Thursday , 23 February 2023

SPORT

ISUFI DOREHIQET NGA VLLAZNIA

At q e kishte paralajmruar mbrmjen e s hns n Sport Arena Isuf Isufi e ka br realitet mesditn e sotme. N nj konferenc pr shtyp, ai ka deklaruar dorheqjen e tij nga posti I zvendspresidentit t klubit Vllaznia. Para se ta bnt kt gj, ka organizuar nj takim me futbollistt shkodran t ekipit me t cilt sht prshndetur dhe …

Lexo me shume

ZYRTARE: GEA SPORT LARGOHET NGA VLLAZNIA

Dyshimi nse sht larguar apo jo Roberto Nava nga posti i presidentit t Vllaznis, i ngritur dje n edicionet e lajmeve t Televizionit Rozafa, sht konfirmuar ditn e sotme nga vet pjestar t Bashkis Shkodr. Institucioni n fjal n fakt nuk ka br asnj koment zyrtar n lidhje me kt shtje dhe duket se po pret datn 12 tetor t …

Lexo me shume

ROBERTO NAVA, GATI DOREHEQJA NGA VLLAZNIA?

Roberto Nava sht shum pran dhnies s dorheqjes nga posti I presidentit t Vllaznis. Lajmi ende nuk sht zyrtar megjithat gjat dits s sotme ka qarkulluar npr ambjentet sportive shkodrane por edhe nga njerz t afrt t zvicerianit me origjin italiane. Pritet q kjo gj t konfirmohet zyrtarisht gjat dits s nesrme si nga vet Nava ashtu edhe nga drejtuesit …

Lexo me shume

Ronaldo rekord golash n La Liga

Nj nisje e shklqyer e La Liga pr Cristiano Ronaldo q ka shnuar 10 gola n gjasht jav. Nj rekord q nuk ndodhte prej 60 vitesh. I fundit q e ka arritur ka qen Pahino n sezonin 1954-1955 me faneln e Deportivo La Coruna. Cristiano Ronaldo kshtu ka thyer edhe rekordin e golave pr ekipin e Real Madrid pr m …

Lexo me shume