Wednesday , 29 June 2022

SPORT

ADA MERR NJE FITORE MBIJETESE

Ada e Velipojes ia ka dale mbane ne finalen e mbijeteses duke mundur besen me rezultatin e ngushte 1 me 0, ndersa regjistrohen edhe 3 kartone te kuq. Goli i Gokajt ne pjesen e dyte te takimit ka mjaftuar qe 3 piket e takimit te shkojne per aden qe fundos ne vendin e parafundit kavajasit e beses. Ndeshja nis e …

Lexo me shume

VLLAZNIA FUTSALL ELIMINOHET NE GJYSMEFINALE!

Ekipi I futsalls s Vllaznis nuk ka arritur dot t kaloj n finalen e kampionatit. Kjo ngaq n takimet gjysmfinale, sht mundur nga ekipi I Flamurtarit me rezultatin 3-1. Ky takim sht zhvilluar n pallatin e sportit t qytetit t Elbasanit. N fakt, klubi Vllaznia kishte br nj krkes n Federatn Shqiptare t Futbollit pr tI zhvilluar n Shkodr ndeshjet …

Lexo me shume

Vllaznia mund Kamzen dhe kalon ne finale

Vllaznia n basketboll pr meshkuj sht finaliste e kampionatit kombtar. N ndeshjen e tret gjymfinale, ajo ka arritur t fitoj 81 me 69 ndaj Kamza Basket. Kjo fitore sht arritur n nj atmosfer t mrekullueshme sportive t krijuar n ambjentet e pallatit t sportit Qazim Dervishi, ku kan qen t pranishm mbi 1500 sportdashs. Basketbollistt shkodran q n kt takim …

Lexo me shume

MEMORIALI I BOKSIT, FINALET SOT N ORN 14.00

Pes boksier t kombtares shqiptare kan fituar t drejtn pr t konkurruar n ndeshjet finale t Memorialit Vllaznia 2015 q do t zhvillohen sot n orn 14.00 n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Ky sht verdikti i ndeshjeve gjysmfinale t zhvilluara pasditen e djeshme, ndeshje n t cilat boksiert tan kan treguar nj form shum t mir duke fituar ndaj …

Lexo me shume

ZMIJANI: MUNDIM FLAMURTARIN DHE JEMI NE VEND TE 6-te

Vllaznia do t tentoj vetm fitoren ditn e shtun ndaj Flamurtarit n Loro Borii. Ky sht objektivi I t gjith pjestarve t saj dhe tashm skuadra duket gati pr ta kaluar me sukses kt sfid. Ajo ka zhvilluar strvitjen e fundit n tapetin e stadiumit dhe pas prfundimit t saj, n prononcimin pr mediat, trajneri Luan Zmijani ka br t …

Lexo me shume

NIS MEMORIALI I BOKSIT. DOMINON KAZAKISTANI

Memoriali i 12-t ndrkombtar i boksit Vllaznia 2015 ka nisur pasditen e s enjtes n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Pjesmarrs n edicionin e sivjetm jan boksier nga 10 vende t Europs dhe ajo q bie n sy sht pjesmarrja e ekipeve kombtare t Gjermanis,Italis, Spanjs, ekis, Kazakistanit, Bullgaris si dhe t disa vendeve t Rajonit ton. Kjo ka br …

Lexo me shume

NJE TRAJNER SHTESE PER VLLAZNINE E BASKETBOLLIT

Ekipi I Vllaznis n basketboll pr meshkuj nga dita e sotme sht grumbulluar n Ulqin pr tu prgatitur atje pr ndeshjen e rradhs me Kamza Basket. Ka ndodhur kshtu sepse basketbollistt shkodran nuk kan ku t strviten pr shkak se pallati I sportit Qazim Dervishi sht I zn me Memorialin e boksit. Ndrkoh, e reja m e fundit q ka …

Lexo me shume

PUNIMET NE LORO BORII NISIN JAVEN TJETER

Ndonse pritej q punimet n stadiumin Loro Borii t nisnin q kt fundjav, kjo nuk ka ndodhur. Inagurimi I punimeve nuk sht br dhe n Shkodr nuk ka mbrritur as kryeministri Rama dhe as zvendsi I tij Peleshi si u tha. Por nga ana tjetr paraditen e s enjtes kan qen t pranishm n ambjentet e stadiumit nj grup inxhiniersh …

Lexo me shume

EKIPI SHKODRAN GATI PER MEMORIALIN NDERKOMBETAR TE BOKSIT

Memoriali I 12-t ndrkombtar I boksit starton t enjten pasdite n pallatin e sportit Qazim Dervishi dhe tashm do gj duket gati pr nisjen e tij. Ekipet pjesmarrse kan filluar t mbrrijn n Shkodr ndrkoh q edhe kombtarja shqiptare sht gati pr t br nj paraqitje t mir n kt turne t rndsishm. Trajneri I saj Zef Gjoni sht I …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET THELLE NE KAMEZ. KA NDESHJE TE TRETE

Vllaznia n basketboll pr meshkuj sht mundur thell nga ekipi Kamza Basket n ndeshjen e dyt gjysmfinale t kampionatit. Ajo sht zhvilluar pasditen e djeshme n salln sportive t Kamzs dhe vendasit kan fituar me rezultatin e thell 88 me 46. Me fitoren e Kamzs, tashm rezultati I takimeve ka shkuar n 1 me 1 dhe pr t prcaktuar skuadrn …

Lexo me shume