Thursday , 23 February 2023

SPORT

VLLAZNIA NË KËRKIM TË FITORES SË PARË NDAJ EGNATIAS

Pas 2 fitoreve radhazi në ndeshjet e fundit, Vllaznia do të luajë një transfertë delikate në Rrogozhinë, ku do të përballet me Egnatian. Një rival, që në këtë sezon u ka marrë 6 pikë shkodranëve. Në prag të ndeshjes së tretë mes këtyre dy skuadrave, trajneri Mirel Josa tha se skuadra duhet të jetë e përgatitur dhe duhet të marrim …

Lexo me shume

VLLAZNIA RIKTHEHET TE FITORJA NË KAMPIONAT

Vllaznia është rikthyer te fitorja në kampionat, teksa ka mposhtur me rezultatin e pastër 2 – 0 Kukësin. Kuqeblutë triumfuan falë golave të Markut dhe Jonuzit, duke u ngjitur në vendin e dytë në rënditje. Pas ndeshjes, trajneri i Vllaznisë, Mirel Josa, u shpreh i kënaqur me gjendjen fizike të lojtarëve… Sfidën e radhës në kampionat, Vllaznia e luan të …

Lexo me shume

TË PREMTËN, NDESHJA E KTHIMIT E KUPËS, VLLAZNIA-BYLIS

Vllaznia luan të premtën në ora 13:00 në “Loro Boriçi” ndeshjen e kthimit për Kupën e Shqipërisë ndaj Bylisit. Në prag të kësaj ndeshje, trajneri Mirel Josa tha se nuk duhet ta kemi mendjen te rezultati i ndeshjes së parë të fituar 0 – 2 nga kuqeblutë. Gjithashtu, Josa foli edhe për përbërjen e skuadrës dhe dëmtimet, ku theksoi se …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, kuqeblute e koshit nuk ia kane dale te marrin edhe fitoren e dyte ne kampionat, teksa jane mposhtur ne “Qazim Dervishi” me rezultatin 73 – 90 nga ekipi i Teutes. Shkodranet kane rezistuar vetem 30 minuta, sepse me pas ishin durrsaket ata qe moren frenat …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË FUTBOLL PËR FEMRA ME SPONSOR TË RI

Suksesi i arritur në Europë ka bërë që ekipi i femrave të Vllaznisë në futboll të nënshkruajë një marrëveshje sponsorizimi me një kompani të njohur amerikane. Ceremonia është zhvilluar në ambjentet e stadiumit “Loro Boriçi”, ku kanë marrë pjesë personalitete të pushtetit lokal dhe figura të sportit. Për presidentin e Vllaznisë, Lazer Matija, ky është një moment i veçantë për …

Lexo me shume

VLLAZNIA AFRON LOJTARIN E TRETË TË HUAJ NË EKIP

Ditët e fundit kanë sjellë disa ndryshime te Vllaznia në basketboll për meshkuj. Kështu, pas afrimit të dy lojtarëve të huaj, kuqeblutë kanë zyrtarizuar edhe afrimin e tretë në skuadër. Bëhet fjalë për Jarius Shumpert, i cili luan në pozicionet 4 dhe 5. Ai është bashkuar menjëherë me skuadren, duke qenë gati për sfidën e radhës në kampionat. Ndërkohë, drejtuesit …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON 0 – 1 NË KUKËS DHE NGJITET NË VENDIN E 3-të

Vllaznia është rikthyer te fitorja në kampionat, teksa ka fituar në transfertë përballë Kukësit. 1 gol i shënuar në fundin e pjesës së parë nga mbrojtësi Hakaj i ka mjaftuar kuqebluve për të marrë 3 pikë të rëndësishme. Ka qenë një sfidë kryesisht e dominuar nga shkodranët, të cilët kishin disa raste për të thelluar rezultatin. Që në minutën e …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA E NIS ME BARAZIME SEZONIN E RI

Këtë fundjavë kanë startuar ndeshjet e 17 dhe 19-vjeçarëve në kampionatin shqiptar. Kështu, Vllaznia U17 nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 në sfidën e zhvilluar në fushën sportive “Reshit Rusi”, ndaj ekipit te Partizanit. Pjesa e parë u mbyll në barazim 0 – 0, ndërkohë në të dytën, në minutën e 54-të futbollisti Gerald Kubazi do të …

Lexo me shume

SFIDAT E KOMBËTARES SHQIPTARE NË LIGËN E KOMBEVE

Situata në grupin e dytë të Ligës B në Ligën e Kombeve, ku bën pjesë edhe Shqipëria nuk është shumë e komplikuar. Kjo edhe për faktin se janë 3 skuadra pas përjashtimit të Rusisë, nga ku dy kanë vetëm nga një ndeshje, ndërsa Kombëtarja shqiptare ka 2 të tilla. Izraeli kryeson me 5 pikë dhe nëse do të fitonte sfidën …

Lexo me shume

ESAT MALA ZYRTARISHT I VLLAZNISË

Pas më shumë se 21 vitesh, Vllaznia kërkon të rikthejë në Shkodër titullin kampion. Kuqeblutë mbeten një nga ekipet më aktive në tregun e transferimeve. Mirel Josa do të ketë në dispozicion në këtë fillim sezoni Esat Malën, ish futbollistin e Partizanit. Prej pak ditësh, Mala është bashkuar me ekipin, por vetëm këtë të shtunë është bërë zyrtare. Klubi shkodran …

Lexo me shume