Monday , 20 September 2021

SPORT

VLLAZNIA “REFORMË” NË EKIPET E AKADEMISË

Ndryshimet e bëra sezonin e kaluar me stafin teknik të ekipit të parë, ndryshime këto që rezultuan të suksesshme, kanë bërë që drejtuesit e klubit të futbollit Vllaznia t’I vazhdojnë këto ndryshime edhe në ekipet e moshave. Dy të parët ku është vënë dorë janë ai I 19 dhe 21 vjeçarëve. Kështu, klubi shkodran ka bërë të ditur se ekipin …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË PRITJE TË FIRMAVE TË TJERA NË MERKATO

Boshnjaku Elvedin Heriç që firmosi dy ditë më parë për Vllazninë, ka qenë blerja e rradhës e saj, por natyrisht jo e fundit. Drejtuesit kuqeblu po shohin sërish për të tjerë opsione në merkato dhe firma tjetër që mund të vijë shumë shpejt, duket se është ajo e mesfushorit kosovar Ilir Mustafa. Ky i fundit prej dy ditësh ndodhet në …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ NIKOLA MILATOVIÇ, TRAJNERI I RI I VLLAZNISË

E kanë tentuar edhe më përpara, por nuk është bërë realitet. Megjithatë nga sot, tekniku I njohur malazez Nikola Milatoviç është në krye të Vllaznisë së basketbollit. Ka qenë vetë shoqata e basketbollit shkodran që e ka bërë të ditur këtë gjë teksa me vetëm dy rreshta ka shprehur edhe objektivin për sezonin e ri, fitimin e titullit të 10-të …

Lexo me shume

VLLAZNIA FIRMOS ME MESFUSHORIN BOSHNJAK HERIÇ

Tjetër goditje në merkato për ekipin e Vllaznisë. Mbrëmjen e së mërkurës, klubi shkodran ka zyrtarizuar marrëveshjen dhe akordin me mesfushorin boshnjak Elvedin Heriç. 24 vjeçari që në sezonin e fundit ka luajtur në ligën e dytë austriake, mendohet të jetë zëvendësuesi I Herald Markut në qendër të mesfushës dhe me të, drejtuesit duket se kanë plotësuar një nga kërkesat …

Lexo me shume

VLLAZNIA TË PREMTEN MIQËSORE ME BURRELIN

Pas vetëm 4 ditësh stërvitje, ekipi I Vllaznisë do të zhvillojë të parën ndeshje miqësore në prag të nisjes së sezonit të ri futbollistik. Klubi shkodran ka bërë të ditur paraditen e sotme se do të luajë një test miqësor pasditen e së premtes. Ai do të luhet në orën 18.00 në stadiumin “Loro Boriçi”. Stafi teknik kuqeblu ka rënë …

Lexo me shume

MUNGON DA SILVA, POR VIJNË DY LOJTARË PËR PROVË

Pushimet për futbollistët e Vllaznisë kanë marrë fund dhe prej pasdites të së hënës ata i janë rikthyer sërish fushës së stërvitjes duke zhvilluar seancën e parë. Në këtë seancë, ka rënë në sy mungesa e brazilianit Da Silva i cili duket se ka ende disa pakënaqësi në lidhje me drejtuesit e klubit, megjithatë çdo gjë duket se po shkon …

Lexo me shume

“GODET” VLLAZNIA. PREZANTON 7 BLERJET E REJA

Vllaznia në futboll për femra vetëm pak ditë para ndeshjeve të Ligës së Kampioneve të Europës ka prezantuar shtatë blerjet e bëra, me të cilat mendohet që tashmë skuadra është shumë më e fortë. Bëhet fjalë për lojtare të ardhura nga Amerika, Kanadaja, Spanja dhe Kosova, të cilat tashmë i janë bashkuar skuadrës dhe do të jenë pjesë e saj …

Lexo me shume

VLLAZNIA MBYLL PUSHIMET. TË HËNËN NË STËRVITJE

10 ditët e pushimit mbarojnë sot për futbollistët e Vllaznisë dhe nga e hëna ata do të jenë në stërvitje. Tashmë nuk do të ketë më kohë për të pushuar sepse sezoni I ri është në prag dhe ekipi duhet të vijojë me përgatitjet. Në seancën e parë ende nuk është e qartë nëse do të ketë ndonjë emër të …

Lexo me shume

VLLAZNIA – MITROVICA, MIQËSORE TË MËRKURËN

Vllaznia në futboll për femra po i jep dorën e fundit përgatitjeve për ndeshjet e Ligës së Kampioneve të Europës. Në prag të sfidës së 20 gushtit me fituesen e çiftit Ferencvarosh- Czarni, ekipi shkodran do të zhvillojë të mërkurën e ardhshme një ndeshje testuese në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj ekipit kampion të Kosovës, atij të Mitrovicës. Trajneri i ekipit …

Lexo me shume

PRIVATIZIMI I KLUBIT “MBAN PENG” VLLAZNINË

Nëse sezonin e kaluar, Vllaznia u mjaftua vetëm me fitimin e Kupës së Shqipërisë, në sezonin e ri tifozët padyshim që duan titullin kampion. Ndonëse kjo nuk do të jetë aspak e lehtë, e po ashtu edhe jo e pamundur, shpresat për ta janë të mëdha. Megjithatë, një problem i madh që nuk po merr zgjidhje është ai i privatizimit …

Lexo me shume