Monday , 25 October 2021

SPORT

XHAFERI: VLLAZNIA NË RRUGË TË MBARË PËR LIÇENSIMIN

Vllaznia ka arritur një marrëveshje me Drejtorinë Rajonale Tatimore për shlyerjen e borxheve ndaj saj dhe kjo gjë i ka hapur tashmë rrugë procesit të liçensimit të saj për një pjesmarrje të mundshme në Kupat e Europës. Për sponsorin Alban Xhaferi ky është një hap i rëndësishëm i hedhur dhe në ditët në vijim pritet edhe marrja e liçensës nga …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-17 HUMBET NË TRANSFERTË 2 – 3 NDAJ TIRANËS

Ka udhëhequr për 80 minuta por në fund gjithçka është përmbysur dhe ajo ka dalë e humbur nga ndeshja. E kemi fjalën për ballafaqimin e vlefshem te javes se pare te fazes se trete te kampionatit te 17 vjeçareve, ate ne mes Vllaznise dhe Tiranes. Ai eshte luajtur ne fushen sportive “Skënder Halili” te kryeqytetit dhe ne fund te tij, …

Lexo me shume

VOLEJBOLL/ VLLAZNIA SIGURON FAZËN PLAY-OFF

Vllaznia në volejboll për meshkuj mund Skënderbeun dhe siguron vendin e dytë në grup. Bashkë me të edhe kalimin në fazën finale të kampionatit. Takimi në mes dy rivalëve direkt, është shoqëruar me një rivalitet të fortë në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Kanë qenë volejbollistët shkodranë që kanë fituar setin e parë, ndërkohë që të dytin e kanë fituar …

Lexo me shume

VLLAZNIA U19 E NIS FAZËN E TRETË ME FITORE DHE GOLEADË

Vllaznia U19 e ka nisur me fitore fazën e tretë të kampionatit. Në ndeshjen e javës së parë, ajo ka pritur në “Reshit Rusi” ekipin e Shkëndisë së Durrësit ndaj të cilit ka fituar me rezultatin e thellë 9-0. Në pjesën e parë janë shënuar dy gola me autorë Spahinë dhe Pusin, ndërsa në të dytën janë shënuar 7 gola …

Lexo me shume

BORXHET E VLLAZNISË, KB SHKODËR NUK MIRATON KËRKESËN E BASHKISË

Këshilli Bashkiak Shkodër nuk i jep një “dorë” Vllaznisë në rrugën e saj të vështirë për liçensimin në Kupat e Europës. Anëtarët e Këshillit Bashkiak kanë votuar me 33 vota kundër projektvendimin e kërkuar nga kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, për miratimin e një fondi prej 820 milionë lekësh të vjetra, që do t’i hapte rrugën klubit për marrëveshje me …

Lexo me shume

VLLAZNIA, 3 DITË PUSHIM PARA PARTIZANIT

Pas fitores me Kastriotin, në kampin shkodran është rikthyer qetësia. Si rrjedhojë, trajneri Brdariç duke shfrytëzuar edhe ndërprerjen e kampionatit për shkak të ndeshjeve të kombëtares, ka vendosur që ta lërë tre ditë pushim ekipin. Nisur nga kjo, të gjithë futbollistët joshkodranë, me përjashtim të atyre afrikanë, kanë shkuar pranë familjeve të tyre dhe do të rikthehen pikërisht sot sepse …

Lexo me shume

KRUJA: VLLAZNIA ËSHTË RIKTHYER SËRISH

Kualifikimi në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë dhe rimarrja e vendit të parë në kampionat, janë tregues që të bëjnë të mendosh se Vllaznia është rikthyer sërish aty ku i takon të jetë. I këtij mendimi ka qenë protagonisti i dy ndeshjeve të fundit, futbollisti i saj Arsid Kruja i cili ka qenë i ftuar mbrëmjen e së hënës në …

Lexo me shume

VOLEJBOLL/ VLLAZNIA E PARA PAS JAVËS SË 6-të

Tjetër fitore në kampionat për ekipin e volejbollit të meshkujve të Vllaznisë. Këtë herë ai ka fituar ndaj Teutës së Durrësit, në ndeshjen e luajtur pasditen e së dielës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës. Takimi nuk ka zgjatur shumë sepse ekipi shkodran ka treguar një dominim të plotë ndaj kundërshtarit dhe për rrjedhojë e ka fituar ndeshjen …

Lexo me shume

NË SHKODËR RIKTHEHET BESIMI TE VLLAZNIA

Goli i Ardit Hoxhajt në minutën e 92-të i ka dhënë Vllaznisë një fitore me shumë vlerë ndaj Kastriotit. Dhe jo vetëm se skuadra mori tre pikët e saj e po ashtu edhe vendin e parë në renditje. Por më së shumti sepse u rikthye në fushë ajo skuadra me grintë e karakter e cila kishte munguar prej disa javësh. …

Lexo me shume

BRDARIÇ: VLLAZNIA DO FITOJË NDAJ KASTRIOTIT

Vllaznia do të luajë të dielën ndaj Kastriotit ndeshjen e rradhës për kampionat. Një sfidë shumë e vështirë ndaj një kundërshtari të fortë, por në kampin shkodran kanë shumë besim se do ia dalin për ta fituar atë. Një gjë e tillë është shprehur edhe në fjalët e trajnerit Thomas Brdariç në konferencën e shtypit të pragndeshjes… Përkthimi: Ndihemi shumë …

Lexo me shume