Monday , 25 October 2021

SPORT

SHKODRANI QAFARENA SHPALLET KAMPION I UKRAINËS

Pas trofeut të Superkupës dhe Kupës së Ukrainës, volejbollisti shkodran Anton Qafarena arrin një tjetë sukses duke u shpallur edhe kampion i këtij vendi. Ditët e fundit skuadra e tij Barkom Kazhany ka marrë trofeun e rradhës, në të cilin lojtari i kombëtares shqiptare ka dhënë një kontribut shumë të madh. Vetë Qafarena i cili tashmë ndodhet në Shqipëri për …

Lexo me shume

VLLAZNIA NUK BËN KOMPROMIS. FITON 2 – 1 NDAJ SKËNDERBEUT

Vllaznia ka fituar 2-1 në ndeshjen e rradhës me Skënderbeun duke ruajtur pozitat e saj në vendet e para të renditjes. Një fitore me përmbysje ndaj korçarëve që kishin shënuar të parët me anë të Berishës, falë golave të shënuar nga Shehi e Dilaver. Ky triumf ka bërë që shkodranët t’u mbyllin gojën edhe thashethemeve të pragndeshjes që flisnin për …

Lexo me shume

BRDARIÇ: KOMPROMIS ME SKËNDERBEUN? PO, FITOJMË NE

Vllaznia do të luajë të shtunën ndaj Skënderbeut në Shkodër ndeshjen e rradhës për kampionat. Në prag të kësaj ndeshje, nuk kanë munguar edhe zërat se në mes këtyre dy skuadrave që janë edhe finaliste të kupës së Shqipërisë ka një kompromis. Por, këtyre zërave i ka dhënë përgjigje trajneri Thomas Brdariç që në prononcimin e tij për mediat në …

Lexo me shume

VLLAZNIA SYNON VETËM FITOREN NDAJ SKËNDERBEUT

Vllaznia e ka lënë pas fitoren e thellë ndaj Apolonisë dhe tashmë është e fokusuar vetëm tek sfida e rradhës, ajo që do të zhvillojë ditën e shtunë në orën 13.00 në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Skënderbeut të Korçës. Do të luajë përballë kundërshtarit të finales së Kupës më 30 maj, megjithatë këtë herë është histori tjetër. Korçarët ndodhen në …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ VLLAZNIA LARGON TRAJNERIN JONES

Kur u duk se gjërat po shkonin mirë, në fakt ka mjaftuar një humbje në ndeshjen e parë të kupës ndaj inferiorëve të Kamzës, për të ardhur edhe lëvizjet e para në pankinën shkodrane të basketbollit. Amerikani Mathew Jones nuk është më trajner i ekipit të Vllaznisë së meshkujve. Kjo humbje në shifrat 98-96 ndaj ekipit të Kamzës që merr …

Lexo me shume

SHABA: VLLAZNIA TË BËJË KUJDES NGA ALEANCAT

Vllaznia e meriton titullin kampion për atë se çfarë ka dhënë deri tani në fushën e lojës, por duhet të bëjë shumë kujdes sepse ekipet e tjera pretendente kanë nisur prej kohësh aleancat. I këtij mendimi është shprehur specialisti i futbollit Kujtim Shaba i cili ka qenë i ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” në televizionin Rozafa. …

Lexo me shume

ZYRA RAJONALE E FSHF ORGANIZON KUPËN “AHMET META”

Pas Ismet Hoxhës, ka qenë rradha e Ahmet Metës për t’u nderuar me një Kupë me emrin e tij, nga Zyra Rajonale e Federatës Shqiptare të Futbollit. Një aktivitet që ka zgjatur disa javë dhe ka kulmuar me ceremoninë përmbyllëse të zhvilluar pasditen e së dielës. Dorëzimi i një Çertifikate Mirënjohje dhe e fanellës së Vllaznisë me numrin 1 e …

Lexo me shume

VLLAZNIA “SHPARTALLON” APOLONINË, E MUND 0 – 6

Vllaznia bën detyrën duke fituar edhe në ndeshjen e rradhës për kampionat. Atë që ka luajtur pasditen e së dielës në Fier ndaj Apolonisë vendase. Në “Loni Papuçiu” gjithçka ka qenë e lehtë për kuqeblutë që kanë fituar me rezultatin e thellë 6-0. Fatet e këtij takimi janë mbyllur që në pjesën e parë kur futbollistët shkodranë kanë shënuar tre …

Lexo me shume

FSHF ORGANIZON KUPËN ME EMRIN “ISMET HOXHA”

Zyra Rajonale e Federatës Shqiptare të Futbollit me inisiativën e drejtuesit të saj Hysen Zmijani ka vendosur që të organizojë një kupë me emrin e ish- futbollistit të Vllaznisë Ismet Hoxha. Vetë ky i fundit, në një prononcim për televizionin Rozafa është shprehur shumë i lumtur për një nderim të tillë… Kupa është zhvilluar për grupmoshat U9, U11 dhe U17 …

Lexo me shume

ATLETIKË/ VLLAZNIA KAMPIONE EDHE ME 18-VJEÇARËT

Atletët e Vllaznisë kanë sjellë pasditen e së premtes ne Shkoder nje tjeter titull kampion.Pas tre titujve te fituar pak dite me pare me 13 dhe 16 vjeçaret, dje ata kane fituar edhe titullin kampion per 18 vjeçaret me djemte, ndersa jane renditur te dytet ne Shqiperi me ekipin e vajzave. Ky ka qene verdikti i garave te zhvilluara ne …

Lexo me shume