Tuesday , 16 August 2022

SPORT

BEQIRI: VLLAZNIA ËSHTË E PARA, DUHET TË BESOJË ENDE

Vllaznia nuk arriti as ndaj Kukësit të fitonte dhe t’i shkëputej ndjekesëve të saj, megjithatë është sërish në vend të parë dhe mund të bëjë mirë edhe në të ardhmen. Ish- kapiteni i saj Elvin Beqiri beson se skuadra do të gjejë fitoren me Bylisin në ndeshjen e rradhës dhe do të vazhdojë ta ruajë vendin e parë sërish. Ai …

Lexo me shume

BASKETBOLL FEMRA/ VLLAZNIA HUMBET ME TIRANËN

Vllaznia në basketboll për femra e nisi mirë kampionatin duke fituar javën e parë ndaj Studentit, por më pas ka pësuar dy humbje rradhazi. Fillimisht në Vlorë me Flamurtarin në mesjavë dhe më pas të shtunën në Shkodër ndaj Tiranës. Vajzat shkodrane vetëm në pjesën e parë janë munduar të rivalizojnë sepse më pas janë shfaqur në fushë diferencat e …

Lexo me shume

VELEÇIKU FITON 1-0 ME ORIKUN, VENDOS GOLI I BEGËS

Një gol i mesfushorit Suad Bega nga pika e bardhë e 11-metërshit ka mjaftuar që Veleçiku të marrë një fitore me shumë vlerë në kampionat. Si rrjedhojë në fund të takimit të luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi” ndaj ekipit të Orikut, është vulosur rezultati 1-0 në favor të koplikasve. Me këtë trepikësh, Veleçiku është ngjitur në kuotën e 10 …

Lexo me shume

VLLAZNIA E DETYRUAR PËR TË FITUAR NDAJ KUKËSIT

Tek Vllaznia e kanë lënë tashmë pas humbjen e mesjavës me Teutën dhe janë të fokusuar maksimalisht tek ndeshja e rradhës, ajo që do të luajnë ditën e hënë në “Loro Boriçi” ndaj Kukësit. Ky i fundit ka treguar shumë oshilacione gjatë këtij kampionati por në momente të caktuara ka treguar se mund t’i marrë pikë çdo kundërshtari. Për këtë …

Lexo me shume

ATLETI FRANKO BURRAJ NË GJYSMËFINALE TË EUROPIANIT

Atleti shkodran Franko Burraj ka bërë një tjetër paraqitje të mirë duke u kualifikuar për në gjysmëfinalen e Kampionatit Europian që po zhvillohet në Poloni. Në këtë mënyrë, sportisti 23 vjeçar ka arritur të sigurojë një vend në mes 18 sportistëve më të mirë të kontinentit të cilët do të synojnë pastaj kalimin në finalen e kësaj gare. Padyshim që …

Lexo me shume

TJETËR FITORE PËR VLLAZNIA U-19, KRYESON RENDITJEN

Vllaznia U19 vazhdon të fitojë në kampionat dhe njëkohësisht edhe të kryesojë me meritë renditjen e tij. Në ndeshjen e rradhës ajo ka fituar me rezultatin e thellë 5-1 ndaj ekipit të Klubit të Futbollit Shkodra. Takimi është luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi” dhe është dominuar nga futbollistët kuqeblu. Ata kane kaluar ne avantazh qe ne minuten e 7-te …

Lexo me shume

SMAJLAJ & BURRAJ NË POLONI PËR EUROPIANIN

Dy atletët shkodranë Izmir Smajlaj dhe Franko Burraj që prej ditës së dielë ndodhen në Poloni, aty ku do të marrin pjesë në garat e Kampionatit Europian të sallave të mbyllura që do të zhvillohen atje më 7 mars. Gjatë këtyre ditëve ata janë duke zhvilluar përgatitjet e fundit për garën e së dielës dhe forma e tyre sportive duket …

Lexo me shume

CUNGU APEL LOJTARËVE TË VLLAZNISË: MERRENI SITUATËN NË DORË!

Vllaznia duhet të reagojë sa më shpejt dhe këtë gjë duhet ta bëjë duke filluar nga ndeshja e së mërkurës me Teutën. Ky është mendimi i ish-futbollistit dhe ish- trajnerit të saj Armando Cungu. Ai ka qenë i ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” në televizionin Rozafa, ku i ka bërë thirrje lojtarëve që kanë mbajtur peshën …

Lexo me shume

DJARMATI: NDAJ TEUTËS MOMENTI PËR TË REFLEKTUAR

Vllaznia ka lënë pas humbjen me Tiranën dhe pas një analize të gjatë që i është bërë asaj, ka nisur puna për sfidën e së mërkurës me Teutën. Në prag të këtij takimi, drejtori sportiv i klubi Matko Djarmati në një prononcim për mediat ka folur për analizën e zhvilluar dhe për objektivin e përballjes me durrsakët… Përkrah drejtorit Djarmati, …

Lexo me shume

PRIVATIZIMI I KLUBIT TË FUTBOLLIT VLLAZNIA, ISH PRESIDENTI VALTER FUSHAJ TREGON SHKELJET E BASHKISË PËR ANKANDIN

9 marsi pritet të jetë një ditë e rëndësishme për klubin e futbollit Vllaznia përsa i përket privatizimit të klubit më të vjetër në Shqipëri. Prej ditësh vijon të jetë e hapur tërheqja e dokumenteve në rrugë zyrtare për ankandin lidhur me privatizimin e Vllaznia sh.a. Një prej atyre që ka tërhequr dokumentacionin është edhe ish-Presidenti i Vllaznisë Valter Fushaj. …

Lexo me shume