Tuesday , 16 August 2022

SPORT

MEHMETI: VLLAZNIA NUK DUHET TË KALOJË NË EUFORI

Vllaznia e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme kampionatin e ri me atë fitore 5-3 në Laç e tashmë është fokusuar tek sfida e rradhës, ajo që do të luajë me Teutën në “Loro Boriçi”. Por për gazetarin e njohur sportiv Namik Mehmeti, skuadra shkodrane duhet të bëjë kujdes të mos kalojë në eufori, por ta vlerësojë …

Lexo me shume

VLLAZNIA – TEUTA, TË SHTUNËN NË ORA 19:45 NË “LORO BORIÇI”

Ekipi i Vllaznisë e ka lënë pas ndeshjen e fituar me Laçin në javën e parë të kampionatit dhe nga sot ka nisur përgatitjet për sfidën e javës së dytë. Atë që do të luajë ditën e shtunë në orën 19.45 në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj kampiones në fuqi të vendit, Teutës. Rëndësia e këtij takimi është shumë e madhe …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË DELIR PAS FITORES NË LAÇ, TANI RADHA E TEUTËS

Një start të tillë si ai i djeshmi ndoshta nuk e kishte çuar në mend asnjë shkodran, megjithatë Vllaznia i ka surprizuar të gjithë me atë fitore në shifrat 5-3 në Laç. Natyrisht ndodh që një skuadër të fitojë në transfertë, por t’i shënosh Laçit 5 gola në fushën e tij vështirë të ketë ndodhur ndonjëherë gjithë këto vite. Skuadra …

Lexo me shume

BRDARIÇ: VLLAZNIA NË LAÇ PËR NJË START TË MBARË

Koha e përgatitjeve ka përfunduar dhe nga e shtuna Vllaznia do të jetë e fokusuar maksimalisht tek sfida e parë e kampionatit, ajo që do të luajë pasditen e së shtunës në Laç ndaj skuadrës vendase. Një sfidë kjo padyshim shumë e vështirë ndaj një kundërshtari që edhe ai e nis kampionatin si pretendent. Megjithatë në kampin shkodran nuk duan …

Lexo me shume

SEZONI I RI, VLLAZNIA PËR 3 PIKË DREJT LAÇIT

Vllaznia po i jep doren e fundit pergatitjeve per ndeshjen e pare te kampionatit, ate qe do te luaje diten e shtune ne oren 13.45 ne Laç ndaj skuadres vendase. Kuptohet qe kemi te bejme me nje sfide shume te veshtire ndaj nje kundershtari qe edhe ai pritet te jete pretendent ne sezonin e ri. Kuqeblute seancen e rradhes e …

Lexo me shume

TË MËRKURËN SHQIPËRI – SAN MARINO NË “ELBASAN ARENA”

Fitorja ndaj Hungarisë ka rritur shumë moralin në rradhët e kombëtares shqiptare, e cila këtë të mërkurë do të luajë sërish në “Elbasan Arena” një tjetër ndeshje eliminatore. Këtë herë përballë saj do të jetë kombëtarja e San Marinor. Në pamje të parë është një ndeshje ndaj një kundërshtari të dobët por për trajnerin Edi Reja, Shqipëria duhet të tregojë …

Lexo me shume

KAMPIONATI I BOKSIT NË SHKODËR ME 16 – 18 SHTATOR

Federata Shqiptare e Boksit ka vendosur që të zhvillojë në Shkodër javën e ardhshme kampionatin kombëtar të boksit për të rritur. Në të do të marrin pjesë sportistët më të mirë te vendit që do të përfaqësojnë të gjithë ekipet që aderojnë në këtë Federatë. Pjesmarrëse padyshim që do të jetë edhe Vllaznia e cila është kampione në fuqi e …

Lexo me shume

VLLAZNIA MBYLL MERKATON PA ASNJË LËVIZJE TJETËR

Mesnata e kësaj të diele është afati përfundimtar I mbylljes së merkatos për futbollin shqiptar dhe të gjitha skuadrat janë vënë në lëvizje për të gjetur edhe ndonjë futbollist tjetër për të plotësuar organikat e tyre. Krejt ndryshe po ndodh me Vllazninë. Drejtuesit e saj me firmosjen e kontratave me Mustedanagiç e Sadrijajn pesë ditë më parë, I kanë fund …

Lexo me shume

VLLAZNIA “LUAN” ME BESËN, E MUND 9 – 0 NË MIQËSORE

Vllaznia e ka kthyer në stërvitore ndeshjen miqësore ndaj Besës, luajtur pasditen e së premtes në stadiumin “Loro Boriçi”. Kuqeblutë kanë fituar me rezultatin e thellë 9-0 ndaj kavajasve ku katër prej golave mbajnë firmën e sulmuesit kroat Aralica, dy të tjerë të mesfushorit boshnjak Mustedanagiç, ndërkohë që kanë shënuar edhe Latifi, Kalaja dhe Kaina. Një sfidë e tillë padyshim …

Lexo me shume

SFIDA ME HUNGARINË, FLET TRAJNERI EDI REJA

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja, foli në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me Hungarinë. Ai u ndal për të komentuar humbjen në Poloni, duke e quajtur rezultat të padrejtë. “Kemi një ndeshje për të rikuperuar ndaj Hungarisë pas atij rezultati të padrejtë që patën në Poloni. Pres një ndeshje të mirë nga skuadra, duhet të bëjmë paraqitje …

Lexo me shume