Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

SPORT

Vllaznia ne Basketboll fiton ndaj Flamurtarit 93-62

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka arritur edhe fitoren e shtat rradhazi n kampionat. Kt her ajo ka mundur ekipin e Flamurtarit me rezultatin 93 me 62. Ndeshja sht luajtur pasditen e s shtuns n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Loja sht dominuar nga basketbollistt shkodran or duhet pranuar se edhe niveli i kundrshtarit nuk ka qen shum i lart. …

Lexo me shume

Vllaznia rikthehet tek fitorja! Mund Flamurtarin 1-0!

Vllaznia ka fituar ndaj Flamurtarit me rezultatin 1-0 duke prishur m n fund serin e humbjeve t njpasnjshme. Fatin e ndeshjes e ka vendosur goli i Arsen Hajdarit q n minutn e 8-t t saj. Takimi sht luajtur pasditen e s shtuns n stadiumin Loro Borii, kt her me pranin e tifozve pas pagess s dnimit t mbetur nga ana …

Lexo me shume

Raineri: Me tifozet, fitojme ndaj Flamurtarit

Rikthimi i tifozve srish n Loro Borii konsiderohet nj plus i madh pr Vllaznin nga ana e trajnerit Baldo Raineri. N konferencn e sotme pr shtyp, ashtu si bn do jav nj dit para ndeshjes s rradhs, tekniku italian e ka vlersuar si shum t rndsishme pranin e tifozris kuqeblu n shkallt e stadiumit pr ndeshjen me Flamurtarin, duke qen …

Lexo me shume

Vllaznia Flamurtari me tifoze, kuqeblute paguajne gjoben!

Pas dy muajsh e gjysm, tifozt shkodran do t ken mundsi t rikthehen srish n shkallt e stadiumit Loro Borii pr t mbshtetur Vllaznin. Drejtuesit e klubit kan marr inisiativn t paguajn dmshprblimin financiar pr t hequr pezullimin e mbetur prej katr ndeshjesh pas dnimit t dhn koh m par nga Komisioni I Disiplins prej 10 ndeshjesh. Takimi I Kups …

Lexo me shume

Vllaznia kualifikohet ne cerekfinale te Kupes!

Vllaznia sht kualifikuar pr n erekfinale t Kups s Shqipris ndonse ka barazuar 0-0 me Kastriotin n ndeshjen e kthimit t turit t dyt. Ky takim sht luajtur pasditen e s mrkurs n stadiumin Loro Borii dhe nuk ka dhuruar shum emocione. Trajneri i skuadrs shkodrane Raineri kishte aktivizuar disa nga titullart e pikrisht Selimajn, Gocajn, Sykajn, Tafilin e Hajdarin …

Lexo me shume

Vllaznia mohon oferten per Munishin

Pavarsisht lajmeve q kan qarkulluar fillimisht n mediat kosovare e m pas n ato shqiptare se Vllaznia i ka br nj ofert trajnerit kosovar Ismet Munishi, vet klubi shkodran e ka hedhur posht nj gj t till. N fakt, ajo q lvizur ujrat ka qen nj intervist e vet ktij trajneri n disa media kosovare ku ai fliste pr nj …

Lexo me shume

Volejboll, Vllaznia fiton ndaj Tiranes

Fitorja me ekipin kryesues t kampionatit- Tirann, ka rritur shum entuziasmin n rradht e ekipit t volejbollit t meshkujve t Vllaznis. Sipas trajnerit Artan Kalaja, prderisa u fitua ndaj ekipit kryesuese q nuk kishte asnj humbje n kampionat, kjo tregon se ekipi shkodran ka forca pr t pretenduar m shum, thjesht duhet besuar tek vetja se mund tia dalin ndaj …

Lexo me shume

Basketboll, Vllaznia vijon fitoret!

Vllaznia n basketboll pr meshkuj vazhdon t fitoj dhe t udhheq renditjen e kampionatit me pik t plota duke u rikonfirmuar si kandidatja kryesore pr fitimin e titullit kampion edhe n kt sezon. Pasditen e djeshme ajo ka fituar n Tiran ndaj Partizanit me rezultatin 79 me 52. Eprsia e kuqebluve ka qen e plot. Ato kan fituar periodn e …

Lexo me shume

Shqiperia befason, barazon me Francen 1-1

Kuqezinjt marrin nj barazim t merituar ndaj gjelave t Francs. Shqipriai mbylli n avantazh 45 minutat e para t miqsores me Francn n stadiumin e qytetit Renes, por n pjesn e dyt t ndeshjes, francezt barazuan rezultatin.Nj goditje kndi n minutn 40, Hysaj kroson n zon dhe aty Mrgim Mavraj krcen mbi mbrojtjen e vendasve duke tundur rrjetn e portierit …

Lexo me shume

Vllaznia 6 humbje rradhazi, vetem 50 vite me pare!

Pavarsisht se Vllaznia tashm ka nj bord t ri q ka premtuar ndryshimin e situats, ato q mbeten jan 6 humbjet rradhazi t saj n kampionat, ka kan br q skuadra t renditet n vendet e fundit n tabeln e klasifikimit. Interesant sht fakti se skuadra shkodra, pr her t fundit ka psuar 6 humbje rradhazi plot 50 vite m …

Lexo me shume