Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

SPORT

Godet Vllaznia, merr Gilman Likn

E kishim paralajmruar dy dit m par dhe sonte sht arritur marrveshja. Gilman Lika do jet futbollist i Vllaznis pr pjesn e mbetur t sezonit. Biseda e gjat n mes tij dhe drejtorit sportiv Armir Grima sht konkretizuar me shtrngimin e duarve mes tyre. Sigurisht q nj rol n mbylljen e marrveshjes prfundimisht kan luajtur edhe antart e Bordit Mbikqyrs …

Lexo me shume

Vllaznia- Kukesi, Bordi shperblim per kuqeblute!

Pas 15 ditsh strvitje n Ulqin, ekipi I Vllaznis sht kthyer pasditen e s premtes n Shkodr pr tu br gati pr ndeshjen e s shtuns me Kuksin. Si dihet kjo ndeshje do t luhet n stadiuminLoro Borii pasditen e s shtuns n orn 17.00 dhe sht nj takim q pritet me shum interes edhe nga ana e tifozris shkodrane …

Lexo me shume

Vllaznia pret ardhjen e Gilman Likes

Mesfushori shkodran Arsid Kruja zyrtarisht nuk sht m futbollist I Vllaznis. Klubi arab Hajer ka kaluar shumn prkatse pr t ciln kishte rn dakord, n numrin e llogaris s klubit shkodran I cili m pas I ka dhn lejen e kalimit futbollistit. Kruja si sht br e ditur, ka firmosur nj kontrat trevjeare me kt ekip dhe madje ka nisur …

Lexo me shume

Vajushi stervitje me Vllaznine ne Ulqin

Mesfushori shkodran Armando Vajushi q prej pasdites t s marts sht duke u strvitur me ekipin e Vllaznis n Ulqin. Ai sht bashkuar me kuqeblut n hotel Olimpik dhe po zhvillon t njjtin proces strvitor si futbollistt e tjer t skuadrs. Por megjithse sht duke u strvitur me kt ekip, nuk bhet fjal pr firmosjen e kontrats me Vllaznin ndonse …

Lexo me shume

Beselidhja e plote drejt Ulqinit

Lezhjanet e beselidhjes do te zhvillojne fazen pergatitore ne ulqin, ndersa ndjehen te kompletuar ne te gjitha repartet e saj. Para nisjes drejt ulqinit trajneri ridvan kulli ka konfirmuar edhe njehere se merkatoja konsiderohet e mbyllur per ta, dhe se do ti jepet rendesi pregatitjes fizike dhe konsolidimit te ekipit, sidomos ne situatat para porte. Edhe per kapitenin Gruda dhe …

Lexo me shume

Vllaznia Basketboll, per 3 dite me Krajoven dhe Kamzen!

Kjo jav do t jet shum e ngarkuar pr ekipin e Vllaznis n basketboll pr meshkuj. T martn, ajo do t luaj n Rumani ndeshjen e rradhs t Ligs Ballkaniek ndaj ekipit vendas t Krajovs ndrsa t premten n Tiran do t luaj finalen e Superkups ndaj Kamzs. Jan dy ndeshje shum t vshtira n t cilat basketbollistt shkodran do …

Lexo me shume

Dy kosovare, per prove te Vllaznia

Me Vllaznin n strvitje pasditen e s marts jan bashkuar edhe dy futbollist kosovar. Bhet fjal pr nj sulmues dhe nj mesfushor. Sulmuesi sht Ilir Blakori q ka luajtur s fundi me ekipin e Gjilanit ndrsa mesfushori sht Endrit Maloku q ka luajtur me Besn e Pejs. T dy kta futbollist duke filluar nga pasditja e s mrkurs do t …

Lexo me shume

eshtja e Qazim Dervishit shkon ne gjykate

Kur pritej q parketi I pallatit t sportit Qazim Dervishi t hiqej dhe t vihej srish Brenda parametrave normal tashm, ka ndodhur e kundrta. Firma q sht marr me vendosjen e tij ka br vetm heqjen e parketit q ndodhet grumbuj- grumbuj rreth e qark fushs dhe vetm kaq. Punimet, si mund tI shihni edhe nga pamjet, jan ndrprer. Madje, …

Lexo me shume

Soza e Kruja, prane largimit nga Vllaznia

Vllaznia mund t mbes pa sulmues. Kjo ngaq dy lojtart e ktij reparti, uruguajani Sebastian Soza dhe shkodrani Arsid Kruja, mund t largohen nga rradht e saj. Njri mund t firmos n Zvicr dhe tjetri n Arabin Saudite megjithat ende nuk dihet me saktsi nse kto largime do t realizohen apo jo. I pari q ka shfaqur pretendime ka qen …

Lexo me shume

Bardulla, i kenaqur me rikthimin te Vllaznia

Ekipi I Vllaznis sht nisur pasditen e s enjtes drejt Ulqinit pr t zhvilluar atje n periudh 10 ditore strvitore dhe emri m I ri q I sht shtuar kontigjentit t tij sht ai I mesfushorit shkodran Florind Bardulla. Ai kthehet n Shkodr pas nj periudhe 6 mujore aktivizimi me Teutn dhe tashm ka firmosur nj kontrat pr dy vite …

Lexo me shume