Thursday , 23 February 2023

SPORT

VLLAZNIA FIRMOS ME DJURDJEVIC, PRITEN NGO E TELUSHI

Vllaznia u gjend e papërgatitur nga largimi I disa prej titullarëve të sezonit të kaluar duke mos rënë dakord me ta për rinovimin e kontratave, e kjo krijoi njëfarë boshllëku në skuadër. Megjithatë drejtuesit e klubit kanë ndërhyrë menjëherë në merkato duke bërë lëvizjet e duhura. Kështu pas mbrojtësve Shimaj e Bulatoviç, lojtari I rradhës që ka firmosur për kuqeblutë …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË PRITJE TË AFRIMEVE, NJEH VETËM LARGIME

Vllaznia ka zhvilluar paraditen e së premtes seancën e fundit stërvitore në Shkodër dhe të shtunën në drekë do të niset drejt Podgoricës, për të luajtur miqësoren ndaj Buduçnostit. Kuqeblutë ndërkohë paraditen e së dielës do të nisen drejt Zllatiborit të Serbisë ku do të zhvillojnë fazën më intensive të përgatitjeve për ndeshjet me boshnjakët e Shiroki Brijeg. Në stërvitjen …

Lexo me shume

VLLAZNIA TË SHTUNËN MIQËSORE ME BUDUÇNOST

Vllaznia që prej së martës ka nisur përgatitjet për ndeshjet europiane, por ndërkohë ajo është shndërruar në një kantier ndërtimi. Paraditen e së enjtes, klubi shkodran ka zyrtarizuar përfundimin e marrëveshjeve me futbollistët Herald Marku dhe Aleksandar Isaevski të cilët tashmë nuk do të jenë më pjesë e saj. Drejt largimit është edhe mbrojtësi Dajan Shehi apo dhe ndonjë tjetër. …

Lexo me shume

ÇIKLISTËT E VLLAZNISË PARAQITJE TË MIRË NË KUPË

Kupa e Shqipërisë në çiklizëm që u zhvillua për dy ditë me rradhë në qytetin e Korçës, ka dhuruar një tjetër paraqitje të mirë të çiklistëve shkodranë dhe ekipit të Vllaznisë. Në të dy etapat e kësaj Kupe, ka spikatur çiklisti i ri i talentuar Servet Kastrati që zuri dy vende të para në kategorinë e kadetëve. Po ashtu, ka …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS TË PLOTËSOHET, VJEN ISAEVSKI E DILAVER

Me 12 mungesa në seancën e parë, tek Vllaznia pati njëfarë shqetësimi për ndërtimin e skuadrës me të cilën do të luajë në ndeshjet e Kupave të Europës, por në stërvitjen e së mërkurës kuqeblutë kanë marrë lajme të mira. Me ta janë bashkuar edhe mbrojtësi Isaevski dhe sulmuesi Dilaver. Ky i fundit është nën kontratë deri pas ndeshjeve të …

Lexo me shume

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA KUNDËR SHIROKI BRIJEG

Vllaznia ka mësuar emrin e kundërshtarit me të cilin do të ndeshet në turin e parë të “Conference League”. Përballë saj do të jetë skuadra bosnjake Shiroki Brijeg. Ky është verdikti I shortit të hedhur mesditën e sotme në Nion të Zvicrës. Nga katër kundërshtarët e mundshëm, goglat kanë nxjerrë si rival të Vllaznisë, ekipin boshnjak. Ndeshja e parë do …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS STËRVITJEN ME BRDARIÇ NË KRYE

Thomas Brdariç do të jetë trajneri i ri i Vllaznisë edhe në sezonin e ri. Tekniku gjerman ka arritur marrëveshjen me drejtuesit kuqeblu dhe nga paraditja e së martës ka nisur stërvitjen me ekipin. Sponsori Xhaferi ka qenë i pranishëm në këtë seancë të parë dhe i është përgjigur interesit të gazetarëve si për çështjen e trajnerit ashtu edhe për …

Lexo me shume

VLLAZNIA I JEP FUND PUSHIMEVE, NË STËRVITJE TË MARTËN

Do të startojnë ditën e martë përgatitjet e ekipit të Vllaznisë për ndeshjet e Kupave të Europës. Kështu është vendosur nga stafi teknik në bashkëpunim edhe me drejtuesit e klubit. Në fakt ishte menduar që starti të bëhej pikërisht sot, por problemi i firmës me trajnerin Thomas Brdariç apo dhe i ndonjë lojtari tjetër, ka bërë që ky start të …

Lexo me shume

ATLETIKË/ HELDI VALIKAJ SHPALLET KAMPION BALLKANI

Atleti shkodran Heldi Valikaj ka perseritur suksesin e shtatorit te vitit te kaluar duke u shpallur kampion Ballkani per 20 vjecaret per te dytin vit rradhazi. Edhe ne garat e kampionatit te sivjetem qe jane zhvilluar ditën e djeshme ne Stamboll, ai ka dominuar mbi te gjithe pjesmarresit e tjere ne kete kompeticion te rendesishem duke zene vendin e pare …

Lexo me shume

VLLAZNIA FIRMOS ME MALAZEZIN DARKO BULATOVIÇ

Në pritje për të mësuar nëse Thomas Brdariç do të jetë apo jo në krye të skuadrës edhe për sezonin e ri, drejtuesit e Vllaznisë kanë vijuar punën me merkaton. Paraditen e së shtunës, ata kanë firmosur dhe prezantuar blerjen e parë të rëndësishme në merkaton e verës. Bëhet fjalë për malazezin 31 vjeçar Darko Bulatoviç. Ai luan në rolin …

Lexo me shume