Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

SPORT

VLLAZNIA GJEN FITOREN, MUND 4-0 POGRADECIN. GRIMA: SME KA KERKUAR KUSH TE IKI

Vllaznia gjen m n fund fitoren pas shum kohsh. Pasditen e s mrkurs ajo ka fituar me rezultatin e thell 4-0 ndaj Pogradecit n ndeshjen e kthimit t turit t par t Kups s Shqipris duke siguruar kshtu kualifikimin pr n turin e dyt ngaq ndeshja e par ishte mbyllur n barazim 1-1. Protagonist I ndeshjes s sotme ka qen …

Lexo me shume

VLLAZNIA ENDE PA TRAJNER PAS LARGIMIT T ZMIJANIT

Pas dorheqjes s Luan Zmijanit nga pankina e Vllaznis, u mendua se drejtuesit e klubit do t bnin menjher zvendsimin e tij por n fakt nuk ka ndodhur kshtu. Ndonse kan kaluar tre dit, skuadra ende nuk ka trajner dhe ajo po strvitet aktualisht nga drejtori sportiv Grima dhe nj grup trajnersh t Akademis. N fakt, przgjedhja e trajnerit t …

Lexo me shume

T PREMTEN NIS KAMPIONATI I BOKSIT PR T RINJ

T premten do t nis n pallatin e sportit Qazim Dervishi t Shkodrs kampionati kombtar I boksit pr t rinj me pjesmarrjen e t gjith ekipeve t vendit me boksiert e tyre m t mir. Natyrisht q merr pjes edhe Vllaznia e cila ka pretendimet e veta n kt kampionat. Sipas trajnerit Jozef Sermi, pretendimi I ekipit shkodran do t …

Lexo me shume

SPECIALISTT: VLLAZNIA DUHET MBSHTETUR

Situata n t ciln ndodhet Vllaznia, protesta e djeshme e tifozve dhe gjetja e rrugzgjidhjeve pr daljen nga ky moment i vshtir ku skuadra ndodhet, kan qen temat kryesore t emisionit Sport Arena kt t hn n televizionin Rozafa. T ftuar kan qen specialist e futbollit Armando Cungu dhe Alban Noga, trajneri Elis Legata por edhe dashamirsi i ktij sporti …

Lexo me shume

TIFOZT E VLLAZNIS, PROTESTE PARA BASHKIS

Tifozt e Vllaznis kan protestuar pasditen e se henes para Bashkis Shkodr teksa kan krkuar dorheqjen e drejtuesve t klubit dhe po ashtu edhe mbajtjen e premtimeve nga ana e kryebashkiakes Ademi pr Vllaznin. Numri I tifozve q kan protestuar ka qen I konsiderueshm. Me parulla t ndryshme n duar, ato kan krkuar mbi t gjitha nj ndryshim t situats …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS STRVITJEN NN DREJTIMIN E GRIMS

Pas largimit t trajnerit Luan Zmijani dhe stafit t tij, drejtuesit e klubit shkodran kan przgjedhur drejtorin sportiv Armir Grima pr t drejtuar ekipin deri n przgjedhjen e trajnerit t ri. Pasditen e s hns Grima ka drejtuar seancn e par strvitore me ekipin ndrkoh q ai ka patur me vete edhe tre trajner t tjer pikrisht Alban Hasanin, Ervis …

Lexo me shume

STAFI TEKNIK ME NE KRYE ZMIJANIN JAPIN DOREHEQJEN

sht dashur humbja e pest radhazi q Luan Zmijani, trajneri i Vllaznis, t jepte dorheqjen. Pas ndeshjes s fundit kundr Lait, e zhvilluar sot n Puk, ku Vllaznia u mund 0-1, trajneri Zmijani deklaroi se do t vazhdonte n krye t kuqebluve pr t ndryshuar situatn, por n mbrmbje, me t mbrritur n Shkodr, duke par ndoshta edhe presionin e …

Lexo me shume

VLLAZNIA, 5 HUMBJE RADHAZI MUNDET EDHE NGA LAI

Ekipi i Vllaznis ka zhgenjyer pr t 5-tn her radhazi tifozt kuqeblu. ndonse tekniku Zmijani nj dit me par ishte shprehur se do t luante pr fitore, ekipi ska mundur as t barazoj kundr ekipit t Lacit. Goli pr laciant sht shnuar n fund t pjes s par. Lai merr fitoren e dyt radhazi n kampionat, n fusha asnjanse, pas …

Lexo me shume

ADA FITON PASTR NDAJ BURRELIT 2-0, TRAJNERI NOGA PRAN DORHEQJES

Ada ka arritur t bj realitet fitoren e par n kampionat teksa pasditen e s shtuns ka mundur ekipin e Burrelit me rezultatin 2-0. Ndeshja sht luajtur n fushn sportive Reshit Rusi dhe sht dominuar nga velipojakt q kan shnuar nga nj gol n seciln pjes loje megjithat rezultati duhej t kishte qen shum m I thell nisur nga rastet …

Lexo me shume

PUKE, INCIDENT PAS NDESHJES TERBUNI- PARTIZANI

Ndeshja Terbuni- Partizani duket se nuk ka prfunduar kndshm n stadiumin e Puks, pasi tifozt e Partizanit I kan shkaktuar dmtimet e para stadiumit t qytetit veriore pas rikonstruksionit t pak kohve m par. Krahas dmtimit t stolave, rrethimit metalik dhe element t tjera kan psuar dmtime t ndeshme si pasoj e dhuns s pamshirshm q erdhi pas fitores s …

Lexo me shume