Saturday , 27 November 2021

SPORT

ATLETIKË/ VLLAZNIA KAMPIONE EDHE ME 18-VJEÇARËT

Atletët e Vllaznisë kanë sjellë pasditen e së premtes ne Shkoder nje tjeter titull kampion.Pas tre titujve te fituar pak dite me pare me 13 dhe 16 vjeçaret, dje ata kane fituar edhe titullin kampion per 18 vjeçaret me djemte, ndersa jane renditur te dytet ne Shqiperi me ekipin e vajzave. Ky ka qene verdikti i garave te zhvilluara ne …

Lexo me shume

NIS FAZA E FUNDIT, TË DIELËN NË FIER APOLONIA – VLLAZNIA

Festa e kualifikimit në finale të Kupës së Shqipërisë është lënë pas tek Vllaznia dhe të gjithë tashmë janë të fokusuar maksimalisht për sfidën e rradhës në kampionat, atë që do të luajnë të dielën në Fier ndaj Apolonisë. Do të luhet ndaj skuadrës së vendit të fundit në renditje, megjithate trajneri Thomas Brdariç në prononcimin e tij për mediat …

Lexo me shume

ATLETIKA SHKODRAN NË PRAG TË SUKSESEVE TË RADHËS

Pak ditë më parë, në garat e zhvilluara në Elbasan, Vllaznia e atletikës mori tre tituj kampionë për moshat e vogla. Kështu, ekipi i vajzave ka marrë dy trofe, pikërisht titujt kampionë për 13 dhe 16 vjeçaret, ndërsa ekipi i djemve është shpallur kampionë me 16 vjeçarët. Por sukseset e atletëve shkodranë nuk do të ndalen këtu. Kryetrajneri Albert Marashi …

Lexo me shume

KOTRRI: VLLAZNIA E MUND LAÇIN DHE SHKON NË FINALE

Barazimi të shtunën e kaluar për kampionat në ndeshjen e luajtur në Laç, është një motiv më shumë që Vllaznia të fitojë të mërkurën dhe të kualifikohet për në finale të Kupës së Shqipërisë, po ndaj këtij kundërshtari. I këtij mendimi është shprehur ish- futbollisti i saj Uliks Kotrri i cili ka qenë i ftuar mbrëmjen e së hënës në …

Lexo me shume

TË MËRKURËN, GJYSËMFINALJA VLLAZNIA – LAÇI

Pasditja e së mërkurës ka dhuruar sfidën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, atë në mes Vllaznisë dhe Laçit që do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi”. Përmes këtij kompeticioni, kuqeblutë me vetëm dy ndeshje mund të arrijnë objektivin e tyre për të shkuar në Kupat e Europës dhe sipas trajnerit Thomas Brdariç, nuk do e lënë këtë mundësi t’i ikë …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FEMRAVE NË PRITJE TË TITULLIT TË 8-të

Vllaznia në futboll për femra vazhdon të fitojë në kampionat dhe i afrohet gjithnjë e më shumë titullit kampion të rradhës. Në ndeshjen e javës së 16-të ajo ka fituar ndaj Kinostudios në fushën “Reshit Rusi” me rezultatin e thellë 9-1. Tre prej golave të këtij takimi janë shënuar nga Megi Doçi, dy të tjerë nga Lufo, ndërkohë që kanë …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ VLLAZNIA FITON 92 – 74 ME TIRANËN

Tjetër fitore në kampionat për Vllazninë e basketbollit të meshkujve. Këtë herë ajo ka mundur ekipin e Tiranës me rezultatin 92 me 74, në ndeshjen e luajtur pasditen e së shtunës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Ajo ka qenë e rivalizuar vetëm në 20 minutat e para sepse më pas ekipi shkodran ka ardhur duke e thelluar distancën derisa …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 VETËM BARAZIM 0 – 0 NDAJ PARTIZANIT

Pas humbjes javën e kaluar ndaj Shkëndisë së Tiranës, Vllaznia U19 për të dytën javë nuk arrin dot të fitojë. Edhe në ndeshjen e rradhës, ajo nuk ka shkuar më shumë sesa barazimi 0-0 ndaj Partizanit. Në “Reshit Rusi” futbollistët e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani nuk kanë zhvilluar një ndeshje të mirë dhe për rrjedhojë, i kanë munguar edhe …

Lexo me shume

BRDARIÇ: KËTË HERË I MARRIM PIKË LAÇIT

Në dy përballjet e mëparshme, Laçi ka arritur të fitojë ndaj Vllaznisë, por këtë herë duket se do të jetë ndryshe. Të paktën këtë përshtypje kanë krijuar pjestarët e saj gjatë gjithë këtyre ditëve të stërvitjes, por një gjë e tillë është shprehur edhe nga ana e trajnerit Thomas Brdariç në konferencën e shtypit të pragndeshjes… Përkthimi: “Kemi punuar shumë …

Lexo me shume

VLLAZNIA ME FORMACION TË PLOTË DREJT LAÇIT

Këtë fundjavë do të luhen ndeshjet e javës së 27-të të kampionatit të Kategorisë Superiore, pra të javës së fundit të fazës së tretë të tij. Kalendari i kësaj jave ka vënë përballë Vllaznia ekipin e Laçit, përballje kjo që do të jetë më e forta e kësaj jave. Ndeshja fillimisht ishte programuar të luhej të shtunën në orën 13:00 …

Lexo me shume