SPORT

VLLAZNIA FITORE DRAMATIKE NE SHTESE NDAJ KAMZES

Fitore dramatike e ekipit t Vllaznis mbrmjen e s premtes n ndeshjen e par gjysmfinale ndaj Kamza Basket. Kuqeblut kan arritur t fitojn vetm n shtes me rezultatin 79-77. Ndeshja ka dhuruar shum emocione n pallatin e sportit “Qazim Dervishi” t mbushur plot e prplot nga sportdashsit. Megjiathat ekipi vendas nuk sht ngjitur dot n lartsin e duhur. Sidomos n …

Lexo me shume

TE HENEN KUPA FAMILJA MURIQI NE IKLIZEM

iklistt e Vllaznis bhen gati pr nj tjetr gar kombtare. Pasi kan marr pjes pak dit m par n kupn Sali Hima q u zhvillua n Tiran dhe ata bn nj paraqitje shum t mir, kt her do t marrin pjes n kupn e familjes Muriqi q Federata Shqiptare e iklizmit organizon n nderim t pjestarve t ksaj familje q …

Lexo me shume

VLLAZNIA, 10 MILIONE LEKE SHPERBLIM PER FITOREN NE TIRANE

Klubi I Futbollit Vllaznia e ka vlersuar si shum t rndsishme ndeshjen e rradhs pr kampionat, at q do t luaj t dieln ndaj Tirans. Pr kt arsye, Bordi drejtues dhe administratori Kalamishi kan vendosur nj shprblim prej 10 milion leksh n rast t fitores. Shprblim do ket edhe pr barazimin, prkatsisht shumn prej 5 milion leksh. Akordimi I ktyre …

Lexo me shume

TE PREMTEN GJYSMEFINALJA VLLAZNIA- KAMZA BASKET

T premten n Shkodr do t luhet ndeshja e par gjysmfinale e kampionatit kombtar t basketbollit pr meshkuj n mes Vllaznis dhe Kamza Basket. Ekipi kuqeblu natyrisht q do t tentoj t marr fitoren dhe njri nga titullart e tij, pikrisht Gjon Ndoja, n nj intervist pr televizionin Rozafa ka br t ditur se jan prgatitur pr ta kaluar me …

Lexo me shume

MARASHI: PO JETOJME ME ENDERREN E PISTES ME TARTAN

Ndrtimi I plot I stadiumit Loro Borii n fakt nuk sht nj lajm I mir vetm pr futbolldashsit. Kjo sepse n projektin e paraqitur, nj nga zrat e tij sht edhe shtrimi I pists s stadiumit me tartan. Pr kt arsye, sht menduar nj fond diku tek 200 milion lek t vjetra dhe realizimi I ktij investimi natyrisht q do …

Lexo me shume

AKADEMIA, VLLAZNIA U-17 FITON, U-19 VETEM BARAZIM

Vllaznia U-17 ka arritur nj fitore vetm n limitet e takimit n prballjen me Shkndin e Durrsit. Ndeshja e luajtur ditn e djeshme n fushn sportive Reshit Rusi sht dominuar nga futbollistt shkodran por sidomos n pjesn e par ata kan shprdoruar shum raste shnimi. Kur u duk se ndeshja do t shkonte drejt barazimit pa gola, pikrisht n minutat …

Lexo me shume

BASKETBOLL: VLLAZNIA MUND 95-52 PARTIZANIN

Vllaznia n basketboll pr meshkuj e ka kaluar me sukses edhe provn e fundit n prag t ndeshjeve t plej- ofit. N ndeshjen e fundit t fazs s dyt t kampionatit, at t luajtur ndaj Partizanit pasditen e s shtuns, basketbollistt shkodran kan fituar me rezultatin e thell 95 me 52 ndaj ekipit t Partizanit. Loja sht dominuar gjat gjith …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON 1-0 NDAJ TEUTES

Vllaznis I ka mjaftuar autogoli I portierit Rizvani n minutat shtes t pjess s par, pr t fituar ndeshjen ndaj Teuts. Takimi I luajtur pasditen e s shtuns n stadiumin Loro Borii sht mbyllur ksisoj me fitoren e ngusht t shkodranve me rezultatin 1-0. Para fillimit t tij, sht mbajtur nj minut heshtje n nderim t gazetarit sportiv Ymer Striniqi …

Lexo me shume

ZHVILLOHET TURNEU I 8-TE VLLAZNIA JUDO CUP

Kt t shtun n pallatin e sportit Qazim Dervishi sht zhvilluar edicioni I tet I turneut ndrkombtar t xhudos Vllaznia Kap. Ajo q ka rn n sy n kt edicion, ka qen prania e shum sportistve nga vendet e Rajonit dhe pikrisht kjo ka qen knaqsia m e madhe pr organizatorin kryesor t ktij turneu, presidentin e Akademis Albania Xhudo …

Lexo me shume

ZMIJANI: VLLAZNIA DO KERKOJE FITOREN ME TEUTEN

Vllaznia do t krkoj t kthehet tek fitorja e munguar prej dy javsh dhe pr kt arsye, t shtunn n orn 13.00 ndaj Teuts ajo do t jet e prqendruar n maksimum pr t marr trepikshin e rradhs. Kjo sht deklarata e br nga ana e trajnerit Luan Zmijani nj dit para ndeshjes. Ai ka br t ditur se skuadra …

Lexo me shume