Tuesday , 25 January 2022

SPORT

BASKETBOLL/ VLLAZNIA GATI PËR NDESHJET E KUPËS SË FEDERATËS

Federata Shqiptare e Basketbollit ka vendosur ta startojë sezonin e ri me një aktivitet të ri që do të organizojë sivjet. Bëhet fjalë për Kupën e Federatës e cila organizohet me pjesmarrjen e 6 ekipeve më të mira të vendit. Në grupin A do të bëjnë pjesë Vllaznia, Tirana e Kamza, ndërsa pjesmarrëse në grupin B janë Partizani, Dinamo dhe …

Lexo me shume

ADILI: JEMI MË MIRË SESA SEZONIN E KALUAR

Vllaznia do të luajë të dielën në Elbasan ndaj Partizanit ndeshjen e rradhës për kampionat. Kuqeblutë kanë analizuar gabimet e vërejtura në ndeshjen me Teutën dhe kuptohet që ndaj të kuqve do të tentojnë të bëjnë më të mirën. Mbrojtësi Mevlan Adili duket optimist për një rezultat pozitiv edhe ndaj të kuqve dhe këtë e ka shprehur edhe gjatë fjalës …

Lexo me shume

ZEF GJONI: TRAJNERI I TIRANËS KA NEVOJË PËR PSIKOLOG

Grushtat e dhuna e ushtruar në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” në finalet e kampionatit kombëtar të boksit ka lënë një shije të keqe në gjithë opinionin sportiv shqiptar. Por për trajnerin e Vllaznisë Zef Gjoni, gjithçka ka ardhur si rrjedhojë e sjelljes jo të hijshme të trajnerit të Tiranës Sead Bushati. Për të, ky trajner, nisur edhe nga sjelljet …

Lexo me shume

VLLAZNIA, DY NDESHJE BRENDA TRE DITËSH

Vllaznia ka lënë pas ndeshjen me Teutën e cila u mbyll në barazim 1-1 dhe për ta mbyllur historinë e saj ka shërbyer edhe analiza që stafi teknik ka bërë me futbollistët. Kuptohet që janë nxjerrë edhe konkluzionet e saj, gabimet e vërejtura të cilat çuan në mosmarrjen e trepikëshit dhe sigurisht që do të punohet fort për t’i korigjuar …

Lexo me shume

VLLAZNIA VETËM 1 – 1 NDAJ TEUTËS ME 10 LOJTARË

Përballë një Teutë me 10 futbollistë për rreth 60 minuta, Vllaznia nuk ia ka dalë dot të fitojë dhe gjithçka në “Loro Boriçi” mbrëmjen e së shtunës është mbyllur në barazim 1-1. Kuqeblutë kaluan të parët në avantazh me anë të brazilianit Da Silva në minutën e 58-të ndërkohë që kur u mendua se këtu ndeshja u mbyll, durrsakët ndonëse …

Lexo me shume

GRUSHTAT JASHTË RINGUT NË KAMPIONATIN E BOKSIT NË SHKODËR

Aktet e dhunës një ditë më parë jashtë ringut në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” në Shkodër, gjatë kampionatit kombëtar të boksit, kanë krijuar një kaos të vërtetë. Përplasja e stafit të Tiranës me tifozët shkodranë bëri që ndeshjet e kampionatit të ndërpriteshin për disa minuta. Një ngjarje e tillë natyrisht që krijon një imazh të keq tek ky sport …

Lexo me shume

BOKS/ VLLAZNIA KAMPIONE PËR HERË TË 24-të

Vllaznia është shpallur kampione e Shqipërisë për të24-tën herë. Titullin e rradhës ajo e ka fituar mesditën e së dielës në Shkodër, në një kampionat që u shoqërua me shumë probleme, madje edhe me akte dhune në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Ka qenë ndeshja në mes boksierit të Vllaznisë Arjon Kajoshi dhe atij të Tiranës Alban Beqiri që nga …

Lexo me shume

KAMPIONATI I BOKSIT NIS ME RIVALITETIN VLLAZNIA – TIRANA

Kampionati kombëtar i boksit ka nisur me rivalitet që në ditën e tij të parë dhe fatet e titullit kampion duket se do të jenë të fokusuara në rivalitetin e fortë në mes Vllaznisë dhe Tiranës. Të dy këto ekipe, kanë fituar nga katër ndeshje në ditën e parë, kur për shkodranët kanë triumfuar boksierët Bajrami, Zariqi, Bajoku dhe Demaj. …

Lexo me shume

BRDARIÇ: ME TEUTËN KEMI DISA GJËRA PEZULL

Sfida e shumëpritur me Teutën është në prag dhe në Shkodër mezi e presin. Në veçanti tifozët, të cilët mendojnë se me durrsakët ka shumë gjëra për të cilat “duhen marrë hak”. Por nga ana tjetër, edhe vetë trajneri Thomas Brdariç në konferencën e shtypit të pragndeshjes është thuajse i të njëjtit mendim teksa është shprehur se Vllaznisë ende i …

Lexo me shume

ZMIJANI: VLLAZNIA KA MË SHUMË SHANSE SE TEUTA PËR TË FITUAR

Fitorja në Laç i ka bërë për vete të gjithë dashamirësit dhe simpatizantët e Vllaznisë, por jo vetëm. Ish- futbollisti i njohur i kësaj skuadre, Hysen Zmijani, është i mendimit se Vllaznia e sivjetme është më e plotë në organikë se ajo e sezonit të kaluar dhe do të jetë një nga pretendentet kryesore për fitimin e titullit kampion. Në …

Lexo me shume