Thursday , 23 February 2023

POLITIKE

XHEMAL BUSHATI, TAKIME ME BANORËT E RAJONIT NR. 5

Duke i parë në sy qytetarët dhe duke dëgjuar problematikat me të cilat ato përballen, kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Shkodër, Xhemal Bushati, mori mbështetjen e tyre në rajonin nr 5. Nga kryqëzimi i ish degës së brendshme e deri tek ish artistikja, gjatë takimeve me qytetarë e biznese, ai garantoi se pas 6 Marsit, bashkia e drejtuar prej …

Lexo me shume

XHEMAL BUSHATI, TAKIM ME PEDAGOGËT E UNIVERSITETIT TË SHKODRËS

Me pedagogët e Universitetit “Luigj Gurakuqi” e zhvilloi tryezën e radhës të diskutimit, kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Shkodër, Xhemal Bushati. Ai theksoi rëndësinë që ka ky institucion arsimor për Shkodrën dhe pas 6 marsit, me ardhjen e tij në krye të bashkisë, bashkëpunimi do të jetë në nivelet më të larta. Ikja e studentëve, mungesa e hapësirave të …

Lexo me shume

XHEMAL BUSHATI, TAKIM ME TË RINJTË E SHKODRËS

Me të rinjtë dhe të rejat e qytetit të Shkodres, ato që me të drejtë cilësohen si pjesa më vitale e shoqërisë, e zhvilloi takimin e tij të radhës kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Shkodër, Xhemal Bushati. Pjesëmarrja masive e juaja në këtë takim është mesazhi dhe garancia e fitores tonë – tha kandidati Bushati, i cili u kërkoi …

Lexo me shume

XHEMAL BUSHATI: ME BIZNESIN ULIM PAPUNËSINË

Kandidati i PD për Bashkinë Shkodër, Xhemal Bushati, zhvilloi një takim në një prej fasonerive më të rëndësishme në Shqipëri, Famiko Group, e cila ndodhet në njësinë Rrethina në Shkodër. Kandidati Bushati, pasi u njoh me problematikat e përditshme të punonjësve në zonat ku banojnë, mori mbështetjen e plotë të tyre… Nga ana tjetër, administratori i Famiko Group, Rrok Kokaj, …

Lexo me shume

PARTITË POLITIKE NISIN FUSHATËN PËR 6 MARSIN, MESAZHI I ILIR METES

Presidenti Ilir Meta ka dhënë mesazhin e tij me rastin e nisjes së fushatës elektorale për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Përmes një reagimi zyrtar, kreu i shtetit theksoi se vota është forca e vetme dhe e vërtetë e qytetarit në demokraci. “Fushata për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit në Bashkitë Shkodër, Durrës, Lushnjë, Dibër, Vorë …

Lexo me shume

LULZIM BASHA PREZANTON XHEMAL BUSHATIN NË SHKODËR

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka hapur këtë të shtunë fushatën elektorale në Bashkinë Shkodër ku prezantoi kandidatin Xhemal Bushati. Në fjalën e tij para demokratëve, Basha tha se askush nuk i rren dot shkodranët dhe se Xhemal Bushati është kandidati më i mirë për Shkodrën. Sipas Bashës, PD ka një borxh të madh ndaj Shkodrës. Ndërkohë, kandidati Bushati tha …

Lexo me shume

KUVENDI KËRKOI SHKARKIMIN E PRESIDENTIT ILIR META, GJYKATA MERR VENDIMIN

Në vendimin e saj për presidentin e Republikës Ilir Meta, Gjykata Kushtetuese vëren se kreu i Shtetit nuk ka shkelur rëndë kushtetutën sikundër pretendohet në kërkesën e Kuvendit, ndaj edhe për këtë arsye Kreu i Shtetit nuk shkarkohet. “Në lidhje me shkaqet për të cilat Kuvendi ka vendosur shkarkimin e Presidentit, Gjykata Kushtetuese, pasi përcaktoi elementet objektive të “shkeljes së …

Lexo me shume

BUSHATI: PD NUK ËSHTË E PËRÇARË

Në 6 Mars, Shkodra voton për drejtimin e bashkisë, që qytetarët të kenë shërbime më të përmirësuara dhe investime që ka nevojë territori, prandaj nuk jemi në një betejë politike dhe PD nuk është e përçarë. Ky ishte mesazhi që përcolli përpara banorëve të Berdicës, kandidati i PD Xhemal Bushati. Ai garantoi se sëbashku me to do të bashkëdrejtojë Shkodrën, …

Lexo me shume

KANDIDATI I PD, XHEMAL BUSHATI: BUJQËSIA, FOKUSI KRYESOR

Kandidati i PD për Bashkinë Shkodër, Xhemal Bushati, takoi fermerin Gjergj Lukaj nga Dajçi, i cili la Italinë për të nisur biznesin me bimë dekorative. Kandidati Bushati tha se duhen ndjekur politika që këta fermerë të jenë të favorizuar, duke qenë se krijojnë të ardhura të konsiderueshme në zonat ku punojnë… Fermeri Lukaj u shpreh se problemet me të cilat …

Lexo me shume

RAMA: NË SHQIPËRI NUK KA PASUR KURRË DREJTËSI

Me 118 vota Pro dhe vetëm 4 Abstenim janë votuar ndryshimet kushtetuese për zgjatjen e afateve të Vettingut. Kryeministri Edi Rama tha pas një mbledhje në selinë e PS se në Shqipëri nuk ka pasur kurrë drejtësi dhe ka shumë llum në gjykata. I pyetur çfarë i dha PD-së në këmbim të votave për Vettingun, Rama u përgjigj me batutë, …

Lexo me shume