Thursday , 23 February 2023

POLITIKE

KANDIDATI I PD, BARDH SPAHIA, TAKIM ME FASONET

Kandidati i PD Bardh Spahia ka vizituar një prej bizneseve fasone në Shkodër, ku eshte njohur me problematikat e këtij sektori. Ai evidentoi se vëmendja e qeverisë ndaj biznesit ka qënë zero. Biznesi fason në Shkodër është braktisur nga qeveria shqiptare gjatë pandemisë. Në vend të ndihmës nga shteti, ky sektor jetik i ekonomisë u pëballë me neglizhencë nga shteti …

Lexo me shume

AGRON ÇELA, TAKIM ME BANORËT E NJËSISË ANA E MALIT

Kandidati per deputet i LSI ne Qarkun Shkoder, Agron Çela, zhvilloi takimin e radhes elektoral me banore te njesise Ana e Malit. Ne fokus te diskutimeve ishin permbytjet dhe bujqesia, ku Çela garantoi se programi i LSI i jep mbeshtetje ketij sektori. Gjate takimit, Cela riperseriti apelin qe qytetaret te mos bien pre e shit-blerjes se votave nga individ qe …

Lexo me shume

BASHA: SHQIPTARËT KANË KALUAR 8 VITE TË VËSHTIRA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar këtë të shtunë disa takime në qytetin e Peshkopisë. Kryedemokrati është pritur me entuziazëm të madh nga qytetarët dhe simpatizantët e shumtë. Në fjalën përshëndetëse, Basha tha se shqiptarët kanë kaluar 8 vite të vështira dhe 25 prilli është dita për t’ja mbyllur derën të keqes dhe t’i hapet rrugë ndryshimit. Basha …

Lexo me shume

META: ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, NJË BETEJË FINALE PËR 100 VITET QË VIJNË

Rama është i shqetësuar pasi Ilir Meta do të bëjë gjithçka për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme. Kështu u shpreh në një deklaratë për mediat presidenti i vendit Ilir Meta. Ai tha se zgjedhjet e 25 prillit janë një betejë finale për 100 vitet që vijnë, nuk është një betejë mes Ilir Metës dhe Edi Ramës. Sipas …

Lexo me shume

FATMIR MEDIU VLERËSON ANGAZHIMIN E TË RINJVE PËR NDRYSHIM

Në kuadër të takimeve elektorale, kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi takime me qytetarët në zonën e Kinostudios. Mediu shprehu besimin dhe optimizmin e tij të plotë për bashkimin dhe votimin masiv ne 25 Prill, duke vleresuar angazhimin e të rinjve, ai i cilësoi ata si katalizator të ndryshimit. Janë mbi 490 mijë shqiptarë të larguar në këto 8 vite …

Lexo me shume

KANDIDATI I PD, BARDH SPAHIA, TAKIME NË RAJONIN NR.2

Kandidati i PD Bardh Spahia ka vijuar takimet me banore te Shkodres. Duke u ndalur dere me dere edhe prane bizneseve ne rajonin 2 kandidati Spahia ka marre mbeshtetjen e shkodraneve per nje vote masive me 25 prill… Kandidati Spahia ka ftuar shkodranet te votojne masivisht me 25 prill si e vetmja mundesi per te larguar kete qeveri.

Lexo me shume

KANDIDATI I PS, ILIR BEQAJ, TAKIM ME BANORËT NË RRETHINA

Kandidati për deputet i PS- së në Qarkun e Shkodrës, Ilir Beqaj, gjatë një takim me banorë të njësisë administrative Rrethina të Bashkisë Shkodër, evidentoi se në Shkodër do vijne shumë investime publike dhe private për rritjen e punësimit dhe zhvillimin e infrastruktrës, ndërmjet zonave të kësaj bashkie. PS eshte e vetmja force politike qe ka aftesin edhe vendosmerine per …

Lexo me shume

ÇELA PREMTON MBËSHTETJE NDAJ SHOQATËS SË PARA DHE TETRAPLEGJIKËVE

Me drejtues dhe anëtarë të shoqatës së para dhe tetraplegjikëve, kandidati për deputet i LSI, Agron Çela, zhvilloi takimin e radhës. Çela iu premtoi se pas 25 prillit ky realitet do të ndryshojë. Ai premtoi se do të jetë zëri i tyre në kuvend dhe përballë cdo institucioni tjetër që i bëhet pengesë. Më herët, kandidati Çela zhvilloi takime edhe …

Lexo me shume

ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, AMBASADORJA SUEDEZE MESAZHE NGA VAU I DEJËS

Teksa zhvilloi një takim me banorë të Paçramit në Bashkinë e Vau Dejës, ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad, foli për fenomenin e shit-blerjes së votave, duke u shprehur se është shqetësues. Ajo tha se duhet kujdes sepse stadi në të cilin demokracia në Shqipëri ndodhet është shumë e brishtë. Edhe më herët nuk kanë munguar deklarata nga ndërkombëtarët …

Lexo me shume

MEDIU: DUHET TË NDALOJMË TË KEQEN, PASI NESËR DO JETË VONË

Në vazhdën e takimeve elektorale, kreu i PR, Fatmir Mediu, ka zhvilluar disa takime me banorë dhe biznese në fshatrat Kalush dhe Zhabjak të Rrogozhinës. Në fjalën e tij, Mediu tha se Rama ka rritur rrjetin kriminal dhe korruptiv në vend. Ai ftoi qytetarët të marrin pjesë në zgjedhjet e 25 prillit. Sipas Mediut, duhet të ndalojmë të keqen, pasi …

Lexo me shume