Tuesday , 26 October 2021

SPORT

BASKETBOLL/ TEUTA – VLLAZNIA, SUPERSFIDA E JAVËS

Fitorja ndaj Tiranës është lënë pas nga basketbollistët e Vllaznisë dhe tashmë ata janë fokusuar maksimalisht për sfidën e rradhës, atë ndaj Teutës që do të luajnë pasditen e së shtunës në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit. Një ndeshje e rëndësishme për të dy ekipet që do të tentojnë fitoren dhe pritet të jetë një përballje shumë e …

Lexo me shume

BRDARIÇ: VLLAZNIA LUAN PËR FITORE NDAJ KUKËSIT

Pas dy ndeshjeve të fundit pa fitore, Vllaznia do të tentojë të rikthehet tek ajo pasditen e së premtes në Elbasan, në përballjen që do të luajë ndaj Kukësit. Në kampin shkodran janë entuziast se mund t’ia dalin të marrin trepikëshin ndaj këtij kundërshtari, i cili vërtetë nuk po kalon një moment të mirë, por sërish duhet vlerësuar maksimalisht, për …

Lexo me shume

KUKËSI – VLLAZNIA, SFIDA HAPËSE E JAVËS SË 32-të

Vllaznia prej dy ditësh ka nisur përgatitjet për ndeshjen e rradhës, atë që do të luajë ditën e premte në orën 18:00 në “Elbasan Arena” ndaj ekipit të Kukësit. Ky i fundit po kalon momente aspak të mira në këtë kampionat dhe në pamje të parë konsiderohet një sfidë e lehtë, megjithatë në kampin shkodran ky takim është duke u …

Lexo me shume

SHTUBINA: VLLAZNIA PO VUAN MUNGESËN E NJË GOLEADORI

Nëse do të kishin shënuar vetëm në këto dy ndeshjet e fundit, me Tiranën dhe Teutën, Vllaznia e sotme do të ishte krejt ndryshe dhe do të kryesonte e vetme renditjen e kampionatit. Por kjo nuk ka ndodhur dhe skuadra jo më kot është në vend të tretë në renditje dhe tashmë me shanse më të pakta për titullin kampion. …

Lexo me shume

VLLAZNIA U19 MERR TROFEUN E PARË SEZONAL

Trofeu i siguruar që një javë më parë, është marrë pikërisht sot nga Vllaznia U19. E kemi fjalën për trofeun e parë sezonal, atë të kampionit të Grupit A, ose siç njihet ndryshe, “kampion i Veriut”. Paraditen e së hënës në Tiranë është luajtur ndeshja e javës së fundit të fazës së tretë të kampionatit dhe Vllaznia U19 ka fituar …

Lexo me shume

FRANKO BURRAJ MEDALJE ARI NË MITINGUN E TIVARIT

Atleti shkodran Franko Burraj ka bërë një paraqitje të mirë duke zënë vendin e parë dhe duke merituar medaljen e artë në Mitingun Ndërkombëtar të Tivarit, turne ky i përvitshëm që zhvillohet çdo fillimmaji në Mal të Zi. Ai ka dominuar mbi te gjithe konkurrentet e tjere pjesmarres ne kete Miting nderkombetar duke treguar edhe njehere tjeter vlerat e tij. …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA SIGURON TITULLIN E 8-të KAMPION

Vllaznia në futboll për femra ka fituar me rezultatin e thellë 11-0 ndaj Partizanit në ndeshjen e rradhës për kampionat dhe pas kësaj fitoreje, ajo ka siguruar edhe matematikisht titullin e tetë kampion rradhazi, tre javë para fundit të kampionatit. Ndaj Partizanit protagonistja kryesore ka qenë sulmuesja Doçi që ka shënuar 4 gola, ndërkohë që kanë shënuar edhe Curraj, Maliqi, …

Lexo me shume

BRDARIÇ: E MUNDIM TEUTËN DHE UNË “QERAS” MARTININ

Gabimi i bërë në ndeshjen ndaj Tiranës do të tentohet të rikuperohet në përballjen e rradhës, atë që Vllaznia do të luajë të hënën ndaj Teutës. Në kampin shkodran janë të bindur tek fitorja ndaj durrsakëve dhe ky besim është shfaqur edhe në fjalët e trajnerit Thomas Brdariç thënë për gazetarët në këtë pragndeshje. Tekniku gjerman i Vllaznisë madje ka …

Lexo me shume

VLLAZNIA “E DËNUAR” PËR TË FITUAR NDAJ TEUTËS

Skuadra e Vllaznisë ka nisur prej tre ditësh përgatitjet për ndeshjen e rradhës, atë që do të luajë ditën e hënë në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Teutës. Një sfidë kjo shumë e rëndësishme në të cilën kuqebluve nuk u bën punë as barazimi. Ky i fundit në fakt mund të jetë i vlefshëm për kundërshtarin, prandaj dhe pritet që ai …

Lexo me shume

EKIPI I TË AMPUTUARVE NË SHKODËR

Futbolli është për të gjithë, pavarësisht mundësive, mjafton pasioni për të. Kështu, ekipi i futbollit i të amputuarve ka mbërritur edhe në Shkodër për të bërë sa më shumë pjesëtarë të këtij ekipi. Por, presidenti i ekipit të amputuarve shqiptarë, Julian Çela, thekson se nuk ka të ardhura nga institucionet, por vetëm ndihmë nga UEFA nëpërmjet FSHF. Mbështetja ndaj këtyre …

Lexo me shume