Wednesday , 29 June 2022

SPORT

VLLAZNIA RIGJEN FITOREN. MUND 4-0 FLAMURTARIN

Vllaznia rikthehet srish tek fitorja. Kt her duke mundur me rezultatin e thell 4-0 ekipin e Flamurtarit t Vlors. N ndeshjen e luajtur pasditen e s shtuns n fushn sportive Reshit Rusi kuqeblut kan dominuar ndaj nj kundrshtari q kishte ardhur me shum mungesa n Shkodr, duke shnuar nga dy gola pr seciln pjes loje. T parin e ka shnuar …

Lexo me shume

GJONI: KOMBTARJA E BOKSIT KRKON SUKSESIN EDHE NE KOSOV

Kombtarja shqiptare e boksit eshte nisur pr t marr pjes n turneun ndrkombtar Adem Jashari q do t zhvillohet n Pej t Kosovs. N prbrje t saj jane shtat prej sportistve m t spikatur aktualisht t boksit shqiptar, nn drejtimin e trajnerve Zef Gjoni dhe Sead Bushati. N nj intervist pr televizionin Rozafa perpara nisjes per ne Kosove, trajneri Gjoni …

Lexo me shume

MILOTI: PAS STUDENTIT, TANI RRADHN E KA TEUTA

Kampionati i volejbollit pr meshkuj po zhvillohet shum interesant sivjet sepse jan plot pes skuadra q rivalizojn sivjet pr vendin e par n renditje. Gara duket e fort dhe pr momentin asnj ballafaqim n mes ktyre ekipeve nuk mund ta parashikosh. Fitorja q arriti Vllaznia javn q shkoi n Tiran ndaj Studentit kampion n fuqi, ka qen shum e rndsishme …

Lexo me shume

VLLAZNIA- FLAMURTARI T SHTUNN ORA 13.00 N RESHIT RUSI

Gabimet e bra n katr ndeshjet e fundit, shoqruar me katr humbje rradhazi e kan rnduar situatn tek Vllaznia megjithat edhe pas marrjes tashm t rrogave nga futbollistt por edhe nga fakti q ndaj Flamurtarit do t luhet srish n Reshit Rusi, Vllaznia patjetr q do t krkoj fitoren n takimin ndaj ksaj skuadre. Kt e ka deklaruar n prononcimin …

Lexo me shume

NELSON HYSA: DO TENTOJ SUKSESIN EDHE N ADEM JASHARI

Kombtarja shqiptare e boksit kt fundjav do t marr pjes n edicionin e rradhs t turneut ndrkombtar Adem Jashari q kt vit do t zhvillohet n qytetin e Pejs n Kosov. Ndr pjestart e saj, sht edhe boksieri I Vllaznis Nelson Hysa. Ai ka koh q prgatitet me intensitet edhe pr kt aktivitet dhe n nj prononcim pr televizionin Rozafa …

Lexo me shume

T SHTUNN ZHVILLOHET KAMPIONATI KOMBTAR I MUNDJES

Kampionati kombtar I mundjes pr t rritur do t zhvillohet ditn e shtun n pallatin e sportit Asllan Rusi t kryeqytetit. N kt kampionat, do t marr pjes n mes ekipeve t tjera edhe ai I Vllaznis q drejtohet nga trajnert Nazmi Elezi dhe Ded Bregu. Mundsit e ktij ekipi kan koh q strviten pr kt kampionat ndonse n kushte …

Lexo me shume

KALAJA: VLLAZNIA- TEUTA, NJ FTES PR TIFOZT SHKODRAN

Dikush e quan surpriz fitoren e Vllaznis ndaj Studentit fundjavn q shkoi n ndeshjen e luajtur n “Asllan Rusi” por kurrsesi jo trajneri i saj Artan Kalaja. N nj intervist pr televizionin Rozafa, ai kujton fjalt e thna pak koh m par n emisionin “Sport Arena” n televizionin ton kur premtonte nj skuadr pretendente pr sezonin e ri dhe pikrisht …

Lexo me shume

RIDVAN KULLI ZGJIDHET TRAJNERI I RI I ADS

Ridvan Kulli sht trajneri i ri i Ads s Velipojs. Trajneri i njohur lezhjan sht emruar n kt post nga ana e presidentit Alfred Pjetri dhe q nga pasditja e djeshme ka nisur punn me ekipin. Trajneri i njohur lezhjan sht zgjedhur pikrisht pr t dhn prvojn e tij tek velipojakt ngaq ata nuk i kan br nj nisje t …

Lexo me shume

ERKAND QERIMAJ I PESTI N BOT N BATERIN B

Erkand Qerimaj ka br nj paraqitje tjetr t mir, kt her n Kampionatin Botror t peshngritjes q sht duke u zhvilluar n Shtetet e Bashkuara t Ameriks. N garat e peshs 77 kilogram t zhvilluara n ort e para t mngjesit t sotm, peshngritsi shkodran ka arritur t renditet n vendin e pest n Baterin B ku ka marr pjes. …

Lexo me shume

MUNDSI QAMIL BAJRAMI MEDALJE ARI N ADEM JASHARI

Nj tjetr sukses pr mundsin e Vllaznis Qamil Bajrami. Pasi ka provuar t shpallet kampion I Shqipris dhe mundsi m I mir I kampionatit, ai ka provuar suksesin edhe n arenn ndrkombtare teksa ka fituar medaljen e art n turneun ndrkombtar Adem Jashari t zhvilluar kto dit n Prishtin t Kosovs. Ai ka zn vendin e par n peshn deri …

Lexo me shume