Tuesday , 16 August 2022

SPORT

SHQIPERIA MUND 2-1 ARMENINE. ENDERRA VAZHDON

Shqipria mund Armenin me rezultatin 2 me 1 n “Elbasan Arena” ne prani te 13 mij tifozeve kuqezi, t gjith me qeleshe mbi krye. Kuqezinjt ndjejn peshn e presionit dhe n t parn zbritje t armenve n t 3-tn, Mikitarian na ndshkon, me Mavrajn q n prpjekje pr t larguar topin e drgon at n rrjetn e Berishs. Shqipris i …

Lexo me shume

VLLAZNIA PER FEMRA FITON 4-1 ME KINOSTUDION

Vllaznia n futboll pr femra sht shum pran shpalljes zyrtarisht kampione e Shqipris pr sezonin 2014- 2015. Ajo pret vetm sigurimin nga ana matematike t ktij titulli. Mesditn e s shtuns vajzat kuqeblu kan fituar ndeshjen e rradhs ndaj ekipit t Kinostudios me rezultatin 4-1. Autore t golave pr ekipin shkodran kan qen Megi Doi q ka shnuar tre gola …

Lexo me shume

YMER STRINIQI, LAMTUMIRA E HESHTUR E KETIJ KOLLOSI

Mngjesin e s premtes sht ndar nga jeta n moshn 71 vjeare gazetari dhe komentatori I mirnjohur sportiv Ymer Striniqi. Ai kishte koh q vuante nga nj smundje e rnd e cila I mori edhe jetn duke ln pas jo pak gjra t parregulluara n jetn e tij. Njeriu q mbi 50 vjet me rradh ishte simboli I mikrofonit, statistikave …

Lexo me shume

MEMORIALI I BOKSIT, MBI 10 SHTETE PJESMARRESE

N Memorialin e sivjetm ndrkombtar t boksit q do t zhvillohet n Shkodr muajin e ardhshm do t marrin pjes mbi 10 shtete me boksier shum cilsor. Thuajse t gjith kto shtete kan konfirmuar pjesmarrjen dhe pritet vetm saktsimi i peshave n t cilat do t konkurrojn. N kt memorial q zhvillohet pr t 12-tin vit me rradh, do t …

Lexo me shume

MEMORIALI I BOKSIT, MBI 10 SHTETE PJESMARRESE

N Memorialin e sivjetm ndrkombtar t boksit q do t zhvillohet n Shkodr muajin e ardhshm do t marrin pjes mbi 10 shtete me boksier shum cilsor. Thuajse t gjith kto shtete kan konfirmuar pjesmarrjen dhe pritet vetm saktsimi i peshave n t cilat do t konkurrojn. N kt memorial q zhvillohet pr t 12-tin vit me rradh, do t …

Lexo me shume

VLLAZNIA MIQESORE ME ADEN DITEN E SHTUNE

Ndrprerja e kampionatit pr shkak t ndeshjes q kombtarja shqiptare e futbollit do t zhvilloj ditn e diel ndaj Armenis, do t shfrytzohet nga ekipi I Vllaznis pr t zhvilluar nj ndeshje miqsore. Pr kt arsye, trajneri Luan Zmijani ka vendosur q ditn e shtun t luaj ndaj Ads s Velipojs. Ende nuk sht prcaktuar orari I zhvillimit t saj …

Lexo me shume

VLLAZNIA FUTSALL FITON 4-1 NDAJ EDRO VLORA

Vllaznia n minifutboll nuk ka gabuar pr her t dyt n kampionat. Nse javn e kaluar, barazimi ndaj Tirans ishte I pafalshm ngaq gjat gjith kohs skuadra ishte n avantazh, kt her nuk ka ndodhur kshtu. N ndeshjen ndaj ekipit Edro Vlora t luajtur pasditen e s diels n pallatin e sportit Qazim Dervishi, futbollistt e Vllaznis jan treguar m …

Lexo me shume

BESELIDHJA HAP PAS NE KRUJE, MUNDEN NGA KASTRIOTI!

Ka zhgenjyer ne transferten perballe kastriotit te krujes duke humbur ngushte me rezultatin 1 me 0 dhe beselidhja e sheh veten serish ne vendin e trete. Sfida e javes se 20 te kategorise se pare ka rezultuar tejet e veshtire per lezhjanet e beselidhjes qe bejne nje hap falls ne objektivin e tyre per kalimin ne ligen superiore, pasi nuk …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET 75-82 NGA KAMZA BASKET

Basketbollistt e Vllaznis jan mundur pasditen e se premtes brenda n Shkodr nga kundrshtari i tyre i gjysmfinales s play off-it, Kamza Basket. N fund t takimit t luajtur n “Qazim Dervishi” sht fiksuar rezultati 82-75 pr miqt q e kan merituar fitoren. Ato e kan udhhequr rezultatin nga sekonda e par e deri n fund. N fakt tek shkodrant …

Lexo me shume

ZMIJANI: KEMI MUNGESA POR KERKOJME PIKE NE KUKES

Pavarsisht 7 mungesa q do t ket Vllaznia pr ndeshjen e rradhs me Kuksin, ekipi shkodran do t tentoj t marr pik n ndeshjen e s shtuns. Kt mendim ka dhn pr mediat trajneri I ksaj skuadre Luan Zmijani nj dit para ndeshjes s rradhs pr ekipin e tij. Sipas numrit 1 t pankins shkodrane, skuadra duket e motivuar pr …

Lexo me shume