Thursday , 23 February 2023

RAJONI

Thaci pritet me protesta ne Podgorice!

Ministri i Jashtm i KosovsHashim Thaidhe ai i Malit t ZiIgor Llukshi, kan vlersuar se marrdhniet midis Prishtins dhe Podgorics jan t mira dhe miqsore dhe se disa shtje t pazgjidhura s shpejti do t tejkalohen.Thai po qndron pr vizit zyrtare n Mal t Zi, pr her t par n kt shtet. Miqsia e popullit t Kosovs dhe e malazezve …

Lexo me shume

Nisin punimet e “Aqua Parkut” ne Ulqin!

Ulqini deri n fund t qershorit t vitit t ardhshm duhet t fitoj akva parkun m t madh n kt pjes t Ballkanit. Marrveshjen pr kt e nnshkruan sot n kabinetin e kryetarit t komuns s Ulqinit, Fatmir Gjeka dhe Sahret Hajdarpashiq, drejtori ekzekutiv i kompanis Ulcinj akva park & Entertainment, themelues dhe pronar i s cils sht kompania e …

Lexo me shume

Luksic: Tuzi se shpejti statusi per komunen Shqiptare!

Dhnia e nj statusi t veant pr Tuzin, n Mal t Zi sht drejt fundit. Numri dy i qeveris s Malit t Zi, njhersh dhe Ministr i Punve t Jashtme dhe pr shtjet Evropiane t Malit t Zi, Igor Luki? ka thn se bisedimet vazhdojn dhe Tuzit do ti jepet nj status i veant. N nj konferenc pr shtyp me …

Lexo me shume

Ulqin- Sukubine, ne Mars nis faza e trete!

Punimet per fazen e tret te rruges Ulqin – Sukubine, do te fillojne ne muajin mars te vitit te ardhshem. Ky fakt behet I ditur nga perfaqesuesit e komunes se Ulqinit ne nje interviste per televizionin rozafa. Rruga kryesore qe lidh Ulqinin me Shkodren eshte nje nga rruget me te frekuentuara ne republiken e Malit te Zi pasi cdo sezon …

Lexo me shume

KOSOVE, NDRYSHOJNE RREGULLAT PER APLIKIMIN E VIZAVE

Bashkimi Evropian ka vendosur nj sistem t ri informativ t vizave, Q nga dita e enjte, secili qytetar i Kosovs, q i drejtohet ndonj ambasade t huaj pr t aplikuar pr fardo lloj vize, do t prballet me rregulla t reja. Bashkimi Evropian ka vendosur nj sistem t ri informativ t vizave, i cili do t nis t aplikohet q …

Lexo me shume