Wednesday , 29 June 2022

SPORT

TE MERKUREN EKIPI KOMBETAR I BOKSIT DREJT SOFJES

Diten e merkure ekipi kombetar I boksit do te niset drejt Sofjes per te marre pjese ne Kampionatin Europian. Ne rradhet e ketij ekipi bejne pjese 4 boksiere, nder te cilet jane edhe dy shkodranet Bilali e Demaj. Duke folur per gazetaret, trajneri Zef Gjoni ka shprehur besimin e tij ne nje paraqitje te mire te sportisteve tane ne kete …

Lexo me shume

SHTUBINA: VLLAZNIA MUND T JET SURPRIZA E SEZONIT T RI

Kapiteni I Vllaznis Ndriim Shtubina sht I mendimit se skuadrn I duhen ende prforcime. Ai bashkohet n kt mnyr edhe me trajnerin Zmijani q ka krkuar t njjtn gj n mnyr q t ndrtohet nj ekip konkurrues pr sezonin e ri. Duke folur pr mediat, mesfushori shkodran sht prononcuar edhe pr shtjen Gjici megjithat pa dashur t marr gj prsipr …

Lexo me shume

BIZI, SHABA E KAI, KANDIDATURAT PR TRAJNER T ADS

Ndonse disi me vones, ekipi I Ads do t nis shum shpejt prgatitjet pr sezonin e ri. Pr presidentin Pjetri puna e par q duhet t bj do t jet przgjedhja e trajnerit t ri t saj. Vendi ka mbetur bosh pas pas largimit t trajnerit t mparshm Kreshnik Krepi drejt Beslidhjes. Presidenti Pjetri pr televizionin Rozafa ka br t …

Lexo me shume

BASKETBOLL, VLLAZNIA RREZIKON PJESMARRJEN N LIGN BALLKANIKE

Skuadra kampione e Shqipris n basketboll pr meshkuj, Vllaznia e Shkodrs, rrezikon pjesmarrjen n Lign Ballkanike, nedicionin e dyt radhazi t saj. Arsyeja sht mungesa e financave pr t mundsuar kt pjesmarrje. E kemi fjaln pr pagesn e shums prej 15 mij eurosh q duhet paguar n llogarin e ksaj Lige pr pjesmarrjen n kt aktivitet. Lajmi konfirmohet nga drejtues …

Lexo me shume

FAZA PRGATITORE E VLLAZNIS DO ZHVILLOHET N SLLOVENI

Faza prgatitore e ekipit t Vllaznis do t zhvillohet n Slloveni. Do t ndodh kshtu q nga dita e hn kur kuqeblut do nisen pr atje dhe do t qndrojn pr gati dy jav. Drejtuesit e klubit shkodran Kalamishi dhe Grima kan qen dy ditt e fundit n kt vend dhe kan par nga afr kushtet q ofronte kampingu ku …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FEMRAVE MERR EDHE PORTIEREN E MAQEDONIS

Ekipi I Vllaznis n futboll pr femra vazhdon t marr lojtare cilsore. E fundit q ka ardhur ka qen portierja e kombtares s Maqedonis e cila do t jet si prforcim pr ndeshjet e Ligs s Kampioneve. Presidenti i ktij ekipi Lazer Matija ka br ksisoj realitet edhe prforcimin e pest n prag t ktyre prballjeve shum t rndsishme. Ajo …

Lexo me shume

VLLAZNIA, IKN RAMADANI, VJEN PR PROV HOXHA

Ardhjet dhe ikjet e futbollistve q duan t provohen te Vllaznia vazhdojn. Ditt e fundit me skuadrn sht strvitur mesfushori kosovar Ylber Ramadani. Lojtari i ardhur nga Prishtina dhe q pak dit m par kishte qen n prov edhe te Hajduku i Splitit, nuk ka arritur dot t qndroj as te kuqeblut. Ai nuk ka arritur dot t bind trajnerin …

Lexo me shume

PUNA N LORO BORII VAZHDON ME RITME T KNAQSHME

Lajmi pr moszhvillimin e ndeshjes Shqipri-Serbi n Shkodr nuk sht pritur mir nga banort e ktij qyteti. Ata me dshprim t madh kan akuzuar jo pak FSHF-n, por m shum Qeverin dhe Kryeministrin pr at q e quajn mashtrim ndaj tyre. Ndrkoh, sportdashsit shkodran, nga ana tjetr, kan menduar se tashm q u vendos pr luajtjen e ksaj ndeshjeje n …

Lexo me shume

VLLAZNIA ARRIN FITOREN E PAR. MUND 3-0 KAMZN ME 2 GOLA TE INARIT DHE DYCES

Vllaznia m n fund e ka gjetur fitoren e par n ndeshjet miqsore. N takimin e katrt, at t luajtur pasditen e djeshme n fushn sportive t Shtojit ndaj ekipit t Kamzs, skuadra shkodrane arriti t fitonte me rezultatin e pastr 3-0. N pjesn e par ka shnuar inari dhe po ky futbollist ka shnuar edhe n pjesn e dyt …

Lexo me shume

VLLAZNIA, T MRKURN NDESHJE MIQSORE ME KAMZN

Pasditen e s mrkurs Vllaznia do t zhvilloj ndeshjen e saj t katrt miqsore n kuadrin e prgatitjeve pr sezonin e ri futbollistik. Prball saj kt her do t jet ekipi I Kamzs. Kjo do t jet ndeshja e par q kuqeblut do t zhvillojn n Shkodr, pikrisht n fushn sportive n Shtoj. Ajo do t nis n orn 18.00 …

Lexo me shume