Wednesday , 29 June 2022

SPORT

LORO BORII, TEM DEBATI N SPORT ARENA

Ndrtimi i stadiumit Loro Borii sigurisht q sht nj lajm imir pr t gjith shkodrant dhe kuptohet q mund t ket njerz q jan kundr ktij investimi. Megjithat, ajo q konstatohet sht se ka zra kundr mnyrs s przgjedhjes s projektit, fondit q do lvrohet dhe cilsis s punimeve. Ka t tjer q mendojn se mes Bashkis Shkodr dhe Qeveris …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FUTSALLES MUND 4-3 TIRANEN

Vllaznia e futsalls e ka nisur mbar rrugtimin e saj n Kupn e Shqipris. N ndeshjen erekfinale, at ndaj Tirans t luajtur pasditen e djeshme, djemt e drejtuar nga trajneri Ardit Behari kan arritur nj fitore me shum vlera me rezultatin 4-3 duke siguruar kshtu kalimin pr n gjysmfinale. Ndeshja sht shoqruar me rivalitet dhe pjesa e par do kishte …

Lexo me shume

FADROMAT NISIN PUNEN N STADIUMIN LORO BORII

Gjat vizits s tij n Shkodr, kryeministri Rama ka inaguruar edhe nisjen e punimeve t rikonstruksionit t stadiumit Loro Borii. Ndonse Bashkia Shkodr kishte deklaruar se punimet nuk mund t nisnin pa patur nj projekt n zyrat e saj, fadromat gjithsesi kan nisur punn paraditen e s diels pr prishjen e tribuns qendrore. Ajo q ka folur e para ka …

Lexo me shume

VLLAZNIA BARAZON ME ELBASANIN!

Sfida mes Elbasanit dhe Vllaznis e luajtur n stadiumin e Pogradecit sht mbyllur n barazim 1-1 dhe ekipet ndajne nga 1 pik. Nj gol i shnuar nga Gilman Lila n fillimin e pjess s dyt t takimit sikur do ti jepte 3 pikt Vllaznis por goli i Grabovs n minutat e fundit t ndeshjes ka baraspeshuar rezultatin dhe vulosi fatin …

Lexo me shume

KUPA E SHQIPERISE NE FUTSALL ZHVILLOHET NE SHKODER

Nse nuk pranoi q t zhvillonte n Shkodr finalet e pley- ofit t kampionatit, Federata Shqiptare e Futbollit ka pranuar q t zhvilloj n kt qytet ndeshjet e Kups s Shqipris. Vendimi sht marr pak dit m par dhe ditn e diel do t luhen ndeshjet e turit t par t ktij kompeticioni. Ato do t zhvillohen pasditen e s …

Lexo me shume

ZMIJANI: OBJEKTIVI YN SHT VENDI I 6-t

Takimi i s shtuns q do t zhvillohet n Pogadec kundr ekipoit t Elbasanit sht sht shum prcaktues pr fatet e mtejshme t Elbasanit megjithat kjo nuk do ta pengoj Vllaznin pr t krkuar fitoren . Kshtu ka deklaruar pas strvitjes s fundit n kt pragndeshje, trajneri i saj Luan Zmijanik u sipas tij, skuadra ka mungesa por shpreson q …

Lexo me shume

TE SHTUNEN NE LEZHE SUPERSFIDA BESELIDHJA- MAMURRASI

Kampionati I kategoris s par ka hyr n nj faz shum interesante. Tre jav para fundit t tij, tre skuadra dhe pikrisht Trbuni I Puks, Mamurrasi dhe Beslidhja e Lezhs, jan n loj pr vendin e par q t on n Superlig. Takimi q do t luhet t shtunn n orn 17.00 n stadiumin e Lezhs n mes Beslidhjes dhe …

Lexo me shume

KRYEBASHKIAKU LUKA PRET KAMPIONET E BASKETBOLLIT

Kryetari I Bashkis Shkodr Lorenc Luka, paraditen e s enjtes ka pritur n zyrn e tij ekipin e basketbollit t Vllaznis I saposhpallur kampion I vendit. Emocionet q ky ekip I ka dhuruar gjith shkodranve kto dy vitet e fundit kan qen vrtet t mdha dhe kt gj ka evidentuar edhe vet kryetari n fjaln e tij prshendetse teksa ka …

Lexo me shume

FSHF DRGON SOT N UEFA PROJEKTIN E LORO BORIIT

Federata Shqiptare e Futbollit ditn e sotme do t drgoj n UEFA projektin e stadiumit Loro Borii. Do t ndodh kshtu sepse sht pikrisht ky institucion q jep konfirmimin prfundimtar pr projektin dhe nisjen e punimeve. Lajmi sht konfirmuar nga njeriu prgjegjs pr kt shtje n Federatn ton, Arben Dervishaj. Pikrisht kjo gj vrteton m s miri at se nuk …

Lexo me shume

VLLAZNIA KAMPIONE E SHQIPERISE NE BASKETBOLL

Basketbollistt shkodran kan arritur nj fitore t shklqyer mbrmjen e djeshme ndaj Tirans dhe me rezultatin e prgjithshm 3-0 jan shpallur kampion t Shqipris pr sezonin 2014-2015. Ndonse shumkush ka menduar se festa duhej shtyr pr t premten mbrma pr t’u zhvilluar n “Qazim Dervishi”, kuqeblut nuk kan dashur t jet kshtu. Ato kan fituar mbrm n Tiran ndaj skuadrs …

Lexo me shume