Friday , 17 September 2021

SPORT

KAMPIONATI I BOKSIT NË SHKODËR ME 16 – 18 SHTATOR

Federata Shqiptare e Boksit ka vendosur që të zhvillojë në Shkodër javën e ardhshme kampionatin kombëtar të boksit për të rritur. Në të do të marrin pjesë sportistët më të mirë te vendit që do të përfaqësojnë të gjithë ekipet që aderojnë në këtë Federatë. Pjesmarrëse padyshim që do të jetë edhe Vllaznia e cila është kampione në fuqi e …

Lexo me shume

VLLAZNIA MBYLL MERKATON PA ASNJË LËVIZJE TJETËR

Mesnata e kësaj të diele është afati përfundimtar I mbylljes së merkatos për futbollin shqiptar dhe të gjitha skuadrat janë vënë në lëvizje për të gjetur edhe ndonjë futbollist tjetër për të plotësuar organikat e tyre. Krejt ndryshe po ndodh me Vllazninë. Drejtuesit e saj me firmosjen e kontratave me Mustedanagiç e Sadrijajn pesë ditë më parë, I kanë fund …

Lexo me shume

VLLAZNIA “LUAN” ME BESËN, E MUND 9 – 0 NË MIQËSORE

Vllaznia e ka kthyer në stërvitore ndeshjen miqësore ndaj Besës, luajtur pasditen e së premtes në stadiumin “Loro Boriçi”. Kuqeblutë kanë fituar me rezultatin e thellë 9-0 ndaj kavajasve ku katër prej golave mbajnë firmën e sulmuesit kroat Aralica, dy të tjerë të mesfushorit boshnjak Mustedanagiç, ndërkohë që kanë shënuar edhe Latifi, Kalaja dhe Kaina. Një sfidë e tillë padyshim …

Lexo me shume

SFIDA ME HUNGARINË, FLET TRAJNERI EDI REJA

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja, foli në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me Hungarinë. Ai u ndal për të komentuar humbjen në Poloni, duke e quajtur rezultat të padrejtë. “Kemi një ndeshje për të rikuperuar ndaj Hungarisë pas atij rezultati të padrejtë që patën në Poloni. Pres një ndeshje të mirë nga skuadra, duhet të bëjmë paraqitje …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET 0 – 2 NË SHKODËR NGA JUVENTUSI

Vllaznia është përpjekur maksimalisht në fushë ndaj Juventusit por nuk ia ka dalë të marrë një rezultat pozitiv. Në takimin e luajtur në stadiumin “Loro Boriçi” kampionet italiane kanë fituar me rezultatin 2-0 falë golave të shënuar që në pjesën e parë nga futbollistet Ginelli dhe Hurtig. Futbollistet shkodrane janë munduar të bëjnë më të mirën në fushën e lojës, …

Lexo me shume

ABONETË “NDAJNË MË DYSH” TIFOZËT E VLLAZNISË

Klubi Vllaznia në kuadrin e ndryshimeve që tashmë ka filluar të aplikojë, ka risjellë në vëmendjen e të gjithë tifozëve shkodranë edhe abonetë sezonale. Thënë ndryshe, kartën me të cilën tifozët e blejnë një herë dhe me të mund të ndjekin të gjitha ndeshjet që skuadra e tyre e zemrës do të luajë në Shkodër. Në vendet e ndryshme të …

Lexo me shume

OPTIMIZËM TEK VLLAZNIA PARA SFIDËS ME JUVENTUSIN

Vllaznia- Juventus është sfida e shumëpritur e së mërkurës që do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi”. Ekipi shkodran i femrave padyshim që do të tentojë të bëjë më të mirën në këtë takim, pse jo edhe të synojë fitoren. Në rradhët e tij ka shumë besim për një tjetër paraqitje dinjitoze. Kjo gjë është shprehur edhe në fjalët e …

Lexo me shume

VOLEJBOLL/ PRESIDENTI ZEKJA: VLLAZNIA TANI ME PRETENDIME

Vllaznia e volejbollit të femrave ka pësuar shumë ndryshime kohët e fundit. Ndryshimi i mënyrës së administrimit, largimi nga varësia e Bashkisë dhe kalimi në shoqatë me vehte, ka sjellë edhe një bizmesmen në krye të saj. Ai është shkodrani Florian Zekja i cili duket se e ka marrë me shumë dëshirë këtë detyrë dhe premton të bëjë më të …

Lexo me shume

ZYRTARE: ALBAN XHAFERI, PRONARI I RI I VLLAZNISË

Alban Xhaferi nga sot është zyrtarisht pronari i ri i klubit të Futbollit Vllaznia. Kompanitë që ai përfaqëson janë shpallur fitues të ankandit për blerjen 100 për qind të aksioneve të këtij klubi dhe tashmë mbetet vetëm procedura e lidhjes së kontratës dhe kalimi i të gjithë dokumentacionit në emrin e tij. Ka qenë institucioni shitës i aksioneve, pikërisht Bashkia …

Lexo me shume

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA DO TË LUAJË NDAJ JUVENTUSIT

Juventusi i Torinos do të jetë kundërshtari i Vllaznisë së femrave në turin e dytë të Ligës së Kampioneve të Europës. Ky është verdikti i shortit të hedhur mesditën e sotme nga UEFA dhe vajzat shkodrane kanë gjetur ekipin fqinj me emër shumë të madh për t’u ndeshur me të. Vllaznia e femrave arriti një sukses historik duke u kualifikuar …

Lexo me shume