Tuesday , 18 January 2022

SPORT

Vllaznia “likuojdon” edhe Partizanin ne “Qemal Stafa”

Ekipi i Vllaznis pasditen e s mrkurs ka zhvilluar ndeshje kundr ekipit t Partizanit. Formacioni q trajneri Ranjeri ka hedhur n fush sht Selimaj, Gocaj, Beqiri, Sykaj, Boci, Tafili, Krymi, Dema, Shtubina, Kalaja dhe Sosa. Ekipi q n minutat e para ka sulmuar dhe ka qn n fillim t golit. Ka qn Tafili ai q ka zhbllokuar rezultatitn n minuten …

Lexo me shume

Raineri: Kerkojme fitoren edhe me Partizanin

Objektivi I Vllaznis edhe pr ndeshjen e rradhs, at q do t luaj pasditen e s mrkurs ndaj Partizanit do t jet srish fitorja. Nj dika e till duket disi e pamundur ngaq luhet nga skuadrs m t mir t kampionatit dhe pr m tepr ndeshja do t luhet n Tiran. Por trajneri I skuadrs shkodrane Baldo Raineri mendon t …

Lexo me shume

Parketi i Qazim Dervishit do shtrohet serish

shtja e parketit t pallatit t sportit Qazim Dervishi prej m tepr se tre muajsh sht br objekt I shum debateve, diskutimeve dhe kronika televizive dhe shkrimeve n gazeta. arja e herpashershme e parketit ka alarmuar drejtuesit e klubit shumsportsh por edhe trajnert dhe sportistt e ekipeve t lojrave me dor pasi kan dshtuar jo pak seanca strvitore. Por ndrkoh …

Lexo me shume

Nis rreshqitja e ekipit te Beselidhjes!

Beselidhja ka pesuar nje tjeter humbje duke u mundur ne transferte nga burreli me rezultatin 2 me 1. Megjithese kane kaluar te paret ne avantazh me nje supergol te hoxhes,lezhjanet nuk kane mundur qe te mbajne fitoren duke dale pa pike nga burreli. Goli i shpejte i beselidhjes qe ne minuten 3 hodhi sinjale se lezhjanet do te merrnin 3 …

Lexo me shume

4 fitore rradhazi, Vllaznia mposht edhe Lain

Vllaznia ka fituar n limitin e ndeshjes ndaj Lait me golin e shnuar nga Elvin Beqiri. Ka qen minuta e 91-t e ndeshjes kur pas nj goditje dnimi, kapiteni kuqeblu ka krcyer sakt me kok duke e drguar topin n rrjet. Nj entuziasm I ligjshm I t gjithve n stadiumin Loro Borii, n veanti I trajnerit Baldo Raineri q ka …

Lexo me shume

Vllaznit Ultras, akord me policine

Incidenti I ndodhur n ndeshjen e fundit n Loro Borii n ndeshjen me Flamurtarin ku pati nj prplasje t drejtorit t policis Shkodr me nnkryetarin e Bordit Mbikqyrs t Vllaznis pr shkak t grupimit t tifozve Vllaznit Ultras, ka br q mesditn e sotme t zhvillohet nj takim mes t gjitha palve n ambjentet e stadiumit Loro Borii. N fund …

Lexo me shume

Raineri: Duhet t fitojm edhe me Lain

Vllaznia do t krkoj fitoren edhe n ndeshjen e rradhs, at q do t zhvillohet n Shkodr me ekipin e Lait ditn e shtun n orn 13.00. Kt gj e ka deklaruar para gazetarve trajneri Baldo Raineri n konferencn e sotme pr shtyp. Ai ka shprehur besimin pr marrjen e nj tjetr fitoreje sepse gjendja e skuadrs sht e mir. …

Lexo me shume

Ndahet nga jeta gazetari Mejdan Zhivani

N ort e para t mngjesit t s mrkurs, ka ndrruar jet n Tiran n moshn 38 vjeare pas nj smundje t rnd gazetari sportiv Mejdan Zhivani. Sigurisht q nj lajm I till ka shokuar t gjith miqt, kolegt dhe njerzit e sportit t cilt kan jetuar dhe bashkpunuar me t prej 14 vitesh. Kontributi I tij n gazetarin sportive …

Lexo me shume

Izmir Smajlaj, 9 muaj strvitje n Kin

Atleti shkodran Izmir Smajlaj do t niset pasditen e sotme drejt Kins ku do t strvitet pr nj periudh 9 mujore. Kjo gj sht mundsuar nga Federata Shqiptare e Atletiks n bashkpunim me Federatn Botrore. Natyrisht kjo bhet pr t rritur parametrat sportiv t ktij atleti q jo vetm sht kampion dhe rekordmen i vendit n garn e krcimit s …

Lexo me shume

Vllaznia- Sigal, t martn pr Lign Ballkanike

Vllaznia n basketboll pr meshkuj do t luaj t martn pasdite sfidn e fundit n Shkodr pr edicionin e sivjetm t Ligs Ballkanike. Prball saj do t jet ekipi I Sigal Prishtins, nj ndeshje kjo shum e vshtir. Trajneri Bledar Gjeaj sht I vetdijshm q ekipi I tij nuk ka shum shanse pr t fituar nisur edhe nga dmtimet e …

Lexo me shume