Tuesday , 18 January 2022

SPORT

Basketboll, Vllaznia vijon fitoret!

Vllaznia n basketboll pr meshkuj vazhdon t fitoj dhe t udhheq renditjen e kampionatit me pik t plota duke u rikonfirmuar si kandidatja kryesore pr fitimin e titullit kampion edhe n kt sezon. Pasditen e djeshme ajo ka fituar n Tiran ndaj Partizanit me rezultatin 79 me 52. Eprsia e kuqebluve ka qen e plot. Ato kan fituar periodn e …

Lexo me shume

Shqiperia befason, barazon me Francen 1-1

Kuqezinjt marrin nj barazim t merituar ndaj gjelave t Francs. Shqipriai mbylli n avantazh 45 minutat e para t miqsores me Francn n stadiumin e qytetit Renes, por n pjesn e dyt t ndeshjes, francezt barazuan rezultatin.Nj goditje kndi n minutn 40, Hysaj kroson n zon dhe aty Mrgim Mavraj krcen mbi mbrojtjen e vendasve duke tundur rrjetn e portierit …

Lexo me shume

Vllaznia 6 humbje rradhazi, vetem 50 vite me pare!

Pavarsisht se Vllaznia tashm ka nj bord t ri q ka premtuar ndryshimin e situats, ato q mbeten jan 6 humbjet rradhazi t saj n kampionat, ka kan br q skuadra t renditet n vendet e fundit n tabeln e klasifikimit. Interesant sht fakti se skuadra shkodra, pr her t fundit ka psuar 6 humbje rradhazi plot 50 vite m …

Lexo me shume

Hysa pjes e ekipit Meksiko Guerreros!

Pas Kristian Dems, shkodrani tjetr Nelson Hysa do t jet boksieri I dyt shqiptar q do t jet pjes e ekipit Meksiko Guerreros q merr pjes n Lign gjysmprofesioniste. Pasditen e djeshme, ky ekip ka publikuar emrat e sportistve q ka zgjedhur pr ta prfaqsuar at n sezonin e ri. Dhe n peshn + 91 kilogram, ai ka zgjedhur boksierin …

Lexo me shume

Bordi i ri i Vllaznise, zgjedhje politike!

Zgjedhja e kshillit t ri mbikqyrs t shoqris aksionere Vllaznia pritet t normalizoj shum gjra tek ky klub. Ajo q bie n sy sht se antart e sapo zgjedhur jan t gjith kshilltar, ka do t thot se jan t gjith politik. Kjo n fakt ka qen nj nga dilemat nse ky bord do t ishte I prbr nga njerz …

Lexo me shume

Zgjidhet keshilli mbikeqyres i Vllaznise

Zgjidhet m n fund Kshilli I ri Mbikqyrs I klubit t futbollit Vllaznia. Mbledhja e Kshillit Bashkiak pr kt shtje, sht zhvilluar pasditen e s mrkurs dhe kt her nuk ka patur shum debate. Ajo q bie n sy sht mbetja n fuqi e vendimit q numri I antarve t ktij Kshilli t jet pes dhe jo shtat si u …

Lexo me shume

Daniel Godelli shpallet kampion bote

Shqipria q nga sot ka edhe nj kampion bote. Ai sht peshngritsi I talentuar Daniel Godelli I cili duke konkurruar n peshn 77 kilogram n botrorin q sht duke u zhvilluar n Kazakistan, ka arritur tI sfidoj t gjith duke u shpallur kampion I t gjith kontinenteve. Ky natyrisht q sht rezultati m I lart I arritur ndonjher nga nj …

Lexo me shume

“Sport Arena” analizon sportin ne Shkoder!

Problemet e Vllaznis n futboll por edhe ecuria e basketbollit dhe e boksit n Shkodr bashk me sukseset e tyre, kan qen temat kryesore n emisionin e fundit Sport Arena n televizionin Rozafa. I ftuar n studio ka qen mjeshtri I madh Renato Radoja dhe boksieri fitues I Gongut t art Kristian Demaj kan folur pikrisht pr kto dy sporte …

Lexo me shume

Keshilli mbikeqyres i Vllaznise, peng i keshilltareve bashkiak!

Ashtu si kishte deklaruar kryetari I Kshillit Bashkiak Shkodr n fundin e mbledhjes t s shtuns, sot duhej t ishte zhvilluar mbledhja tjetr. Ajo q do t zgjidhte prfundimisht emrat e Bordit t ri Mbikqyrs t shoqris aksionere Vllaznia. N fakt, paradite nuk ka patur mbledhje dhe po ashtu edhe pasdite. Me shum mundsi ajo do t zhvillohet ditn e …

Lexo me shume

Basketboll, Vllaznia mund edhe Tiranen!

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka arritur nj tjetr fitore t rndsishme n kampionat, kt her kundr Tirans. Ky ka qen nj tjetr kundrshtar I kuqebluve n rrugn drejt titullit kampion dhe fitorja ndaj tij sigurisht q merr edhe m shum vlera. Ndeshja e luajtur mbrmjen e s diels n pallatin e sportit Qazim Dervishi sht ndjekur nga nj numr …

Lexo me shume