Tuesday , 18 January 2022

SPORT

TË MARTËN VLLAZNIA – ALG SPOR KULUBU (TURQI)

Ndeshja e Ligës së Kampioneve të Europës Vllaznia- ALG Spor Kulubu po afron dhe tashmë të dy ekipet kanë zhvilluar edhe seancat e fundit në stadiumin “Loro Boriçi”, aty ku do të ndeshen pasditen e së martës në orën 14.00 me objektiv fitoren dhe kalimin në turin e dytë të këtij kompeticioni të rëndësishëm. Trajneri i Vllaznisë Nikolin Leka në …

Lexo me shume

VLLAZNIA “STËRVITET” ME DEVOLLIN, E MUND 7-0 PËR KUPË

Vllaznia e ka kthyer në stërvitore ndeshjen e Kupës së Shqipërisë ndaj Devollit duke e fituar me rezultatin e thellë 7-0. Në përballjen e luajtur në stadiumin “Loro Boriçi” kuqeblutë nuk kanë hasur në vështirësi dhe janë shënuar njëri pas tjetrit 7 gola. Në pjesën e parë ka qenë dy herë sulmuesi Dilaver që ka shënuar, e po ashtu edhe …

Lexo me shume

MEGI DOÇI: VLLAZNIA E VENDOSUR PËR T’U KUALIFIKUAR

Ndeshja e Ligës ë Kampioneve të Europës në mes Vllaznisë së femrave dhe kampiones turke Gaziatep spor po afron dhe në kampin shkodran ka besim se mund t’ia dalin me sukses dhe të kualifikohen për në turin e dytë të këtij kompeticioni të rëndësishëm. Golashënuesja më e mirë e Vllaznisë Megi Doçi, në një prononcim për televizionin Rozafa shprehet se …

Lexo me shume

TË DIELËN NISIN KAMPIONATET E MOSHAVE TË FUTBOLLIT

Vendimi për të nisur kampionatet, do t’i gjejë në fushë edhe ekipet e moshave. Të parët që do të startojnë janë kampionatet e 17 dhe 19 vjeçarëve. Ekipet e Akademisë Vllaznia ndeshjet e javës së parë do t’i luajnë në Pezë- Helmes ndaj ekipeve respektive të Internacional. Te Vllaznia sivjet të dy ekipet pritet të kenë pretendime dhe veçanërisht fokusi …

Lexo me shume

TË DIELËN NË “LORO BORIÇI”, VLLAZNIA – DEVOLLI PËR KUPË

Sezoni i ri futbollistik pas dy muajsh do të startojë më në fund këtë të dielë dhe Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që takimet e para të cilat do të luhen, do të jenë ato të Kupës së Shqipërisë. Duke qenë se vonesa ka krijuar shumë probleme me kalendarin, institucioni i futbollit ka vendosur që të ndryshojë skemën e …

Lexo me shume

FUTBOLLI KTHEHET NË FUSHË. MERR FUND BOJKOTI

Merr fund bojkoti i futbollit në vend. Ashtu siç pritej, mbledhja e Ligës Profesioniste ka konfirmuar fundin e bojkotit, duke caktuar edhe datat kur futbolli do të rikthehet në fushën e lojës. Kështu të dielën do luhen ndeshjet e kupës së Shqipërisë, ndërsa të mërkuren e ardhshme do startojë Kategoria Superiore. Një gjë e tillë u bë e ditur nga …

Lexo me shume

NIS FUTBOLLI, NË FUNDJAVË LUHEN 4 KAMPIONATE

Lajme të mira për futbollin shqiptar. Federata ka marrë vendim ditën e sotme që më në fund të startojnë disa prej kampionateve. Kjo do të ndodhë këtë fundjavë dhe të parët që do të zbresin në fushë do të jenë ekipet e kategorisë së parë, të dytë dhe ato të moshave U19 dhe U17. Në këtë mënyrë gjërat duket se …

Lexo me shume

ADEMI: 100% E AKSIONEVE TË VLLAZNISË NË SHITJE

Vllaznia e futbollit është e gatshme për të kaluar në duar të privatit. Ligji për sportin i ka hapur rrugë shitjes së aksioneve. Pohimi vjen nga Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi, e cila shprehet se procedura e shitjes së aksioneve të Vllaznisë do kaloi përmes një ankandi publik. 60 mln lekë të reja është vlera fillestare në bazë të …

Lexo me shume

DRESHAJ: DYERT E DEÇIÇ TË HAPURA PËR LOJTARËT SHKODRANË

10 ndeshje pa humbje dhe vendi i dytë në renditje për Deçiçin e bëjnë skuadrën shqiptare të Tuzit surprizën e kampionatit malazez të futbollit për këtë sezon. Ajo ka pësuar një ndryshim rrënjësor vitin e fundit dhe drejtuesit e klubit kanë plane ambicioze për të ardhmen. Presidenti Pal Dreshaj ka qenë i ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport …

Lexo me shume

VLLAZNIA PREZANTON 8 BLERJE PARA “CHAMPIONS”

Plot 8 futbolliste të reja i janë bashkuar kohët e fundit Vllaznisë. Bëhet fjalë për portieren amerikane O’Brien, e për të vazhduar me lojtaret e tjera Behrami, Curraj, Bajramaj, Ramadani, Levendi, Zarka dhe Çerkini. Prezantimi i këtyre lojtareve është bërë mesditen e së martës nga ana e presidentit Lazer Matija ndërkohë që ato do të debutojnë me fanellën kuqeblu të …

Lexo me shume