do të vijë përmes …

Lexo me shume

KANDIDATI I PD, BARDH SPAHIA, TAKIME ME RININË NË VELIPOJË

Kandidati i PD në Qarkun e Shkodrës, Bardh Spahia, ka mbledhur të rinjtë në Velipojë, duke i konsideruar ato si motorri i cdo ndryshimi. Nën moton Ndryshimi fillon nga Shkodra, të rinjtë dhe të rejat i janë bashkuar kandidatit Spahia në betejen për zgjedhjet e 25 Prillit. Kandidati Bardh Spahia në fjalën e tij para të rinjve në Velipojë është …

Lexo me shume

ILIR BEQAJ, TAKIM NË GRUDË TË RRETHINAVE

Ndalesa e radhes e koordinatorit politik i PS ne Qarkun Shkoder, Ilir Beqaj, bashke me kandidatet e tjere per deputete ishte në Grude. Beqaj theksoi investimet per rrugen e Dukagjinit. I katerti i listes se kandidateve per deputet per Partine Socialiste u shpreh se vete Bashkia Shkoder diskriminon qytetaret e saj dhe PD nuk ka asnje model zhvillimi per kete …

Lexo me shume

MEDIU: VOTONI MASIVISHT KUNDËR EDI RAMËS NË 25 PRILL

Kreu i PR, Fatmir Mediu, ka zhvilluar një takim në fshatrat Lekaj dhe Luz të Rrogozhinës, ku bashkëbisedoi me banorët dhe pa nga afër problemet që i shqetësonin. Në këtë takim Mediu theksoi rëndësinë e votës dhe luftës kundër krimit dhe korrupsionit. Mediu u shpreh se shtyllat mbi të cilat mbështetet Partia Republikane janë familja, puna dhe prona, parime shumë …

Lexo me shume

BARDH SPAHIA ZHVILLON TAKIME NË VELIPOJË

Numri 7 në listën e kandidatëve të PD, Bardh Spahia, është takuar me grate e vajza të Velipojës. Ai ka marrë mbështetjen e tyre si nëna, si gra dhe vajza të kësaj zone të cilat kërkojnë ndryshimin me 25 Prill… Bardh Spahia është shprehur se PD është e vetmja alternative qe sjell ndryshimin dhe eshte koha që partia Demokratike të …

Lexo me shume

ILIR BEQAJ, TAKIME NË RAJONIN 4

Kandidati i listuar me numer 4 i PS-së, në Qarkun e Shkodres, Ilir Beqaj, ka zhvilluar një takim me qytetarët e Rajonit 4. Në fjalen e tij theksoi si investimet e bera nga Bashkia Shkodër janë investime pa projekte dhe gjysmake… Këta të fundit, i shprehen koordinatorit politik për Qarkun Shkodër të gjitha pakënaqësitë e tyre që lidhen me qeverisjen …

Lexo me shume

AGRON ÇELA, TAKIME ME TREGTARËT E ZDRALES NË SHKODËR

Kryesuesi i listës së Lëvizjes Socialiste për Integrim në Qarkun Shkodër, Agron Çela, sëbashku me pjesën tjetër të kandidatëve për deputet zgjodhi të takohet me tregtarët e Zdrales. Ai u njoh nga afër me problematikat që ato hasin. Duke premtuar se pas 25 prillit do të ketë një realitet të ri për ta, ku shteti mendon dhe punon për të …

Lexo me shume

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të Fierit. Mediu gjatë takimeve të tij, theksoi se në zgjedhjet e 25 Prillit më shumë se partitë politike, qytetarët të shikojnë interesat e tyre. Pandemi më të rëndë se regjimi i korruptuar dhe i inkriminuar i Edi Ramës, Shqipëria as ka parë dhe as nuk …

Lexo me shume

BASHA: FAMILJA ËSHTË NË QENDËR TË PROGRAMIT TË PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa zhvilloi një takim me gratë në Burrel, tha se familja është në qendër të programit të PD dhe se fokusimi te gratë dhe rinia do të shmang edhe largimin e të rinjve. Ai ka premtuar se me ardhjen e PD-së në pushtet pas 25 prillit do të frenojë diskriminim që u bëhet grave …

Lexo me shume

KANDIDATI SOCIALIST, ILIR BEQAJ, TAKIME ME GRATË E RAJONIT 5

Kandidati për deputet i PS për Qarkun Shkodër, Ilir Beqaj, ka zhvilluar një takim me gra dhe vajza të Rajonit 5. Në fjalën e tij, Beqaj tha se përpjekja për të perfshirë gratë në jeten politike ka qenë e madhe dhe njëkohesisht vlersoi kontributin e grave në familje dhe shoqeri. Ndërkohe, koordinatori politik i partise Socialiste kishte dhe një mesazh… …

Lexo me shume