Tuesday , 18 January 2022

SPORT

ASHIKU: I LUMTUR QË PËRFAQËSOJ VLLAZNINË SI KAMPION

Titulli i tretë kampion që ka fituar dy ditë më parë sigurisht që e ka lumturuar shahistin shkodran Franc Ashiku. Në një intervistë të dhënë për televizionin Rozafa, ai ka bërë të ditur se kampionati ka patur shumë rivalitet megjithatë ia ka arritur të dalë me sukses në vend të parë dhe të kurorëzohet si kampion edhe për këtë vit. …

Lexo me shume

VIJON BOJKOTI I FUTBOLLIT NË VEND

Në pritje të një përgjigje zyrtare nga qeveria, Liga shtyn sërish vendimin për rifillimin e sezonit apo vijimin e bojkotit. Pas mbledhjes së radhës këtë të hënë, presidentet e Superligës, vendosën një afat të ri. Ato mbeten në pritje të një përgjigje deri ditën e enjte për të vendosur më pas se si do të vijohet, teksa të premten është …

Lexo me shume

BOJKOTI DREJT FUNDIT, KAMPIONATI NIS KËTË JAVË

Pas 40 ditësh pauze, futbolli shqiptar mund të fillojë sërish të luhet. Bojkoti i kampionatit nga ekipet e Kategorisë Superiore mund të marrë fund pas premtimeve të bëra nga kryeministri Rama për plotësimin e kërkesave të tyre. Për rrjedhojë ky kampionat pritet të nisë brenda kësaj jave dhe bashkë me të edhe të gjithë kampionatet e tjera të futbollit shqiptar. …

Lexo me shume

FRANC ASHIKU SHPALLET SËRISH KAMPION NË SHAH

Shahisti shkodran Franc Ashiku është shpallur sërish kampion i Shqipërisë. Ky është verdikti i dalë në përfundim të kampionatit kombëtar individual që u zhvillua ditët e fundit në Tiranë. Në të kanë marrë pjesë shahistët më të mirë të vendit dhe ndeshjet janë zhvilluar në ambjentet e stadiumit “Air Albania”. Pasditen e së premtes janë luajtur edhe ndeshjet e turit …

Lexo me shume

VOLEJBOLL/ VLLAZNIA LUAN NDESHJEN E PARË PAS 7 MUAJSH

Pas 7 muajsh e gjysëm, Vllaznia e volejbollit të meshkujve ka zhvilluar të parën ndeshje. Ajo ka luajtur pasditen e së enjtes në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ndaj Partizanit dhe është mundur me rezultatin 3-0 prej tij. Për televizionin Rozafa, trajneri Ermal Kraja thotë se zhvillimi i ndeshjeve të tilla pas kaq shumë muajsh pauze, janë mëse të domosdoshme… …

Lexo me shume

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PËRBALLË KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mËsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges se Kampioneve te Europes. Perballe saj do te jete skuadra kampione e Turqise, ALG Spor Kulubu. Ky eshte verdikti i shortit te hedhur mesditen e sotme ne Nion te Zvicres. Njekohesisht, sipas ketij shorti, ndeshja ne mes ketyre dy ekipeve do te luhet me date …

Lexo me shume

SUAD LICI IKËN, BENJAMIN NAKU ADMINISTRORI I RI I VLLAZNISË

Suad Lici nuk është më administrator i Vllaznisë. Largimi i tij nga drejtimi i klubit shkodran kishte ditë që përflitej, por vetëm pasditen e së mërkurës është zyrtarizuar. Këshilli Mbikëqyrës i klubit ka marrë në shqyrtim kërkesën e tij për dorëheqje dhe e ka miratuar. Njëkohësisht, ka emëruar edhe administratorin e ri që është Benjamin Naku. Ky i fundit është …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA MËSON TË ENJTËN KUNDËRSHTARIN E “CHAMPIONS”

Kampionia e Shqipërisë në futboll për femra, Vllaznia e Shkodrës, do të mësojë mesditën e së enjtes emrin e kundërshtarit me të cilin do të ndeshet në turin e parë të Ligës së Kampioneve të Europës. Në orën 12.00 të ditës së nesërme, në Nion të Zvicrës UEFA do të hedhë shortin e turit të parë, ndeshjet e të cilit …

Lexo me shume

BELISHA: VLLAZNINË E SHOH PËR MESIN E TABELËS SË RENDITJES

16 blerje dhe shumë entuziasëm, por Vllaznia duhet të qëndrojë me këmbë në tokë. Ish- futbollisti i saj Amarildo Belisha dhe gazetari sportiv Admir Uruçi janë të mendimit se skuadra objektiv këtë sezon duhet të ketë mesin e artë të tabelës së renditjes. Një gjë të tillë e kanë shprehur mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” në televizionin …

Lexo me shume

SUAD LICI DREJT LARGIMIT, BENJAMIN NAKU DO TA ZËVENDËSOJË

Te Vllaznia priten të tjera ndryshime. Përpos afrimit të ndonjë donatori tjetër, tashmë do të ketë ndryshime edhe në drejtimin e klubit. Nga sa mësohet, administratori Suad Lici ka disa ditë që ka paraqitur dorëheqjen për arsye personale. Një kërkesë e tij për t’u larguar nga kjo detyrë është marrë në shqyrtim nga Këshilli Mbikëqyrës që e ka kompetencë miratimin …

Lexo me shume