Thursday , 27 January 2022

SPORT

Akademia Vllaznia vijon fitoret!

Ekipet e Akademis Vllaznia po bjn nj ecuri shum t mir n kampionat. Si ekipi U-19 ashtu edhe ai U-17, kan fituar n javn e fundit ndaj Shkndis s Tirans. Ndeshja e 19 vjearve ka qen shum e rndsishme pasi prballeshin ekipet q kishin arritur nga 10 fitore secili. Fitorja e Vllaznis s drejtuar nga trajneri Samuel Nikaj, ka br …

Lexo me shume

Vllaznia basketboll fiton ndaj Kamzes 77-56!

Fitorja e Vllaznis ndaj Kamza Basket me rezultatin 77-56 mbrmjen e s shtuns, ka qen vetm nj nxemje e ekipit shkodran n prag t nj ndeshje tjetr t rndsishme, at q do t luaj fundjavn e ardhshme me ekipin e Tirans, nj tjetr pretendente. Trajneri Bledar Gjeaj e ka vlersuar shum fitoren ndaj ekipit t Kamzs edhe pr at se …

Lexo me shume

Vllaznia tashm m e qet, fiton 1-0 ne Fier!

Nj fitore me shum vlera ka arritur pasditen e s shtuns Vllaznis n Fier. Goli i uruguajanit Soza n fundin e pjess s par ka mjaftuar q kuqeblut t fitojn 1-0 ndaj Apolonis duke iu larguar prfundimisht fundit t renditjes. Loja ka qen prgjithsisht e dominuar nga shkodrant, t cilt n ndonj rast kan patur edhe shansin me vete. Ndeshja …

Lexo me shume

Ranieri: Shkojme per fitore ne Fier!

Pas fitores me Flamurtarin javn e kaluar, Vllaznia do t krkoj nj tjetr fitore, kt her n ndeshjen q do t luaj t shtunn n Fier ndaj Apolonis. Trajneri i saj Baldo Raineri, n konferencn e sotme pr shtyp ka deklaruar se situata n skuadr javn e fundit sht shum e mir dhe kjo sht shum e rndsishme pr mbarvajtjen …

Lexo me shume

Bashkia garanton parate e Vllaznise

Vllaznia nuk do t ket m probleme pagesash, madje prve rrogave do t jepen herpashere edhe premio pr t motivuar edhe m shum futbollistt. N kt konkluzon sht arritur n mbledhjen e sotme t Kshillit Bashkiak Shkodr. Prvese jan miratuar pasqyrat financiare t klubit pr vitin e kaluar, antari I Kshillit Mbikqyrs t Klubit, Luan Heta, njkohsisht edhe kshilltar I …

Lexo me shume

Bekteshi: Kerkojme falje per paraqitjen e dobet

Pavarsisht humbjes shum t thell ndaj ekipit maqedonas Kuzov, basketbollistt e Vllaznis kan marr shum duartrokitje nga tifozt e shumt shkodran q kan qen t pranishm mbrmjen e s marts n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Kuptohet q ata kan qen t vetdijshm pr nivelin e ekipit t tyre dhe po ashtu edhe pr at t ekipit maqedonas i cili …

Lexo me shume

Vllaznia mundet nga Kozuv 88-52!

Ndryshe nga ndeshja me Krajovn q pati shum rivalitet, ndeshja e rradhs e vlefshme pr Lign Ballkanike ndaj maqedonasve t Kozuv, basketbollistt e Vllaznis kt her kan zhgnjyer me paraqitjet e tyre. Ato kan humbur me rezultatin e thell 88 me 52. Natyrisht niveli I kundrshtarit ka qen I lart dhe jo m kot, ato ndodhen n vendin e par …

Lexo me shume

Demaj, boksieri me luftarak ne Adem Jashari

Dy boksiert shkodran, Kristian Demaj dhe Kristian Shytani q kan marr pjes n turneun ndrkombtar Adem Jashari kan qen t pafat duke mos zn vende t para, megjithat jan vlersuar nga organizatort pr nivelin e paraqitur. Demaj sht vlersuar me kupn e boksierit m luftarak ndrsa Shytani nuk ka arritur dot t konkurroj n finale pas dmtimit q ka psuar …

Lexo me shume

Vllaznia ne Basketboll fiton ndaj Flamurtarit 93-62

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka arritur edhe fitoren e shtat rradhazi n kampionat. Kt her ajo ka mundur ekipin e Flamurtarit me rezultatin 93 me 62. Ndeshja sht luajtur pasditen e s shtuns n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Loja sht dominuar nga basketbollistt shkodran or duhet pranuar se edhe niveli i kundrshtarit nuk ka qen shum i lart. …

Lexo me shume

Vllaznia rikthehet tek fitorja! Mund Flamurtarin 1-0!

Vllaznia ka fituar ndaj Flamurtarit me rezultatin 1-0 duke prishur m n fund serin e humbjeve t njpasnjshme. Fatin e ndeshjes e ka vendosur goli i Arsen Hajdarit q n minutn e 8-t t saj. Takimi sht luajtur pasditen e s shtuns n stadiumin Loro Borii, kt her me pranin e tifozve pas pagess s dnimit t mbetur nga ana …

Lexo me shume