Thursday , 23 February 2023

POLITIKE

BASHA: KOHA E EDI RAMËS KA MBARUAR

Teksa ka uruar Ditën e Verës nga Elbasani, kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka theksuar se koha e Edi Ramës ka mbaruar dhe ai e di mirë këtë. “Me 25 prill kjo do të ndryshojë, qyteti do t’i kthehet qytetarëve, 25 prilli do të jetë dita e bashkimit më të madh për ndryshimin. Pranvera po vjen, ndryshimi po vjen”, tha …

Lexo me shume

AMBASADORI I OSBE, TAKIM ME KREUN E PR, FATMIR MEDIU

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Del Monaco ka zhvilluar një takim ne zyrat e Partisë Republikane me kryetarin Fatmir Mediu. Ambasadori shprehu angazhimin dhe mbështetjen e OSBE për zgjedhje të lira dhe të ndershme në 25 Prill, si një moment i rëndësishëm për Shqipërinë dhe rrugën Europiane. Ai u interesua për vlerësimin e Partisë Republikane për situatën parazgjedhore. Nga ana …

Lexo me shume

LULZIM BASHA, TAKIME ME BIZNESET NË LEZHË

Kreu i PD, Lulzim Basha, është pritur me entuziazëm të madh në Lezhë. Shumë qytetarë kanë pritur Bashën në rrugë, teksa ai i ka garantuar se në qeveri do i ndihmojë. Në takimet me bizneset, Basha tha se situata është katastrofë për shkak të qeverisë, që nuk ka dhënë asnjë ndihmë në pandemi. Ai theksoi se kemi një plan ekonomik …

Lexo me shume

MEDIU: SHQIPTARËT JANË BASHKUAR NË KOALICIONIN MË TË MADH

Në takimin e radhës të shtabit elektoral të PR në Qarkun e Tiranës, kryetari Fatmir Mediu theksoi se shqiptarët janë bashkuar në koalicionin më të madh, jo thjesht opozitar, por të shqiptarëve për të përmbysur regjimin e korruptuar dhe të inkriminuar të Edi Ramës. Mediu shtoi se kemi përballë një njeri i cili nuk njeh asnjë normë, as njerëzore, as …

Lexo me shume

BETEJA PER LEZHEN, GARE E FORTE NE QARKUN QE PRODHON 7 MANDATE

Me publikimin e listave të kandidateve për deputet Partitë Politike në Qarkun e Lezhës kanë nisur betejen elektorale për zgjedhjet e 25-prillit. Ndërkohë që listat sollen jo pak supriza për dy partite kryesore politike të cilët kanë sjell njësëre emrash të rinj. Ashtu si në vitin 2017-të edhe në këto zgjedhje lista e Partisë Socialiste do të kryesohet nga Ish-Ministrja …

Lexo me shume

“BARAZIA GJINORE NË FOKUS TË PROGRAMIT TË PD”

Gjatë një tjetër komunikimi live në “Facebook” me qytetarët, kreu i PD, Lulzim Basha, tha se barazia gjinore është në fokus të programit të PD. Basha tha se synohet fuqizimi i gruas, duke rritur shanset për punësim dhe pagat. Po ashtu, Basha theksoi se ditët e errëta për shqiptarët po përfundojnë dhe se 25 prilli sipas Bashës, është dita e …

Lexo me shume

VENDIMI I KUSHTETUESES PËR TUBIMET, REAGON MEDIU

Në takimin me koordinatorët e Tiranës, kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, vlerësoi vendimin e Gjykatës Kushtetuese, për të hedhur poshtë edhe pse pjesërisht vendimin e Edi Ramës për të penguar opozitën që të bëjë fushatë në emër të pandemisë. Mendoj që Gjykata Kushtetuese në një mënyrë i ka dhënë të paktën një goditje qeverisë për veprimet që ka bërë, …

Lexo me shume

LULZIM BASHA, KOMUNIKIM NË “FACEBOOK” ME QYTETARËT

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është përgjigjur disa pyetjeve të qytetarëve përmes rrjetit social “Facebook”. Kryedemokrati ka theksuar të gjitha problematikat e vendit dhe zgjidhjet e tij nëse do të vijë në pushtet pas 25 prillit. Sipas Bashës, mbi të gjitha e rëndësishme është të kthehen në Shqipëri investimet e huaja, ndërkohë është e mjaftueshme vetëm dy mandate …

Lexo me shume

META: RAMA KA PROBLEME TË MËDHA

“Kryeministri Edi Rama ka probleme të mëdha. Madje ai duhet të bëjë kontrolle shëndetësore serioze.” Kështu u shpreh presidenti Ilir Meta nga Fieri, teksa zhvilloi një bashkëbisedim me gazetarët. Ai kërkoi që populli shqiptar të marrë pjesë në këto zgjedhje dhe të jap mesazh për të përzgjedhur kandidatët më të mirë për deputetë. Sipas Metës, dosjet e Shijakut dhe të …

Lexo me shume

MEDIU: RAMA VETËM SHAN, PËRBUZ DHE MASHTRON SHQIPTARËT

Në takimin e shtabit elektoral të Tiranës, kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, vlerësoi koalicionin e opozitës, si bashkimi më i madh i shqiptarëve kundër regjimit të korruptuar dhe kriminal të Edi Ramës. Në fjalën e tij, Mediu theksoi se beteja me regjimin e korruptuar duhet të konsiderohet si përballja e shqiptarëve me të keqen në 25 Prill, përballja me …

Lexo me shume