Tuesday , 25 January 2022

SPORT

ATLETIKË/ HELDI VALIKAJ SHPALLET KAMPION BALLKANI

Atleti shkodran Heldi Valikaj ka perseritur suksesin e shtatorit te vitit te kaluar duke u shpallur kampion Ballkani per 20 vjecaret per te dytin vit rradhazi. Edhe ne garat e kampionatit te sivjetem qe jane zhvilluar ditën e djeshme ne Stamboll, ai ka dominuar mbi te gjithe pjesmarresit e tjere ne kete kompeticion te rendesishem duke zene vendin e pare …

Lexo me shume

VLLAZNIA FIRMOS ME MALAZEZIN DARKO BULATOVIÇ

Në pritje për të mësuar nëse Thomas Brdariç do të jetë apo jo në krye të skuadrës edhe për sezonin e ri, drejtuesit e Vllaznisë kanë vijuar punën me merkaton. Paraditen e së shtunës, ata kanë firmosur dhe prezantuar blerjen e parë të rëndësishme në merkaton e verës. Bëhet fjalë për malazezin 31 vjeçar Darko Bulatoviç. Ai luan në rolin …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË PRITJE TË THOMAS BRDARIÇ

Thomas Brdariç pritet të mbërrijë nesër ose pasnesër në Shkodër dhe tifozët e Vllaznisë janë në ankth të përgjigjes përfundimtare të tij. Tekniku me të cilin Vllaznia pas 13 vitesh fitoi Kupën e Shqipërisë, ndodhet prej disa ditësh në Gjermani dhe ka premtuar se me t’u kthyer prej atje, do të ulet edhe njëherë me sponsorin Xhaferi për të mbyllur …

Lexo me shume

LOJTARËT E VLLAZNISË NË QENDËR TË MERKATOS

Pezullimi për momentin i procesit të Ankandit të Klubit të Futbollit Vllaznia, duket se ka prishur jo pak planet e sponsorit aktual Alban Xhaferi. Kjo situatë ka krijuar një pasiguri për të ardhmen e klubit dhe për rrjedhojë, edhe të investimit të tij. Në këtë mes njeriu që ka meritën e jashtëzakonshme në suksesin e sezonit të kaluar, duket i …

Lexo me shume

FSHF MBLEDH KLUBET E SUPERIORES PËR KRITERET E LIÇENSIMIT

Sektori i Liçencimit në Federatën Shqiptare të Futbollit ka organizuar këtë të enjte një mbledhje me klubet e Kategorisë Superiore ku i ka informuar në lidhje me mënyrat e plotësimit të kritereve në rregulloren e licencimit. Duke nisur që nga ky edicion, rregullorja e licencimit të klubeve të Superiores është njehsuar me rregulloren e UEFA-s për pjesëmarrjen në kompeticionet europiane. …

Lexo me shume

PAULIN NDOJA: MERITËN MË TË MADHE TË SUKSESIT E KA TRAJNERI

Legjenda e portës shkodrane Paulin Ndoja duket shumë i lumtur që Vllaznia i la pas momentet e vështira të viteve të fundit dhe u rikthye tek fitimi i trofeve duke koleksionuar Kupën e 7-të të Shqipërisë. Ai ka vlerësuar maksimalisht punën e trajnerit Thomas Brdariç, duke ia faturuar atij pjesën më të madhe të suksesit në sezonin e fundit… Ish- …

Lexo me shume

PEZULLOHET SËRISH PROÇESI I ANKANDIT TË VLLAZNISË

Pezullohet sërish ankandi i Vllaznisë. Komisioni i Prokurimit Publik ka urdhëruar Bashkinë Shkodër të pezulloje çdo procedure dhe te mos kryeje asnje veprim deri ne shqyrtimin e ankeses se bere dhe marrjen e vendimit perfundimtar. Ka ndodhur keshtu pas ankeses se bere nga subjekti “Almiro Gurakuqi & Carpathia Albania shpk”, e cila eshte konsideruar konfirm ligjit nga ky Komision. Ne …

Lexo me shume

LOJTARËT E VLLAZNISË MES DILEMAVE PËR TË ARDHMEN

Vetëm një javë para nisjes së përgatitjeve për Kupat e Europës, tek Vllaznia ka shumë dilema për skuadrën që do të përfaqësohet në këtë kompeticion të rëndësishëm. Kjo ngaqë ende nuk është e qartë e ardhmja e trajnerit Brdariç në krye të kësaj skuadre, por edhe e disa lojtarëve titullarë. Një pjese të mirë të tyre u ka përfunduar kontrata …

Lexo me shume

SMAJLAJ E BURRAJ, MEDALJE TË ARTA NË SAN MARINO

Atletët shkodranë Izmir Smajlaj dhe Franko Burraj arrijnë një tjetër sukses në arenën ndërkombëtare. Pasditen e djeshme, ata kanë zënë vendet e para dhe kanë marrë medaljet e arta në Kampionatin Europian të Shteteve të Vogla, kampionat ky që u zhvillua në San Marino. Ato kanë dominuar ndaj atletëve të tjerë pjesmarrës në këtë aktivitet, aktivitet në të cilin kanë …

Lexo me shume

VLLAZNIA FIRMOS ME SHKODRANIN EGZON SHIMAJ

Pas firmës së parë të hedhur në kontratë, asaj me trajnerin Elvis Plori, drejtuesit e Vllaznisë kanë vijuar punën duke nisur firmosjen e kontratave edhe me lojtarët që do të jenë pjesë e saj në vazhdim. Dhe I pari që hedh firmë është një shkodran. Ai është Egzon Shimaj. Emri I tij nuk është I panjohur sepse është rritur tek …

Lexo me shume