Monday , 20 September 2021

SPORT

VOLEJBOLL/ PRESIDENTI ZEKJA: VLLAZNIA TANI ME PRETENDIME

Vllaznia e volejbollit të femrave ka pësuar shumë ndryshime kohët e fundit. Ndryshimi i mënyrës së administrimit, largimi nga varësia e Bashkisë dhe kalimi në shoqatë me vehte, ka sjellë edhe një bizmesmen në krye të saj. Ai është shkodrani Florian Zekja i cili duket se e ka marrë me shumë dëshirë këtë detyrë dhe premton të bëjë më të …

Lexo me shume

ZYRTARE: ALBAN XHAFERI, PRONARI I RI I VLLAZNISË

Alban Xhaferi nga sot është zyrtarisht pronari i ri i klubit të Futbollit Vllaznia. Kompanitë që ai përfaqëson janë shpallur fitues të ankandit për blerjen 100 për qind të aksioneve të këtij klubi dhe tashmë mbetet vetëm procedura e lidhjes së kontratës dhe kalimi i të gjithë dokumentacionit në emrin e tij. Ka qenë institucioni shitës i aksioneve, pikërisht Bashkia …

Lexo me shume

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA DO TË LUAJË NDAJ JUVENTUSIT

Juventusi i Torinos do të jetë kundërshtari i Vllaznisë së femrave në turin e dytë të Ligës së Kampioneve të Europës. Ky është verdikti i shortit të hedhur mesditën e sotme nga UEFA dhe vajzat shkodrane kanë gjetur ekipin fqinj me emër shumë të madh për t’u ndeshur me të. Vllaznia e femrave arriti një sukses historik duke u kualifikuar …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË MERKATO EDHE PËR DY LOJTARË

11 ditë para mbylljes së afatit përfundimtar të merkatos, te Vllaznia vazhdojnë përpjekjet për të gjetur të tjerë lojtarë cilësorë. Skuadra duket ende jo e plotë dhe për këtë arsye, drejtuesit po punojnë intensivisht për të gjetur edhe të paktën dy lojtarë të tjerë. Njëri prej tyre që mund të vishet kuqeblu është mbrojtësi shkodran Esin Hakaj. 24 vjeçari mësohet …

Lexo me shume

TE VLLAZNIA BESOJNË NË KUALIFIKIMIN NDAJ FERENCVAROSH

Vllaznia në futboll për femra do të ndeshet mbrëmjen e së premtes ndaj kampiones së Hungarisë- Ferencvarosh në kuadrin e turit të parë të Ligës së Kampioneve të Europës. Një sfidë kjo që pritet me shumë interes në kampin shkodran. Ekipi prej tre ditësh ka nisur stërvitjet në Poloni, vend ku do të luhet edhe ndeshja dhe atmosfera në skuadër …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FEMRAVE TË PREMTEN NDAJ FERENCVAROSH

Ferencvarosh i Hungarisë do të jetë kundërshtari i Vllaznisë në turin e parë të Ligës së Kampioneve të Europës në futboll për femra. Kampionia e Hungarisë ka mundur me rezultatin 2-1 mbrëmjen e së martës kampionen e Polonisë Czarni dhe kësisoj ajo ka fituar të drejtën të luajë në finalen e grupit 11 ndaj kampiones së Shqipërisë, Vllaznisë. Kjo e …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON 1 – 0 MIQËSOREN ME TËRBUNIN

Vllaznia e ka fituar edhe miqësoren e dytë të prag- sezonit, atë të luajtur pasditen e së martës në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Tërbunit të Pukës. Një gol i shënuar me 11-metërsh nga Liridon Latifi në minutën e 56-të, i ka mjaftuar kuqebluve për ta mbyllur ndeshjen në shifrat 1-0. Edhe në këtë përballje, stafi teknik i ekipit shkodran ka …

Lexo me shume

UEFA GJOBIT VLLAZNINË PËR SJELLJEN E TIFOZËVE

Vllaznia e pëson sërish nga tifozët e saj. Ndonëse ato ishin një nga gjërat më të bukura të aventurës europiane të klubeve shqiptare, por pati disa momente, kur edhe ata e humbën toruan dhe u bënë autore të shkeljeve të ndryshme, më e rënda ajo e hedhjes së sendeve në fushën e blertë gjatë ndeshjes me AEL Limassol në “Loro …

Lexo me shume

VLLAZNIA, STËRVITJE ME DY SEANCA NË DITË PARA TEUTËS

Vllaznia e ka nisur javën me një stërvitje intensive. Në ditën e parë të saj, stafi teknik ka aplikuar dy seanca stërvitore teksa paradite ekipi ka qenë në palestër, ndërsa pasdite ka zbritur në fushën sportive të Golemit për të punuar në aspektin tekniko- taktik. Kjo stërvitje e fortë do të vazhdojë edhe gjatë kësaj jave, ndërkohë që javën tjetër …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FEMRAVE NISET DREJT POLONISË

Kampionet e Shqipërisë në futboll për femra, janë nisur këtë të dielë drejt Polonisë, vend ku të premten do të kërkojnë të shkruajnë për herë të dytë historinë me kalimin në 32 skuadrat më të mira të Europës. Vajzat e drejtuara nga trajneri Nikolin Leka kanë mbyllur përgatitjet në Shkodër dhe gjithçka duket ashtu si duhet. Skuadra po kalon një …

Lexo me shume