Monday , 20 September 2021

SPORT

MINISTRIA BLLOKON AKTIVITETET, BOKSI VETËM ME “SPARINGJE”

Federata Shqiptare e Boksit ka marrë një tjetër përgjigje negative nga Ministria e Shëndetësisë duke mos e lejuar të zhvillojë asnjë aktivitetet kombëtar gjatë kësaj periudhës së pandemisë. Në këto rrethana, të gjendur para faktit që prej më tepër se një viti në Shqipëri nuk bëhet boks, krejt ndryshe nga të gjitha vendet e tjera, drejtuesit e Federatës kanë marrë …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 MUND 2 – 0 PARTIZANIN, SËRISH E PARA

Vllaznia U19 vijon serinë e fitoreve dhe kryesimin e renditjes së kampionatit edhe pas javës së 17-të të kampionatit. Në ndeshjen e rradhës kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani kanë fituar me rezultatin 2-0 ndaj Partizanit në ndeshjen e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi”. Në fakt ka qenë një përballje e fortë dhe ekipi shkodran vetëm në pjesën …

Lexo me shume

THOMAS BRDARIÇ QËNDRON TE VLLAZNIA!

“Jemi të pakënaqur me rezultatet e ndeshjeve të fundit të skuadrës dhe kjo nuk është Vllaznia që duam. Por, trajneri Thomas Brdariç qëndron te Vllaznia dhe ka besimin e drejtuesve dhe simpatinë e lojtarëve.” Kështu shprehet në një prononcim për TV Rozafa, sponsori i kuqebluve, Alban Xhaferi, që reagoi pas lajmeve të fundit për një shkarkim të trajnerit gjerman. Ai …

Lexo me shume

VLLAZNIA “FAL” VENDIN E PARË, MUNDET 1 – 2 NGA BYLIS

Vllaznia gabon rëndë në shtëpi dhe konfirmon momentin e keq të saj. Ajo është mundur 2-1 brenda në “Loro Boriçi” dhe me shumë të ngjarë të shtunën do t’I japë lamtumirën vendin të parë në renditje pas 24 javësh kampionat. Një rrëshqitje e paimagjinueshme e kuqebluve të cilët në këto ndeshjet e fundit janë tjetërsuar duke treguar një formë shumë …

Lexo me shume

FUTBOLL FEMRA/ VLLAZNIA NË FINALE TË KUPËS

Vllaznia e femrave ka rezultuar shumë e fortë për Tirana AS në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Në takimin e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi” vajzat kuqeblu kanë fituar me rezultatin e thellë 8-0 ndaj këtij kundërshtari. Katër prej golave të shënuar mbajnë firmën e Megi Doçit, ndërsa të tjerët janë shënuar nga Lufo, Zarka 2 dhe Bajramaj. …

Lexo me shume

VLLAZNIA “HESHTJE SHTYPI” EDHE PARA BYLISIT

Për të dytën herë rresht, tek Vllaznia kanë vendosur që të mos flasin në prag të ndeshjes me Bylisin. Pas heshtjes së shtypit të pragndeshjes me Kukësin, e njëjta gjë ka ndodhur edhe sot në prag të takimit të rradhës, atij që do të luajë nesër ndaj Bylisit po në “Loro Boriçi”. Ky është një vendim i marrë nga drejtuesit …

Lexo me shume

VLLAZNIA “E DËNUAR” PËR TË FITUAR NDAJ BYLISIT

Ndaj Bylisit në fazën e dytë të kampionatit Vllaznia fitoi me golin e Ardit Hoxhajt në minutën e 95-të dhe pas asaj ndeshje nisi seria e rezultateve negative për të. Që prej asaj ndeshje, kuqeblutë kanë nisur kalvarin e vuajtjeve dhe këtë e tregon më së miri fakti që në 8 ndeshje rradhazi, kanë marrë vetëm 7 pikë. Natyrisht shumë …

Lexo me shume

BEQIRI: VLLAZNIA ËSHTË E PARA, DUHET TË BESOJË ENDE

Vllaznia nuk arriti as ndaj Kukësit të fitonte dhe t’i shkëputej ndjekesëve të saj, megjithatë është sërish në vend të parë dhe mund të bëjë mirë edhe në të ardhmen. Ish- kapiteni i saj Elvin Beqiri beson se skuadra do të gjejë fitoren me Bylisin në ndeshjen e rradhës dhe do të vazhdojë ta ruajë vendin e parë sërish. Ai …

Lexo me shume

BASKETBOLL FEMRA/ VLLAZNIA HUMBET ME TIRANËN

Vllaznia në basketboll për femra e nisi mirë kampionatin duke fituar javën e parë ndaj Studentit, por më pas ka pësuar dy humbje rradhazi. Fillimisht në Vlorë me Flamurtarin në mesjavë dhe më pas të shtunën në Shkodër ndaj Tiranës. Vajzat shkodrane vetëm në pjesën e parë janë munduar të rivalizojnë sepse më pas janë shfaqur në fushë diferencat e …

Lexo me shume

VELEÇIKU FITON 1-0 ME ORIKUN, VENDOS GOLI I BEGËS

Një gol i mesfushorit Suad Bega nga pika e bardhë e 11-metërshit ka mjaftuar që Veleçiku të marrë një fitore me shumë vlerë në kampionat. Si rrjedhojë në fund të takimit të luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi” ndaj ekipit të Orikut, është vulosur rezultati 1-0 në favor të koplikasve. Me këtë trepikësh, Veleçiku është ngjitur në kuotën e 10 …

Lexo me shume