Tuesday , 18 January 2022

SPORT

SHABA: VLLAZNIA TË BËJË KUJDES NGA ALEANCAT

Vllaznia e meriton titullin kampion për atë se çfarë ka dhënë deri tani në fushën e lojës, por duhet të bëjë shumë kujdes sepse ekipet e tjera pretendente kanë nisur prej kohësh aleancat. I këtij mendimi është shprehur specialisti i futbollit Kujtim Shaba i cili ka qenë i ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” në televizionin Rozafa. …

Lexo me shume

ZYRA RAJONALE E FSHF ORGANIZON KUPËN “AHMET META”

Pas Ismet Hoxhës, ka qenë rradha e Ahmet Metës për t’u nderuar me një Kupë me emrin e tij, nga Zyra Rajonale e Federatës Shqiptare të Futbollit. Një aktivitet që ka zgjatur disa javë dhe ka kulmuar me ceremoninë përmbyllëse të zhvilluar pasditen e së dielës. Dorëzimi i një Çertifikate Mirënjohje dhe e fanellës së Vllaznisë me numrin 1 e …

Lexo me shume

VLLAZNIA “SHPARTALLON” APOLONINË, E MUND 0 – 6

Vllaznia bën detyrën duke fituar edhe në ndeshjen e rradhës për kampionat. Atë që ka luajtur pasditen e së dielës në Fier ndaj Apolonisë vendase. Në “Loni Papuçiu” gjithçka ka qenë e lehtë për kuqeblutë që kanë fituar me rezultatin e thellë 6-0. Fatet e këtij takimi janë mbyllur që në pjesën e parë kur futbollistët shkodranë kanë shënuar tre …

Lexo me shume

FSHF ORGANIZON KUPËN ME EMRIN “ISMET HOXHA”

Zyra Rajonale e Federatës Shqiptare të Futbollit me inisiativën e drejtuesit të saj Hysen Zmijani ka vendosur që të organizojë një kupë me emrin e ish- futbollistit të Vllaznisë Ismet Hoxha. Vetë ky i fundit, në një prononcim për televizionin Rozafa është shprehur shumë i lumtur për një nderim të tillë… Kupa është zhvilluar për grupmoshat U9, U11 dhe U17 …

Lexo me shume

ATLETIKË/ VLLAZNIA KAMPIONE EDHE ME 18-VJEÇARËT

Atletët e Vllaznisë kanë sjellë pasditen e së premtes ne Shkoder nje tjeter titull kampion.Pas tre titujve te fituar pak dite me pare me 13 dhe 16 vjeçaret, dje ata kane fituar edhe titullin kampion per 18 vjeçaret me djemte, ndersa jane renditur te dytet ne Shqiperi me ekipin e vajzave. Ky ka qene verdikti i garave te zhvilluara ne …

Lexo me shume

NIS FAZA E FUNDIT, TË DIELËN NË FIER APOLONIA – VLLAZNIA

Festa e kualifikimit në finale të Kupës së Shqipërisë është lënë pas tek Vllaznia dhe të gjithë tashmë janë të fokusuar maksimalisht për sfidën e rradhës në kampionat, atë që do të luajnë të dielën në Fier ndaj Apolonisë. Do të luhet ndaj skuadrës së vendit të fundit në renditje, megjithate trajneri Thomas Brdariç në prononcimin e tij për mediat …

Lexo me shume

ATLETIKA SHKODRAN NË PRAG TË SUKSESEVE TË RADHËS

Pak ditë më parë, në garat e zhvilluara në Elbasan, Vllaznia e atletikës mori tre tituj kampionë për moshat e vogla. Kështu, ekipi i vajzave ka marrë dy trofe, pikërisht titujt kampionë për 13 dhe 16 vjeçaret, ndërsa ekipi i djemve është shpallur kampionë me 16 vjeçarët. Por sukseset e atletëve shkodranë nuk do të ndalen këtu. Kryetrajneri Albert Marashi …

Lexo me shume

KOTRRI: VLLAZNIA E MUND LAÇIN DHE SHKON NË FINALE

Barazimi të shtunën e kaluar për kampionat në ndeshjen e luajtur në Laç, është një motiv më shumë që Vllaznia të fitojë të mërkurën dhe të kualifikohet për në finale të Kupës së Shqipërisë, po ndaj këtij kundërshtari. I këtij mendimi është shprehur ish- futbollisti i saj Uliks Kotrri i cili ka qenë i ftuar mbrëmjen e së hënës në …

Lexo me shume

TË MËRKURËN, GJYSËMFINALJA VLLAZNIA – LAÇI

Pasditja e së mërkurës ka dhuruar sfidën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, atë në mes Vllaznisë dhe Laçit që do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi”. Përmes këtij kompeticioni, kuqeblutë me vetëm dy ndeshje mund të arrijnë objektivin e tyre për të shkuar në Kupat e Europës dhe sipas trajnerit Thomas Brdariç, nuk do e lënë këtë mundësi t’i ikë …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FEMRAVE NË PRITJE TË TITULLIT TË 8-të

Vllaznia në futboll për femra vazhdon të fitojë në kampionat dhe i afrohet gjithnjë e më shumë titullit kampion të rradhës. Në ndeshjen e javës së 16-të ajo ka fituar ndaj Kinostudios në fushën “Reshit Rusi” me rezultatin e thellë 9-1. Tre prej golave të këtij takimi janë shënuar nga Megi Doçi, dy të tjerë nga Lufo, ndërkohë që kanë …

Lexo me shume