Thursday , 23 February 2023

SOCIALE

25 SHTATOR MBYLLEN RREGJISTRIMET PER ARSMIN PROFESIONAL

Fresku: Numri i rregjistrimeve eshte rritur ne krahasim me vitet e kaluara Shkolla teknike pyjore, Kole Margjini ka pasur nje fluks rregjistrimesh. Lajmi behet i ditur nga drejtoresha e ketij institucioni arsimor Zhuljeta Fresku e cila beri te ditur se rregjistrimet ne kete gjimnaz kane filluar me daten 1 shtator dhe do te zgjasin deri me daten 25 shtator. …

Lexo me shume

Dr. Sinojmeri, virozat: Kujdes nga prdorimi i antibiotikve

Stina e vjeshts sjell me vete viroza t ndryshme pr t cilat duhet t jemi shum t vmendshm, ndaj kt her vendosm t realizojm nj intervist me Dr. Ilta Sinojmeri, Mjeke Familje pran Polikliniks Nr 5, e cila kshillon q do pacient t kontaktoj menjher mjekun e familjes kur ndjen se sht prekur nga nj viroz simptomat e s cils …

Lexo me shume