Wednesday , 27 October 2021

SPORT

ATLETI HELDI VALIKAJ, 3 TROFE BRENDA NJË DITE

Kampionati kombëtar i atletikës për të rritur që u zhvillua dy ditë më parë në Elbasan, përveç kurorëzimit të ekipit të Vllaznisë për të 12-tin vit me rradhë kampion i vendit, ka sjellë edhe disa gjëra të tjera shumë pozitive. Kështu, atleti i saj, 18 vjeçari Heldi Valikaj, është shpallur kampion në garën e kërcimit trehapësh, ka thyer rekordin e …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS STËRVITJEN, VJEN ARDIT HOXHAJ

Pas 10 ditësh pushimi, Vllaznia ka zbritur sërish në fushën e stërvitjes, por këtë herë në drejtimin e stafit të ri. Ndonëse me një numër të reduktuar lojtarësh, trajneri Brdariç ka preferuar të mos humbë më kohë dhe ka zhvilluar seancën e parë me ekipin paraditen e së enjtes në stadiumin “Loro Boriçi. Për TV Rozafa, drejtori sportiv Matko Djarmati …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË ATLETIKË, KAMPIONE PËR TË 12-tin VIT RADHAZI

Pas Kupës së Shqipërisë pak ditë më parë, atletët e Vllaznisë kanë fituar edhe titullin kampion të këtij viti. Titull ky që po ashtu është i 12-ti rradhazi për ta duke treguar dominimin absolut në këtë sport. Në të dy ditët e garave të zhvilluara në Elbasan, atletët shkodranë kanë bërë një performancë të shkëlqyer duke merituar edhe titullin kampion. …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË MERKATO, SYNOHEN LOJTARË CILËSORË

Vllaznia ka nisur punën për sezonin e ri dhe hapi i parë, ai i plotësimit të stafit teknik, tashmë është kryer. Ardhja e trajnerit Brdariç dhe e Plorit ka bërë që tashmë gjithçka të jetë ashtu si duhet dhe ndërkohë menjëherë pas prezantimit të tyre kanë nisur të bëjnë planet për ndërtimin e skuadrës. Duket se njerëzit përgjegjës të merkatos …

Lexo me shume

PLORI: JAM I LUMTUR, RIKTHEHEM PAS 10 VITESH “NË SHTËPI”

Elvis Plori ka qenë risia e prezantimt të stafit të ri teknik të Vllaznisë ditën e sotme. Trajneri shkodran që deri para disa ditësh drejtoi Besëlidhjen, tani do të jetë pjesë e kuqebluve duke qenë krahu i djathtë i trajnerit Brdariç, por edhe i drejtorit Djarmati. Në prononcimin e tij për mediat, ai është shprehur se e mirëpret një rikthim …

Lexo me shume

GJERMANO- KROATI BRDARIÇ EMËROHET TRAJNER I VLLAZNISË

Tashmë nuk ka më dilema. Gjermano- kroati Thomas Brdariç është zyrtarisht trajneri i ri i Vllaznisë. Prezantimi i tij dhe i stafit të tij është bërë paraditen e së hënës nga drejtori sportiv Matko Djarmati. Para gazetarëve ky i fundit ka shpjeguar shkurtimisht edhe arsyen e përzgjedhjes së këtij trajneri… Ndërkohë Brdariç në fjalët e tij të para si trajner …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS STËRVITJEN NË MESJAVËN E ARDHSHME

Vllaznia pritet të nisë stërvitjen për sezonin e ri mesjavën e ardhshme. Ishte menduar në fakt që ajo të startonte të hënën, por futbollistëve u është dhënë 10 ditë pushim pas ndeshjes me Besëlidhjen dhe për këtë arsye, duhet pritur deri në mesjavë që ata të rikthehen sërish në stërvitje. Deri atëherë pritet të jetë zyrtarizuar edhe trajneri I ri …

Lexo me shume

KOMBËTARJA E BOKSIT GRUMBULLOHET NË VELIPOJË

Kombëtarja shqiptare e boksit prej dy ditësh është grumbulluar në Velipojë teksa do të qëndrojë për 10 ditë aty e më pas do të spostohet për në Voskopojë. Drejtuesit e Federatës i kanë kushtuar vëmendjen e duhur kombëtares kuqezi ngaqë ky është vit olimpik dhe si rrjedhojë do të tentohet sërish kualifikimi për në Lojërat Olimpike. Në një prononcim për …

Lexo me shume

VLLAZNIA, PREZANTOHET DREJTORI SPORTIV DJARMATI

Matko Djarmati është drejtori i ri sportiv i Klubit të Futbollit Vllaznia. Ai ka firmosur kontratën me drejtuesit e tij dhe më pas është prezantuar para mediave nga ana e administratorit Lici dhe sponsorit Xhaferi. Ka qenë ky i fundit i cili në fjalën e tij ka shpjeguar arsyen e kësaj përzgjedhje dhe objektivat që do të ketë skuadra… Ndërkohë …

Lexo me shume

THOMAS BRDARIÇ PRANË ZYRTARIZIMIT SI TRAJNER I VLLAZNISË

Gjermani me origjinë kroate Thomas Brdariç pritet të jetë trajneri i ri i Vllaznisë. Ndonëse janë lakuar disa emra, drejtuesit kuqeblu duket se këtë sezon kanë vendosur t’i besojnë të huajve. Pas drejtorit sportiv Matko Djarmati, edhe për postin e trajnerit pritet të jetë një i huaj. Brdariç është një emër shumë i njohur si futbollist teksa ka luajtur me …

Lexo me shume