Friday , 3 December 2021

SPORT

NIS TURI ÇIKLISTIK, VLLAZNIA E DYTA PAS ETAPËS SË PARË

Ka startuar pasditen e së premtes Turi i 77-të Çiklistik i Shqipërisë, një tur në të cilin sivjet marrin pjesë 12 ekipe dhe përpos ekipeve shqiptare, janë edhe një ekip profesionist italian, dy ekipet kombëtare të Maqedonisë së Veriut dhe një ekip nga Serbia. Para startit të Turit, në Bulevardin kryesor të kryeqytetit është zhvilluar ceremonia hapëse e tij dhe …

Lexo me shume

VLLAZNIA PREZANTON BLERJEN E RADHES

Vllaznia prezanton blerjen e radhes ne merkaton e veres. Behet fjale per mesfushorin Fjoart Jonuzi. “Fjoart Jonuzi ka nënshkruar për Vllazninë një kontratë një vjeçare me të drejtë nga ana e Klubit për rishikimin e saj në merkaton e Janarit nëse performanca e lojtarit nuk është në nivelin e dëshiruar nga stafi teknik. Jonuzi është pëlqyer nga traineri Brdaric për …

Lexo me shume

VLLAZNIA FIRMOS EDHE ME SULMUESIN HARIS DILAVER

Vllaznia bën realitet një tjetër goditje në merkato. Pasditen e së enjtes klubi shkodran ka zyrtarizuar futbollistin e saj më të ri, qendërsulmuesin Haris Dilaver. Boshnjaku 30 vjeçar kishte mbërritur që të mërkurën në Shkodër dhe pasi ka mbyllur marrëveshjen me drejtuesit e klubit, ka hedhur edhe firmën në kontratë. Dilaver do të jetë pjesë e kuqebluve për sezonin e …

Lexo me shume

BILALI: VLLAZNIA VONË ME PËRGATITJET, LIGA UNIKE NË PRAG

Vllaznia e basketbollit të meshkujve prej dy javësh ka nisur stërvitjen, por jashtë pallatit të sportit, për shkak të situatës së krijuar nga pandemia dhe vendimit ende në fuqi të institucioneve shtetërore për t’i mbajtur të mbyllur ato. Për trajnerin Afrim Bilali, një situatë e tillë nuk është e favorshme sepse Liga Unike dhe kampionati janë në prag dhe një …

Lexo me shume

SK VLLAZNIA E FSHB NDEROJNË MARK BISHKASHIN

Kontributi i madh i Mark Bishkashit në sportin e boksit, fillimisht si sportist kampion e më pas si trajner në rifillimet e boksit në vendin tonë, ka qenë tërësisht i lënë në harresë, por vetëm deri sot. Me një ceremoni shumë të thjesht të zhvilluar në banesën e tij, Sportklub Vllaznia dhe Federata Shqiptare e Boksit i kanë akorduar atij …

Lexo me shume

MIQËSORJA/ VLLAZNIA HUMB 1-2 NDAJ TIRANËS

Vllaznia është mundur me rezultatin 2-1 nga Tirana në miqësoren e rradhës, atë të luajtur pasditen e së martës në stadiumin “Selman Stërmasi” të kryeqytetit. Kjo është humbja e dytë për kuqeblutë në shtatë miqësoret e luajtura në këtë prag- sezoni. Dhe në fakt ishte një humbje e dhuruar nga vetë futbollistët shkodranë me gabimet e bëra në mbrojtjes. Takimi …

Lexo me shume

VLLAZNIA PRET EDHE DILAVER, MERKATOJA ENDE E HAPUR

Vllaznia e sezonit të ri është shndërruar në një kantier ndërtimi. Prej saj janë larguar shumë lojtarë dhe ato janë zëvendësuar me të tjerë, të cilët kanë krijuar një skuadër me të cilën pritet të rivalizojnë për në Europë. Ditën e djeshme, klubi shkodran ka prezantuar blerjen e rradhës, mbrojtësin Eni Imami I cili menjëherë pas hedhjes së firmës, ka …

Lexo me shume

VLLAZNIA FIRMOS ME IMAMIN, RINOVON ME QARRIN

Duhej të ishte ajo e një sulmuesi firma e rradhës te Vllaznia, por drejtuesit e saj nuk kanë ndër mend të ndalen dhe kanë marrë edhe një tjetër mbrojtës. Bëhet fjalë për futbollistin Eni Imami I cili nga sot është bërë zyrtarisht pjesë e skuadrës shkodrane sepse ka firmosur një kontratë njëvjeçare me të. 27 vjeçari e mbylli sezonin e …

Lexo me shume

ATLETIKË/ ERISA RRASA MEDALJE BRONZI NË BALLKANIKADË

Atletët shkodranë i dhurojnë kombëtares shqiptare një tjetër medalje në Kampionatin Ballkanik të 20 vjeçarëve që u zhvillua në Stamboll të Turqisë. Pas suksesit të Heldi Valikajt, këtë herë kemi një tjetër sportiste të klubit Vllaznia që është ngjitur në podiumin ballkanik. Ajo është Erisa Rrasa e cila në garën e kërcimit së gjati është renditur e treta dhe ka …

Lexo me shume

ATLETI SHKODRAN HELDI VALIKAJ SHPALLET KAMPION BALLKANI

Shkodra nxjerr një tjetër kampion Ballkani. Atleti Heldi Valikaj ka dominuar mbi të gjithë në garën e kërcimit së gjati në Kampionatin Ballkanik të 20 vjeçarëve që është duke u zhvilluar në Stamboll të Turqisë dhe ka merituar medaljen e artë. Jo vetëm kaq, por rezultati I arritur prej tij është 7 metrash e 63 centimetrash që natyrisht është edhe …

Lexo me shume