SPORT

Grima: Vllaznia ska probleme financiare

Vllaznia nuk ka probleme financiare sepse Bordi I saj Mbikqyrs ka premtuar se do t bj m t mirn pr kt shtje. Kjo sht deklarata e br pr mediat nga drejtori sportiv I klubit shkodran Armir Grima. Ai ka folur gjithashtu edhe pr mundsin e ndrhyrjes n merkato duke theksuar se po bhet m e mira e mundshme pr t …

Lexo me shume

Zyrtare: Ridvan Kulli, trajneri i Beselidhjes

Tashm nuk ka m dilema. Trajneri I ri I skuadrs s Beslidhjes t Lezhs do t jet Ridvan Kulli. Presidenti I ekipit Gjok Ndoka e ka zgjedhur m n fund njeriun q do t pasonte Sinan Bardhin n drejtimin e ksaj skuadre. Kandidatura e Kullit ka qen m e forta ndr emrat q u prfoln si kandidat t mundshm pr …

Lexo me shume

Vllaznia pretendente edhe per Kupen

Vllaznia n futboll pr femra do t krkoj fitoren e Kups s Shqipris edhe pr kt sezon. Ky aktivitet ka hyr n fazn finale t tij, faz n t ciln kan dal edhe ekipet e Kuksit dhe Kinostudios. Vllaznia n turin gjysmfinal ka mundur 3-0 ekipin e Shkndis s Durrsit, Kuksi ka mundur 2-0 Juban Danjn ndrsa Kinostudio ka fituar …

Lexo me shume

Gjokovi, gati kthimi tek Vllaznia

Fillimi I vitit 2015 duket se do t sjell nj lajm t mir pr Vllaznin n basketboll pr meshkuj. Pas lajmit jo shum t mir t ardhur n fundin e vitit 2014 pr largimin e sllovenit Sarajlija, duket se vendin e tij do ta zr nj tjetr sportist cilsor. Bhet fjal pr basketbollistin slloven Nikolla Gjokovi I cili ka qen …

Lexo me shume

2014-a, mbyllet viti i problemeve per Vllaznine

Viti q po mbyllet ka qen nga m t vshtirt pr Vllaznin e gjith ktyre viteve t fundit. Kan qen 365 dite n t cilat m shum sht dgjuar fjala mbijetes dhe problem ndrsa m pak fjalt sukses dhe fitore. Gjysma e par e ktij viti sidomos ka patur problemet m t mdha. Aq sa t gjith menduan se Vllaznia …

Lexo me shume

Vllaznia, stervitjen dimerore ne Ulqin

Ekipi i Vllaznis n futboll, strvitjet dimrore do ti zhvilloj n qytetin bregdetar t Ulqinit n Mal t Zi. Kjo sht vendosur pas inspektimit q administratori i klubit Neritan Kalamishi dhe drejtori sportiv Armir Grima, i kan br dje ktij qyteti. Objektivi i tyre ka qen pr t par nga afr kushtet q ofronte hoteleria dhe kryesisht terrenet sportive. N …

Lexo me shume

Ekipi u-13 i Akademise Vllaznia, ne vend te pare

Nj tjetr ekip I Akademis Vllaznia q po spikat n kampionatin e ktij viti sht edhe ai I U-13 q drejtohet nga trajneri Amarildo Belisha. Ai e ka mbyllur fazn e par t kampionatit n vendin e par megjithat vet trajneri n nj prononcim pr televizionin Rozafa, ka thn se objektivi kryesor I tij sht t nxjerr element cilsor t …

Lexo me shume

Nikaj: Futbollistet te perkushtuar ne stervitje

Strvitja e Vllaznis vazhdon t zhvillohet e plot me pjesmarrjen e t gjith futbollistve me prjashtim t Tafilit q sht me leje nga ana e drejtuesve t klubit. Ajo drejtohet nga ana e trajnerit Samuel Nikaj I cili vlerson prkushtimin e sportistve pr t zhvilluar ashtu si duhet programin strvitor t ln nga ana e trajnerit Raineri. Vet Nikaj e …

Lexo me shume

Belisha: Privilegj te punoja me Ranierin!

Do t ishte nj privilegj t punoja prkrah Rainerit dhe pr m tepr n stolin drejtues t Vllaznis. Kjo sht deklarata e br sot nga emri I prfolur pr t qen krahu I djatht I trajnerit aktual t kuqebluve, pikrisht Amarildo Belisha. N fakt ka dit q flitet pr nj shtje t till dhe ndonse ende nuk ka gj konkrete, …

Lexo me shume

Vllaznia, stervitjen dimerore ne Ulqin

Ekipi I Vllaznis po vazhdon procesin strvitor ndonse dita festash dhe kt gj do ta bj deri m 31 dhjetor. N dispozicion t trajnerit Samuel Nikaj q po drejton strvitjen gjat ksaj periudhe, jan t gjith futbollistt shkodran. Pas ndrrimit t viteve, futbollistt kuqeblu do t ken katr dit pushime pr tiu rikthyer srish strvitjes m dat 5 janar. Vetm …

Lexo me shume