Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

SPORT

ZMIJANI: SHKOJM PR T MARR PIK ME PARTIZANIN

Pavarsisht se pr Partizanin sfida e nesrme do t jet jetike ngaq ka t bj me objektivin e saj pr t kapur Kupat e Europs, Vllaznia do t krkoj t marr pik n kt takim. Trajneri Luan Zmijani n nj prononcim pr televizionin ton pas strvitjes s fundit n kt pragndeshje, sht shprehur i bindur se skuadra q ai drejton, …

Lexo me shume

VLLAZNIA KAMPIONE EDHE ME 20 VJEARET NE ATLETIKE

Ashtu si pritej, ekipi I atletiks s Vllaznis sht shpallur kampion I Shqipris n kampionatin e 20 vjearve t zhvilluar pasditen e s enjtes n Tiran. Atlett shkodran kan dominuar mbi t gjith t tjert duke treguar nj eprsi t madhe ndaj ekipeve rivaled he n renditjen ekipore n fund t kampionatit, ato kan qen dukshm t shkputur prej tyre. …

Lexo me shume

T ENJTEN KAMPIONATI I ATLETIKS PR 20 VJEART

Pasditen e s enjtes n Tiran do t zhvillohet kampionati kombtar i atletiks pr 20 vjeart. N t do t marrin pjes t gjith ekipet e vendit mes t cilve edhe Vllaznia e cila do t shkoj n kt veprimtari me prbrje t plot. Sipas njrit prej trajnerve t ktij ekipi, pikrisht Fatjon Serhatit, objektivi i Vllaznis edhe n kt …

Lexo me shume

SPORT ARENA, DEBATE RRETH S ARDHMES S VLLAZNIS

shtja e projektit t stadiumit Loro Borii dhe perspektiva e ardhshme e Vllaznis, kan qen temat kryesore t emisionit Sport Arena t ksaj jave n televizionin Rozafa. T ftuarit n kt emision, natyrisht q jan bashkuar me keqardhjen e banorve t shtpive rreth e qark stadiumit q mendohet t prishen. N kt ide kan qen t gjith t ftuarit, q …

Lexo me shume

LORO BORII, ASKUSH NUK PUNON NE STADIUM

Sot bhen 7 dit q nga momenti kur nisn punimet n stadiumin Loro Borii. Nj jav m pas, n kt impiant sportiv askush nuk shihet duke punuar e kjo sht absurdja teksa n fillim u tha se Bashkia Shkodr po bhej penges pr nisjen e punimeve por n fakt, problemi duket se paska qen tek mungesa e projektit prfundimtar t …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FUTSALLS ELIMINOHET NGA KUPA

ndrra e ekipit t futsalls s Vllaznis pr t fituar Kupn e Shqipris s ktij sezoni, ka marr fund pasditen e s enjtes. N ndeshjen gjysmfinale ndaj ekipit t Ali Demit, ndeshje kjo e luajtur n pallatin e sportit Qazim Dervishi, miqt nga Tirana kan luajtur m mir dhe kan fituar me rezultatin 6-3. Duket se tek futbollistt shkodran kishte …

Lexo me shume

TRAJNERI ZMIJANI: DO KRKOJM FITOREN ME LAIN

Mungesat e shumta nuk po I ndahen pr asnj moment ekipit t Vllaznis teksa n ndeshjen e rradhs me Lain, prve mungesave t mparshme, do t mungojn edhe dy mbrojtsit e qendrs, Beqiri dhe Pjeshka. Megjithat trajneri Luan Zmijani n prononcimin e tij pr mediat pas strvitjes s sotme, ka shprehur besimin e tij t plot se skuadra do t …

Lexo me shume

VLLAZNIA- LAI LUHET T SHTUNN ORA 16.00 N KRUJ

Prishja e tribuns qendrore t stadiumit Loro Borii e bn t pamundur zhvillimin e ndeshjeve t mbetura t Vllaznis n kt impiant sportiv. N fakt, kishte nj ide pr zhvillimin e dy ndeshjeve t mbetura, asaj ndaj Lait dhe Sknderbeut n kt stadium por n fakt kjo nuk sht e lejueshme sepse prishja e tribuns qendrore nuk sht shoqruar me …

Lexo me shume

PUNIMET N LORO BORII NISIN PAS DY JAVSH

E ndrsa tribuna qendrore e stadiumit Loro Borii sht shembur tashm plotsisht, nisja e punimeve pr ndrtimin e tribuns s re ka shum t ngjar t zgjas edhe pr dy jav t tjera. Kjo sepse ende nuk ka mbaruar projekti prfundimtar i stadiumit. Ditn e sotme, n ambjentet e tij kan qen t pranishme dy firma t kontraktuara nga ana …

Lexo me shume

LORO BORII, TEM DEBATI N SPORT ARENA

Ndrtimi i stadiumit Loro Borii sigurisht q sht nj lajm imir pr t gjith shkodrant dhe kuptohet q mund t ket njerz q jan kundr ktij investimi. Megjithat, ajo q konstatohet sht se ka zra kundr mnyrs s przgjedhjes s projektit, fondit q do lvrohet dhe cilsis s punimeve. Ka t tjer q mendojn se mes Bashkis Shkodr dhe Qeveris …

Lexo me shume