Tuesday , 18 January 2022

SPORT

VLLAZNIA FEMRA SIGURON TITULLIN E 8-të KAMPION

Vllaznia në futboll për femra ka fituar me rezultatin e thellë 11-0 ndaj Partizanit në ndeshjen e rradhës për kampionat dhe pas kësaj fitoreje, ajo ka siguruar edhe matematikisht titullin e tetë kampion rradhazi, tre javë para fundit të kampionatit. Ndaj Partizanit protagonistja kryesore ka qenë sulmuesja Doçi që ka shënuar 4 gola, ndërkohë që kanë shënuar edhe Curraj, Maliqi, …

Lexo me shume

BRDARIÇ: E MUNDIM TEUTËN DHE UNË “QERAS” MARTININ

Gabimi i bërë në ndeshjen ndaj Tiranës do të tentohet të rikuperohet në përballjen e rradhës, atë që Vllaznia do të luajë të hënën ndaj Teutës. Në kampin shkodran janë të bindur tek fitorja ndaj durrsakëve dhe ky besim është shfaqur edhe në fjalët e trajnerit Thomas Brdariç thënë për gazetarët në këtë pragndeshje. Tekniku gjerman i Vllaznisë madje ka …

Lexo me shume

VLLAZNIA “E DËNUAR” PËR TË FITUAR NDAJ TEUTËS

Skuadra e Vllaznisë ka nisur prej tre ditësh përgatitjet për ndeshjen e rradhës, atë që do të luajë ditën e hënë në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Teutës. Një sfidë kjo shumë e rëndësishme në të cilën kuqebluve nuk u bën punë as barazimi. Ky i fundit në fakt mund të jetë i vlefshëm për kundërshtarin, prandaj dhe pritet që ai …

Lexo me shume

EKIPI I TË AMPUTUARVE NË SHKODËR

Futbolli është për të gjithë, pavarësisht mundësive, mjafton pasioni për të. Kështu, ekipi i futbollit i të amputuarve ka mbërritur edhe në Shkodër për të bërë sa më shumë pjesëtarë të këtij ekipi. Por, presidenti i ekipit të amputuarve shqiptarë, Julian Çela, thekson se nuk ka të ardhura nga institucionet, por vetëm ndihmë nga UEFA nëpërmjet FSHF. Mbështetja ndaj këtyre …

Lexo me shume

VLLAZNIA U19 MERR TROFEUN E PARË SEZONAL

Vllaznia U19 ka fituar trofeun e parë sezonal, atë të kampionit të Veriut. Një sukses që e arrin një javë para fundit të fazës së tretë të kampionatit. Me fitoren 6-3 ndaj ekipit Internacional, kuqeblutë kanë ruajtur distancën prej 5 pikësh me ndjekësin e tyre më të afërt dhe në këtë mënyrë kanë siguruar trofeun. Në këtë fitore protagonistë kanë …

Lexo me shume

SHKODRANI QAFARENA SHPALLET KAMPION I UKRAINËS

Pas trofeut të Superkupës dhe Kupës së Ukrainës, volejbollisti shkodran Anton Qafarena arrin një tjetë sukses duke u shpallur edhe kampion i këtij vendi. Ditët e fundit skuadra e tij Barkom Kazhany ka marrë trofeun e rradhës, në të cilin lojtari i kombëtares shqiptare ka dhënë një kontribut shumë të madh. Vetë Qafarena i cili tashmë ndodhet në Shqipëri për …

Lexo me shume

VLLAZNIA NUK BËN KOMPROMIS. FITON 2 – 1 NDAJ SKËNDERBEUT

Vllaznia ka fituar 2-1 në ndeshjen e rradhës me Skënderbeun duke ruajtur pozitat e saj në vendet e para të renditjes. Një fitore me përmbysje ndaj korçarëve që kishin shënuar të parët me anë të Berishës, falë golave të shënuar nga Shehi e Dilaver. Ky triumf ka bërë që shkodranët t’u mbyllin gojën edhe thashethemeve të pragndeshjes që flisnin për …

Lexo me shume

BRDARIÇ: KOMPROMIS ME SKËNDERBEUN? PO, FITOJMË NE

Vllaznia do të luajë të shtunën ndaj Skënderbeut në Shkodër ndeshjen e rradhës për kampionat. Në prag të kësaj ndeshje, nuk kanë munguar edhe zërat se në mes këtyre dy skuadrave që janë edhe finaliste të kupës së Shqipërisë ka një kompromis. Por, këtyre zërave i ka dhënë përgjigje trajneri Thomas Brdariç që në prononcimin e tij për mediat në …

Lexo me shume

VLLAZNIA SYNON VETËM FITOREN NDAJ SKËNDERBEUT

Vllaznia e ka lënë pas fitoren e thellë ndaj Apolonisë dhe tashmë është e fokusuar vetëm tek sfida e rradhës, ajo që do të zhvillojë ditën e shtunë në orën 13.00 në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Skënderbeut të Korçës. Do të luajë përballë kundërshtarit të finales së Kupës më 30 maj, megjithatë këtë herë është histori tjetër. Korçarët ndodhen në …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ VLLAZNIA LARGON TRAJNERIN JONES

Kur u duk se gjërat po shkonin mirë, në fakt ka mjaftuar një humbje në ndeshjen e parë të kupës ndaj inferiorëve të Kamzës, për të ardhur edhe lëvizjet e para në pankinën shkodrane të basketbollit. Amerikani Mathew Jones nuk është më trajner i ekipit të Vllaznisë së meshkujve. Kjo humbje në shifrat 98-96 ndaj ekipit të Kamzës që merr …

Lexo me shume