Friday , 3 December 2021

SPORT

VLLAZNIA MBYLL MERKATON, BRDARIÇ I KËNAQUR

Zyrtarisht mbyllet më 2 tetor, por tek Vllaznia duket se nuk presin më asnjë lojtar nga merkatoja. Trajneri Brdariç për mediat është shprehur i kënaqur me kontigjentin e lojtarëve që tashmë ka në dispozicion dhe ka deklaruar se merkatoja e kuqebluve është e mbyllur. Në fakt nuk kishte si të ndodhte ndryshe sepse kanë ardhur plot 16 lojtarë dhe tashmë …

Lexo me shume

VLLAZNIA E TIRANA NË “RESHIT RUSI”, POR PËR TË PROTESTUAR

Kategoria Superiore e futbollit shqiptar vijon bojkotin dhe ndeshjet e javes se trete te saj te planifikuara per t’u luajtur sot, nuk jane zhvilluar. Futbollistet e te gjithe ekipeve megjithate kane zbritur ne stadiumet dhe fushat sportive, por jo per te luajtur. Keshtu ka ndodhur edhe ne Shkoder kur ne kuadrin e javes se trete duhej te ndesheshin Vllaznia dhe …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA HAP DYERT PËR FËMIJËT E SHKODRËS

Një aktivitet shumë interesant ka qenë ai I paradites të së dielës në fushën sportive “Reshit Rusi” ku Akademia Vllaznia ka organizuar një aktivitet duke hapur dyert e saj për të gjithë fëmijët e Shkodrës të moshave nga 8-12 vjeç. Interesimi ka qenë I madh dhe në mes fëmijëve që kanë marrë pjesë kanë qenë edhe disa nga komuniteti rom …

Lexo me shume

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISË PËR FUTBOLLIN

Kaosi në futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. Të gjithë ekipeve janë në pritje të reagimit të Qeverisë dhe miratimit prej saj të katër kërkesave të bëra nga klubet. Nëse ajo nuk i miraton, bojkoti do të vazhdojë sërish. Kështu është deklaruar nga presidenti i Ligës Profesioniste Edvin Libohoba në konferencën e shtypit të dhënë ditën e …

Lexo me shume

VLLAZNIA MIQËSORE ME KUKËSIN TË SHTUNËN NË TIRANË

Nuk kanë fund miqësoret për ekipin e Vllaznisë. Mosnisja ende e kampionatit të ri, ka bërë që drejtuesit e klubit të zhvillojnë një numër të madh takimesh miqësore dhe pasditen e së shtunës kuqeblutë do të ndeshen me ekipin e Kukësit. Të dy ekipet kanë rënë dakord fillimisht për ta luajtur këtë ndeshje në stadiumin “Loro Boriçi”, por punimet që …

Lexo me shume

MIQËSORJA/ VLLAZNIA BARAZIM 0-0 EDHE ME BYLISIN

Tjetër barazim pa gola për Vllazninë në miqësoret e prag-sezonit. Në përballjen e luajtur pasditen e së mërkurës në stadiumin e Peqinit, kuqeblutë kanë barazuar 0-0 ndaj Bylisit të Ballshit. Ky rezultat dhe për më tepër, fakti që skuadra shkodrane nuk shënon sërish, tregon se mungesa e golit vazhdon të jetë problemi kryesor i saj gjatë kësaj periudhe. Në pjesën …

Lexo me shume

DREJTUESIT E ATLETIKËS MBËSHTETJE MORALE VILDAN TUFIT

Trajneri i mirënjohur i atletikës Vildan Tufi prej disa kohësh nuk po kalon një gjendje të mirë shëndetësore dhe gjatë kësaj periudhe, të shumtë kanë qenë sportistët, ish-studentët dhe kolegët e tij të cilët e kanë vizituar, duke i dhënë moral për kalimin sa më të shpejtë të kësaj situate. Sot ka qenë rradha e dy drejtuesve të lartë të …

Lexo me shume

VLLAZNIA LUAN NESER MIQESOREN E RADHES

Vllaznia ka zyrtarizuar miqesoren e radhes. Keshtu, kuqeblute do luajne neser ndaj Bylisit. Takimi do zhvillohet ne ora 16:00. Kjo ndeshje do te luhet ne stadiumin e Peqinit.

Lexo me shume

BRDARIÇ: VLLAZNIA TANI ËSHTË E PLOTË, GATI PËR KAMPIONAT

Miqësorja ndaj Apolonisë e zhvilluar pasditen e së dielës në stadiumin “Loro Boriçi” i ka shërbyer jo pak ekipit të Vllaznisë. Trajneri Brdariç pas ndeshjes është shprehur i kënaqur për paraqitjen e skuadrës sidomos në pjesën e dytë, ndërkohë që ka folur edhe për merkaton duke deklaruar se tashmë Vllaznia është e plotësuar me lojtarët e duhur në çdo pozicion. …

Lexo me shume

FUTBOLLI SHQIPTAR SËRISH NË BOJKOT, LIGA E VENDOSUR

Për të dytën javë me rradhë, futbolli shqiptar vazhdon të bojkotojë kampionatet dhe kështu ka ndodhur edhe këtë të shtunë teksa nuk janë luajtur ndeshjet e planifikuar në kalendar. Megjithatë, protesta e tyre është përshkallëzuar dhe sipas vendimit të marrë prej të gjithëve, të 10 ekipet pjesmarrëse në Kategorinë Superiore kanë zbritur në fushën e stadiumeve, por nuk kanë luajtur. …

Lexo me shume